Понад десять тисяч дітей знайшли родини завдяки Фонду Ріната Ахметова

21 липня 2020 10:33

Сергій Пономаренко Сергій Пономаренко

Багато років тому Фонд почав масштабну програму "Сирітству – ні!"

Понад 10 тисяч хлопчиків і дівчаток отримали можливість відчути турботу і любов батьків. Такими є результати багаторічної роботи програми Фонду Ріната Ахметова "Сирітству – ні!"

Реклама

До 15-річчя Фондуми продовжуємо розповідати про вагомі здобутки його благодійних ініціатив.

Кореспонденти "Сьогодні" зустрілися із засновницею дитячого будинку сімейного типу Лілією Стець, що живе в Коростені Житомирської області.

Побачивши величезну кількість взуття в коридорі будинку, можна подумати, що тут живе модниця, або – прийшло багато гостей. Насправді тут – семеро дівчат.

"У нас є Аріна, Карина, Аліна, Марина, і дві Настюшки. Нещодавно ми відзначили 15-річчя нашої старшої дівчинки, Лілічки", – каже засновниця дитячого будинку сімейного типу Лілія Стець.

Шість років тому подружжя Стець створили дитячий будинок сімейного типу. Спочатку взяли під опіку трьох рідних сестер. Їх біологічні батьки зловживали алкоголем і не дбали про дітей.

"Ліля – найстарша дівчинка, їй було тоді шість-сім років. Ось вона виховувала, власне кажучи, двох інших. Даша щойно народилася, і Ліля сама її годувала, шукала для неї їжу. Ходила до сусідів, просила", – розповідає про дівчаток засновниця дитячого будинку Лілія Стець.

Реклама

Історій з минулого вихованка Ліля пам'ятає небагато. Однак моменти, коли, крім неї, про молодшу сестру подбати було нікому, залишилися в пам'яті назавжди.

"Вночі, коли вже всі засинали, я виходила на вулицю, йшла набирати воду у відро, щоб помити молодшу сестру. Тому що у неї всюди були вавки. Їли ми один раз на день", – згадує вихованка дитячого будинку сімейного типу Лілія.

"Вони дуже багато їли хліба. Вони хліб навіть ховали під подушки, вдома, вже коли у нас жили", – каже засновниця дитячого будинку.

Згодом подружжя взяло під опіку ще чотирьох рідних сестер. Лілія досі не може забути той день.

"Тато запитав дівчаток: "Ви поїдете до нас в гості?" І ці всі діти сказали: "Так". Всі діти були згодні. Боже, ми там в тому притулку теж мало не плакали", – розповідає Лілія Стець.

Багато років тому саме такі зустрічі в дитячих будинках поклали початок однієї з наймасштабніших програм в Україні – "Сирітству – ні!" Тоді засновник благодійного Фонду – Рінат Ахметов – відвідував вихованців дитячих будинків. Його філософія: кожна дитина повинна жити в сім'ї. Згодом був створений портал, який допомагає майбутнім батькам знайти дитину.

"На сьогоднішній день Фонд – лідер національного усиновлення. Завдяки цій колосальній роботі майже 10 тисяч дітей знайшли родини", – каже директор програм Фонду Ріната Ахметова Ірина Блажан.

За підтримки Фонду в країні створено понад 40 дитячих будинків сімейного типу. Без уваги не залишаються і сім'ї, які вже всиновили малюків. Для них Фонд Ріната Ахметова влаштовує тренінги та мотиваційні семінари. Серед учасників таких заходів – сім'я Стець.

"Звичайно, це треба робити. Ми, насправді, стежимо за цим. Дійсно, скільки добра роблять люди з Фонду Ріната Ахметова! Просто молодці, велике спасибі! Це дуже велика справа, і дуже великий уклін таким людям! " – каже засновниця дитячого будинку сімейного типу Лілія Стець.

Щоб якомога більше дітей насправді відчули, що таке сім'я, Фонд Ріната Ахметова об'єднав зусилля з Міністерством соціальної політики України. Початок майбутньої співпраці закріпили укладенням меморандуму.

"Фонд має досвід, має інструменти, має напрацьовані практики. І нам важливо, щоб ці практики були втілені в життя. Я рада, що є такі ініціативи – як від благодійної організації Фонд Ріната Ахметова. Вони сприяють популяризації національного усиновлення, допомагають нам створювати сприятливу сімейне середовище для наших дітей", – заявляє міністр соціальної політики України Марина Лазебна.

Реклама

Зараз на порталі "Сирітству – ні!"майже п'ять тисяч анкет хлопчиків і дівчаток, які потребують батьківської турботи. І кожен з них може отримати шанс на щасливе майбутнє.

Раніше "Сьогодні" розповідали також про те, що унікальному проєкту Фонду Ріната Ахметова "200 швидких для України"виповнився рік.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти