Україна інкогніта: чим дивує Лядівський чоловічий монастир

18 листопада 2018, 15:20

Заснований 1013 року, він на кілька десятиліть старше Києво-Печерської лаври

Українська Петра або український Афон – так називають Лядівський скельний чоловічий монастир, витесаний в крейдяній скелі у Вінницькій області. За розмахом він, звичайно, поступається йорданському або грецькому чуду, однак тут теж є чому здивуватися.

Монастир височить на Дністровських кручах на кордоні України з Молдовою. Його також називають одним із семи чудес Вінниччини. За легендою, він старше
Києво-Печерської лаври. Заснував її 1013 року монах з Афона Антоній.
Монастир не будували, а витісували в крейдяній горі. В даний час в ньому все залишилося так, як було в давнину, в тому числі і келія засновника. З її вікна відкривається вид на Дністер і молдавські рівнини. Поруч з вікном аскетичне кам'яне ложе
.

"СвятийпреподобнийАнтонійпрожив101рік.Цікаво,щомощійогоне відкритіпосьогоднішнійдень.Робилидвіспробивідритимощі.Припершійспробізкеліївиходиввогонь,придругій-вода",-розповівмонахЛядівськогоскельногомонастиряНикон.

Реклама

Храмікеліяєдине,щовцілілопісляборотьбирадянськоївладизрелігією.Натериторіїмонастирябулощедвіцерквиідзвіниця,їхзрівнялизземлею80років тому.

Заразмонастирвідновлюють,відкриликелійнийкорпус,деживутьмонахи,іновийхрам.ЯкінаАфоні,тутживутьбезелектрики-зісвічками.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти