Музей шоколаду в Одесі: солодкі картини, шоколадний бог і дракон в 130 кг

5 березня 2017, 06:53

Назар Мельников

Кондитери створили близько 150 експонатів з шоколаду: починаючи фігурками жителів племені стародавніх ольмеків, і закінчуючи солодкими картинами із зображенням одеських пам'яток

Кілька років тому команда любителів шоколаду вирішила відкрити музей цих ласощів в Одесі. Спеціально для експозиції кондитери створили близько 150 експонатів з шоколаду: починаючи фігурками жителів племені стародавніх ольмеків, які першими знайшли застосування какао-бобів, і закінчуючи солодкими картинами із зображенням одеських пам'яток. Виставку розмістили в підвальному приміщенні, щоб уберегти солодкі експонати від впливу тепла. За словами екскурсоводів, у них щільний графік, адже щодня музей відвідують близько 100 осіб.

Адреса музею: вул. Дерибасівська, 14
Режим роботи: щодня з 11:00 до 20:00
Вартість квитків 60-100
грн

Реклама

ІСТОРІЯ ШОКОЛАДУ І ДРЕВНІ ПЛЕМЕНА

1_58

Першийзалмузеюприсвятилиісторіївиникненняшоколаду,якийдонашоїерипочалиготуватизкакао-бобівпредставникидавньої індійськоїцивілізаціїольмеків,що жиливПівденнійАмериці.Тутрозмістилишоколадніфігуркиольмеківтавождівіншихплемен.Так,можназустрітишоколадногоМонтесуму-вождяацтеків,яківолоділисекретомприготуваннякакао.

ШОКОЛАДНИЙ БОГ І РЕЦЕПТ ДЛЯ ЄВРОПИ

Реклама

2_45

УплеменПівденноїАмерикибувнавітьбогшоколаду-Кетцалькоатль,головуякоговінчалакороназплодівдеревакакао.Поручзфігурою"пришвартувався"солодкийкорабельконкістадорів,якіпривезлирецептшоколадувЄвропу.Тутжеможнапобачитипроцеспереробкибобів,якіперетиралидерев'яною качалкоювпасту,апотімварилиу воді.

КАЛЕНДАР МАЙЯ І ВІРА У ВЛАСТИВОСТІ ШОКОЛАДУ

3_1

МузейнімайстривідтворилившоколадіікалендарплеменіМайя.Якііншіаборигени,вонивживалишоколадякнапійздодаваннямванілі,корицііперцючилі."Індіанцівважали,щошоколадмаєлікувальнівластивостііподовжує життя",-розповідаєекскурсоводмузеюМихайлоГоголь.Одинзвождіввипивавпо54чашкишоколадувдень.

СТАЦІОНАРНИЙ ТЕЛЕФОН І ПОМИЛКОВА ПОЯВА БІЛОГО ШОКОЛАДУ

Реклама

4_26

У другомузалімузею-безлічмініатюрнихшоколаднихскульптуру виглядімотоциклів,черепашок,туфельок,стаціонарноготелефонуітварин.Апоручрозмістилиекспонати,якіілюструютьпоявумолочногота білого шоколаду.Засловамиекскурсоводів,більшістьвідкриттіввційобластібуливипадковими.Одного разунавиробничійстрічцізакінчивсякакао-порошок,якийнадаєколірпродукту,алецього непомітили,ішоколадвийшовбілим."Помилка"припала до смакуласунам.

СИМВОЛ МУЗЕЮ З ВІДБИТКАМИ ЗУБІВ І МІЛЬ

В тренді
У Херсоні організували "вакцина-тур" у Москву: подробиці скандалу

5_25

Одинзнаймасштабнішихекспонатівмузею-скульптурадракона,якогоспівробітникиназиваютьсвоїмсимволом,аджемузейвідкрилинапередоднірокувогнедишноїящірки.Драконавагоюв130кгкількатижніввитісувализцільногошматкачорногошоколаду.Нахвостікрасуютьсявідбиткизубів,алевмузеїпопереджають:"Кусатискульптурине можна-їхобробляютьспецрозчиномвідшоколадноїмолі".

ПАМ'ЯТКИ В ШОКОЛАДНИХ ФАРБАХ

6_19

Реклама

Неменшезахопленняувідвідувачівсолодкоїекспозиціївикликаютькартиниіз зображеннямодеськихпам'яток,якінаписалишоколадом.Майстризобразилиархеологічниймузей,легендарнийдванадцятийстілецьзВеликимкомбінаторомОстапомБендером,атакожтеатропериібалету.До речі,одеськуоперутакожзняли івстатуї.

СОЛОДКІ ПЛА СТИНКИ З ПІСНЯМИ УТЬОСОВА

7_1

ЗасловамиекскурсоводаМихайлаГоголя,шоколадпередаєзвук,томувекспозиціїзнайшлосямісцеідляшоколадноїграмплатівки.Правда,використовуватиїхможналишеодинраз.Такіжпластинкимузейспеціальновиготовлявдляфестивалю,присвяченогопам'ятіЛеонідаУтьосова.Однузнихпошматочкахроздалиучасникамзаходу.

ГАЙКОВІ КЛЮЧІ ПЕРЕТВОРИЛИСЬ В ДАМУ І КАВАЛЕРА

8_05

Востанньомузалімузею,здавалосяб,хаотичне нагромадженняїстівнихінструментів,як-тогайкових ключів,шурупівіплоскогубціввідкидаєнастінусилуетианглійського джентльменаіледі.Вониповернені один до одногопрофілями.Поручвстановилишоколаднийзоотроп-торт,якийрухаєтьсянавколосвоєїосі.Завдякиобертаннюздається,щомалюнкинадесертіоживаютьірухаються.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти