Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Відповідальна газовидобувна галузь: у Полтаві відбувся Форум соціального партнерства

21 листопада, 18:37

Досягнення енергонезалежності є головною місією для провідних газовидобувних підприємств

19 листопада в Полтаві відбувся "Форум соціального партнерства: громади і газовидобуток". У заході взяли участь народні депутати України, представники Міністерства енергетики та захисту довкілля, голова Полтавської ОДА, голова Державної служби геології та надр України, представники громадського сектору, місцевого самоврядування та недержавних організацій, а також газовидобувні компанії.

На форумі обговорювали стратегію України в газовидобувному секторі та роль Полтавського регіону у збільшенні газовидобутку в країні, важливість подальшого продовження реформ для досягнення енергонезалежності, а також користь від співпраці громад i газовидобувників.

Реклама

Наталія Гребенюк, голова Правління Асоціації газовидобувних компаній України, під час свого виступу зазначила, що досягнення енергонезалежності є головною місією для провідних газовидобувних підприємств і вони докладають максимум зусиль, щоб втілити це в реальність.

"Останні роки держава обрала стратегію, спрямовану на здобуття енергетичної незалежності, яка насамперед пов’язана зі збільшенням власного газовидобутку. Про послідовність курсу заявляють і Президент України Володимир Зеленський, і Кабінет міністрів Олексія Гончарука. Проголошений курс уряду на збільшення ВВП на 40% у 5-річній перспективі, на наш погляд, безпосередньо пов’язаний зі збільшенням видобування українського газу. Галузь розраховує на ефективну співпрацю з регіонами: громадами, органами місцевого самоуправління, громадянським суспільством. І чим ефективніше ми будемо працювати разом, чим конструктивнішими будуть наші рішення, тим швидше ми будемо знаходити можливості та сили для того, щоб реалізувати наші проєкти для втілення стратегічної державної місії", – зазначила Наталія Гребенюк.

Під час дискусії було зазначено, що газовидобувні компанії сприяють розвитку регіонів присутності, сплачуючи ренту до місцевих бюджетів та реалізуючи програми соціального партнерства. Як приклад була наведена Ковалівська сільська рада Шишацького району Полтавської області, на території якої веде діяльність компанія ДТЕК Нафтогаз. Бюджет сільради завдяки співпраці з газовидобувниками збільшився в рази, і громада отримала можливість реалізувати важливі проєкти у сфері охорони здоров’я, освіти та енергоефективності, підтримувати у належному стані та будувати нову соціальну інфраструктуру. Як зазначив Олександр Шевельов, керівник відділу комунікацій ДТЕК Нафтогаз, компанія веде постійний діалог з громадами, допомагає вирішувати проблеми на місцях та забезпечує сталий розвиток Полтавського регіону.

Окремим важливим питанням заходу став екологічний аспект видобутку природнього газу. Під час дискусії між парламентарями, представниками місцевої влади та громад, учасники обговорення підкреслили, що наразі видобуток газу в регіоні здійснюється із дотриманням екологічних норм. Крім того, була позитивно оцінена практика безамбарного буріння свердловин, що відповідає кращим міжнародним екологічним стандартам. Як зазначили експерти ДТЕК Нафтогаз, за останні декілька років всі нові свердловини компанія пробурила виключно безамбарним методом.

Підсумовуючи панельні дискусії під час Форуму, організатори зазначили, що в України є всі можливості для збільшення видобутку газу та досягнення енергетичної незалежності. Для цього вкрай необхідно об’єднати зусилля газовидобувних компаній, державної влади та органів місцевого самоврядування, освіти і науки та місцевих громад.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...