Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

"Лавра. Чотири сезони" нарешті вийшла в світ

14 жовтня 2018, 07:00

Анастасія Білоусова

Унікальний фотоальбом про Києво-Печерську лавру надійшов у продаж. Приурочений до 30-річчя відродження святої обителі

Брифінг. Юрій Томанюк, Дмитро Буланов, Дмитро Гораш, батько Симон, владика Павло, Анастасія Білоусова, Валентина Сороколіт

Брифінг. Юрій Томанюк, Дмитро Буланов, Дмитро Гораш, батько Симон, владика Павло, Анастасія Білоусова, Валентина Сороколіт / Фото: Григорій Салай

Наконец-то мы дождались появления в печати уникального фотоальбома "Лавра. Четыре сезона". Напомним, вес подарочного издания — около 7 килограммов, формат — А3. Пока что подарочное издание можно купить в иконных лавках Киево-Печерской лавры. 

Нарешті ми дочекалися появи у пресі унікального фотоальбому "Лавра. Чотири сезони". Нагадаємо, вага подарункового видання – близько 7 кілограмів, формат – А3. Поки що подарункове видання можна купити в іконних лавках Києво-Печерської лаври.

Вихід фотоальбому в продаж приурочили до дня апостола і євангеліста Іоанна Богослова. На брифінг з пресою намісник Лаври запросив всіх тих, хто брав участь у створенні історичного фоліанта.

"Для мене вихід кожної книги, а особливо альбому "Лавра. Чотири сезони" – це величезна радість, – каже владика Павло. – Сказати по правді, я і вірив, і не вірив в те, що він вийде. Багато в наш час починають, але мало хто доводить почате до кінця. Тут, коли я благословив це видання, було багато надій, так як за справу взялися люди, які вже видали книгу "Таємниці монастирів" в 2015 році. Я говорю про команду газети "Сегодня" (Ольга Гук, Анастасія Білоусова і Олександр Яремчук) і Вікторії Железнякова, які опублікували її у видавництві "Клуб сімейного дозвілля". у виданні фотоальбому "Лавра. Чотири сезони "було безліч перепон, в першу чергу фінансових. Але Господь в потрібний момент послав нам чудових людей, які погодилися стати спонсорами цього проекту. Тому те, що альбом вже видано і надійшов у продаж в церковні лавки Києво-Печерської лаври, для мене велика радість і честь. Чому? Я хотів, щоб у всьому світі знали наші монастирі, наша держава і наш боголюбивий народ. Цей альбом показує, як фінансами, працями і молитвами безлічі людей з 1988 року Києво-Печерська лавра повстала з руїн. показує кра ОТУ і велич не тільки архітектури, а й духу українського народу.

Я дуже вдячний Вікторії Железнякова, Анастасії Білоусової, Ользі Гук, Олександру Яремчуку, Дмитру Гораш, Дмитру Буланову, Юрію Томанюку, Світлані Чернишової, Анатолію Яковця, нашим монахам батькові Симону і батькові Варлаама і видавництву "Фенікс" за створення прекрасного альбому. Альбом розрахований на широку аудиторію, єдине – видання не з дешевих. Ціна його хоч і нижче собівартості, але все ж досить висока. Але виручені гроші підуть на підтримку дитячих будинків".

"Коли владика Павло благословив нас видати "Лавру. Чотири Сезону", був навіть певний страх, – згадує заступник директора друкарні "Фенікс" Валентина Сороколіт. – Ви тільки подивіться, яка величезна вийшла книга! На її видання пішло більше 20 тонн паперу. Щоб краса кожної фотографії збереглася на довгі роки, кожна сторінка покрита спеціальним лаком. Дивуюся, скільки людських рук і душ вкладено в цю книгу! Ми дуже вдячні владиці за те, що благословив взяти участь у виданні "Лавра. Чотири сезони" – книги про відродження нашої улюбленої обителі".

Головний редактор книги Вікторія Железнякова: "Наш альбом – путівник до спасіння душі"

"Сталося! Книга, над якою невпинно і копітко протягом двох років працював авторський колектив, побачила світ. Коли нам з Дмитром Гораш прийшла ідея про створення фотоальбому, ми не уявляли, скільки сил і праці на це буде потрібно. Тоді, два роки тому, нас окриляло благословення владики Павла і бажання створити щось красиве, всерйоз і надовго. Але коли після безлічі перешкод і труднощів ми взяли в руки надрукований екземпляр, всі переживання пішли на другий план, стали просто спогадом. А в руках – прекрасний фотоальбом, ана логів якому в нашій країні немає. Для всіх нас це дуже радісний день, і не тільки тому що ми побачили підсумок нашої роботи, який перевершив наші найсміливіші очікування. Ми відчуваємо радість, що тепер численні читачі зможуть насолодитися пишністю Лаври. Дуже б хотілося, щоб цей фотоальбом послужив "путівником" для кожного, хто буде його читати, і допоміг йому знайти свою дорогу до храму, яка призводить душу до спасіння. А порятунок власної душі – це мета кожної людини в земному житті. Нехай короткі настанови священноначалія і ченців, опис чудотворення від ікон і мощей преподобних Києво-Печерських, розповідь про життя святої обителі спонукає кожного схилити свої коліна перед Господом, з серцевим знищенням помолитися Йому і просити про заступництво. Тому що Господь не дозволить загинути людині, щиро кається і молиться. Будемо раді, якщо ця книга допоможе знайти кожному Бога всередині себе".

img_1037

Видавництво "Фенікс". На друк альбому – 20 тонн паперу

Головний редактор газети "Сегодня" Ольга Гук: "Така книга – одна на століття!"

"Мені здається, величезна вага цієї книги показує не тільки вагомість Києво-Печерської лаври як світової православної святині, а й передає важкий хрест ченців, який вони на себе беруть.

Коли я вперше побачила в готовому надрукованому вигляді, а не в електронному файлі, цю колосальну роботу, до створення якої Господь дозволив доторкнутися і нам, подумала, що такі глобальні шедеври створюються вкрай рідко, чи не раз на сто років. А ще про те, що для того щоб її перегорнути, напевно, спочатку треба гарненько потренуватися у спортзалі. Але вже на восьмий сторінці так занурилася в світ духовний, що про фізичну зовсім забула.

Пройшовши приблизно третину видання, нескінченно милуючись нашої Лаврою і її фотогенічністю, "чепурні видами" прекрасних храмів, святинь, печер, зловила себе на думці – а де ж люди? І тут ніби хтось почув мої думки! Фотографії ожили, Лавра заповнилася ченцями, знімками зі служб, багатотисячних хресних ходів! Завирувало справжнє життя, яку я звикла бачити в нашій святій обителі. І серце наповнилося радістю. Мені здається, в цей момент я навіть якось зміцніла, отримала заряд бадьорості і порцію додаткових сил. Так що, схоже, ця книга ще й підвищує тонус і зміцнює імунітет :)

Цей колосальний труд дає всім, хто не може часто бувати в Києво-Печерській обителі, можливість побачити її в будь-який час року, різною. Задумливою і казкової – взимку, яка наповнює життям – навесні, соковитою – влітку і яскравою – восени. І завжди – заспокійливою, яка забирає кудись далеко всю нашу нескінченну суєту, переживання про завтрашній день і сьогоднішні "невідкладні плани". Нехай весь світ зачекає! Як каже намісник Лаври владика Павло: "Куди поспішати? Перед нами – вічність!"

Дизайнер Дмитро Буланов: "Гортаючи альбом, не помітив, що пройшло 2 години!"

"Раніше я досить часто критикував церковні видання за їх слабкий дизайн. Може, тому Господь і вирішив наді мною "пожартувати" – дав можливість самому стати дизайнером церковної книги і показати, як би я це зробив. Усвідомивши свою гординю, я підійшов до проекту зі максимальною відповідальністю. Не хотілося вдарити в бруд обличчям, та ще й перед Богом!

Звичайно, у пресі фотоальбом виглядає зовсім інакше, ніж з екрану комп'ютера. Не дарма кажуть, що книгу треба оцінювати в готовому, виданому вигляді. Скажу так, альбом вразив навіть більше, ніж я і сам очікував. Сам великий формат – А3 – обраний дуже вірно і професійно грамотно. Плюс якість друку, папір, його щільність – все це зіграло на руку. Я досить перебірлива в питаннях книжкового дизайну людина.

Взагалі, дане видання не з розряду тих, що можна по-швидкому переглянути і закрити. У нього поринаєш з головою. Здавалося б, я займався дизайном книги "Лавра. Чотири сезони" майже чотири місяці і думав, що все про неї знаю, вона мені, можна сказати, вже тоді набридла. Але коли взяв у руки альбом і почав гортати, не міг відірватися, поки не додивився до останньої сторінки. Навіть мені було цікаво! Потім з'ясувалося, що поки я гортав альбом, пройшло дві години! Я немов поринув у інший світ. Сподіваюся, подібне зазнають і читачі фотоальбому".

img_1096

Дмитро Гораш. Займався відбором більше 1000 ілюстрацій

Фотограф отець Симон: "В альбом увійшли фотоархіви за останні 16 років"

"Перше враження від книги – прекрасний великий формат і багато праці. А найголовніше, я побачив безліч хороших сокровенних фотографій, які багато можуть розповісти не тільки про те, яка погода в Лаврі взимку, навесні, влітку і восени, але і про внутрішнє життя монастиря. Саме це і хотілося передати мені, як фотографу і насельнику обителі.

Адже більшість людей бачить Лавру "зовнішню", але мало знають про неї "внутрішню" – про її устрій і життя. А історія будь-якого монастиря – це в першу чергу життя чернече. Цю думку вдало передає "Лавра. Чотири сезони", яка про це добре розповідає і показує. А також про те, що ми, монахи – звичайні люди. Що ми теж працюємо, намагаємося прикрасити не тільки зовнішні стіни, але і свою душу.

Складність складання альбому була і в тому, що відбиралися фото п'яти (!) фотографів, у кожного з яких – свій стиль, свій погляд, свій ракурс. Скласти цей величезний фотомассів п'яти майстрів в гарний візерунок було непросто, але неймовірно цікаво і пізнавально. Щоб відібрати 1000 фотографій, які є в альбомі, довелося підняти свій фотоархів з 2002 року. Саме тоді, 16 років тому, мені дали в руки камеру і благословили бути фотографом. І до цього дня це моє послух.

Що ж стосується зйомки, то, на мій погляд, особливо складно знімати зиму в Лаврі. Сніг дуже швидко прибирають. Треба ловити момент рано вранці, поки сніг не утоптали ногами паломники і туристи. Щоб зловити потрібний кадр, доводилося навіть вночі виходити і знімати. Якось пам'ятаю була температура -37! Але зараз дивишся на ці фото – і око радіє. Дуже цікаво знімати Лавру восени, коли вона грає яскравими кольорами листя ... А в туманному осінньому серпанку обитель виглядає так, немов знаходиться не на землі, а на Небі. Вона дійсно "Небесам подібна", як співається в лаврських гімнах. Всі ці моменти бувають рідко, і треба зуміти їх вчасно зняти".

Новинка. Фотоальбом в 512 сторінок формату А3 коштує 1950 грн

Фотограф Юрій Томанюк: "Часом мені навіть не вірилося, що це я знімав!"

"Я дуже вдячний наміснику Києво-Печерської лаври за можливість взяти участь в цьому проекті. У той час я був іподияконом владики і, крім основних завдань, займався зйомкою богослужінь. Це особливий тип зйомки, при якому потрібно розуміти весь богослужбовий процес і зуміти його максимально натхненно передати. Раніше я ніколи не бачив свої фотографії в друкованих виданнях, не уявляв, як вони увіллються в загальну канву фотоальбому "Лавра. Чотири сезони". Але коли почав гортати книгу, був просто вражений. Деякі фото настільки здорово видані, що мені навіть не вірилося, що це я знімав! Особливо це стосується фотографій мого улюбленого Трапезного храму. Я весь час хотів передати красу розписів Трапезного після реставрації, коли ікони, затерті від вогкості, знову заграли свіжими фарбами, а підлога очищена. Я хотів відобразити це сяюче оновлення в фотографії.

Але якщо чесно, від роботи над цим альбомом я набагато більше отримав, ніж віддав сам. Робота в команді була для мене вперше. Коли мені, як фотографу, потрібно було не випасти з фотографічного ансамблю. Я був просто вражений людьми, з якими мені довелося працювати. Це справжні професіонали, як зараз кажуть "круті хлопці". І коли працюєш з такими людьми в одній команді, мимоволі розвиваєшся. Діму Гораш і батька Симона я знав давно і зайвий раз переконався в їх тонкому художньому смаку. Вікторія Железнякова – приклад людини, який може подолати будь-які перешкоди заради благої мети. Решту хлопців я дізнався вперше, але всі вони стали прикладом для наслідування як в професійному, так і в людському сенсі".

Реклама

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...