Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Новий туристичний сезон відкрили в заповіднику "Кам'яна могила"

7 квітня 2019, 10:35

Серед приазовських степів знаходиться одне з найзагадковіших місць України

Новий туристичний сезон в заповіднику "Кам'яна могила". Це – гора з пісковика посеред приазовської степу в Запорізькій області. Її вважали магічною люди з незапам'ятних часів. У позаминулому столітті в місцевих гротах археологи виявили стародавні вівтарі і наскельні малюнки, яким понад двадцять тисяч років. Досліджують їх до сих пір. А "Кам'яна могила" тепер – одне з популярних місць для туристів.

До місця, де ще неандертальці збиралися для проведення ритуалів, можна дістатися пішки. Це в кілометрі від найближчого селища – Мирного. "Кам'яна могила" висотою, як чотириповерхівка. На вершині – вівтар.

"Центральний камінь має поглиблення куди лягали різні жертовні предмети а навколо цього каменю – п'ять каменів, де мабуть сиділи жерці і вожді, які власне і вершили долі своїх племен", – розповідає екскурсовод.

Жертву приносили напередодні полювання або, готуючись до набігу на сусідні племена.

"Кам'яна могила" – це храм стародавніх жителів північного Приазов'я і все етноси, які побували тут, починаючи з періоду пізнього палеоліту і до пізнього середньовіччя, все обожнювали це місце", – каже Ольга Заматаєва, завідуюча відділом історії національного заповідника "Кам'яна могила".

Це місце не залишає байдужим.

На "Кам'яну могилу" дозволено підніматися всім. Незважаючи на назву, ніякого поховання під насипом археологи не знайшли. Однак під горою наткнулися на інші вівтарі – гроти з безліччю петрогліфів.

"Кам'яна могила" – одна з найстаріших на Землі культових споруд. Перші наскельні малюнки тут з'явилися тисячі років тому. Також є стародавні написи, схожі на шумерські.

Зараз гроти, які були вівтарями для обрядів, засипані піском. Так археологи рятували їх від руйнування. А то, що знайшли всередині, – тепер в музеї. Наприклад, малюнок – одна із загадок "Кам'яної могили". Віз, який тягне пара биків. Виявилося, цей символ знають на іншому кінці світу.

Так, туристи з Китаю дивилися це зображення і розповіли що це зображення дуже схоже на сучасний китайський ієрогліф, який перекладається як шлях.

В тренді
Втрати з обох сторін: що відомо про наступ бойовиків на Донбасі

Далеко не всі написи, знайдені в гроті, розшифровані. Але в символах вчені побачили зв'язок із загадковою цивілізацією шумерів, сліди яких є в Ірані, Індії, і тут, в Приазов'ї.

"Деякі вчені висловлюють думку, що ця писемність, ці письмові знаки-символи могли бути привнесені на нашу територію з більш розвинених територій, наприклад, з території сучасної Месопотамії. Це територія між річками Тигр і Євфрат, де в давнину існувала так звана шумерська цивілізація" , – говорить Віктор Джос, завідувач відділом охорони пам'яток культурної спадщини національного заповідника "Кам'яна Могила"

Чи справді вісім тисяч років тому шумери мали зв'язок з Приазов'ям, вчені і намагаються з'ясувати. Відповіді, ймовірно, залишилися в законсервованих гротах. І щоб отримати кошти на їх реставрацію, "Кам'яну могилу" пропонують включити в список об'єктів спадщини ЮНЕСКО. Якщо це станеться, то вчені заповідника зможуть далі здійснювати дослідження, а туристи зможуть побачити стародавні малюнки на власні очі.

Нагадаємо, раніше був опублікований список найбільш древніх будівель і споруд світу.

Про те, як на дні Тихого океану знайшли величезну піраміду, дивіться на відео нижче:

Реклама

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...