Що краще, надійний невіруючий чи любий невіруючий чоловік

29 березня 2016 17:15

Анастасія Білоусова Анастасія Білоусова

І що робити, якщо батьки на вас тиснуть в питаннях шлюбу

"Регулярно слухаю "лекції" батьків, що треба виходити заміж тільки за віруючого. Навіть якщо його не любиш, він все одно надійніший, ніж коханий, але невіруючий. Чи так це?" – Юлія Сергєєва, Київ

Реклама

Відповідає матінка Еліна Сава, дружина настоятеля храму Віри, Надії і Любові в Запоріжжі:

 "У разі, якщо вибрати батьківський варіант – надійний, віруючий, але нелюбий – тоді ви стаєте в родині ненадійною ланкою: Хто не любить. Хороша сім'я можлива тільки, коли обидва люблять і обидва надійні. Можливо, якийсь час сім'я протягне на одній любові чоловіка, але люди втомлюються від чужої нелюбові. Навіть, якщо ви будете намагатися виглядати зразковою дружиною – він відчує фальш. Якщо говорити про віру, ваш чоловік спасеться любов'ю до вас, ви ж не будете здатні на такий подвиг, бо любов – подарунок Бога, його не викличеш клацанням пальців.

Крім того, як ваше власне, особисте щастя? Мені не зустрічалися щасливі заміжні жінки, які не люблять чоловіка. Щастя в таких сім'ях немає.

З іншого боку, якщо виходити заміж за коханого, але невіруючого, треба уявити вашу майбутню щоденне життя, задуматися і обговорити з ним такі моменти. Наприклад, у вихідні нецерковні люди їдуть на дачі, пікніки, віруючі – йдуть до церкви, у вас з чоловіком можуть виникати тертя. Якщо одну неділю він потерпить – в наступне вже буде заперечувати тощо. Виникне також питання, як тримати пост? Вам доведеться готувати два роздільних столу – це додаткове витрачений час, до того ж, неможливо утриматися від м'ясного, вдихаючи все запахи при готуванні – потрібно володіти силою волі північно-корейського народу. Походи на вечірки, дні народження, нічні клуби під час посту – все це буде викликати розбіжності. Як ви будете вибирати час і місце для домашньої молитви? До заміжжя все здається переборним, але в щоденному житті те, що здавалося дрібницею, виростає в величезні проблеми.

Реклама

І, найголовніше, вам доведеться утримуватися від спокуси залучити чоловіка до віри насильно – біда наших віруючих заміжніх жінок, про що я торкаюся, до речі, і в своїй книзі. У моїх оповіданнях проблеми вирішуються з гумором, але в житті з цього приводу відбувається чимало драматичних ситуацій, аж до розлучення. Господь завжди дотримується свободи волі людини і ніколи не ломиться в душу насильно: "Се стою під дверима та стукаю" (Откр.3: 20) Вірити – не вірити – вільний вибір кожного. Насильницький шлях до порятунку не веде ні того, хто намагається це зробити, ні того, над ким проводять досвід.

Вибір супутника життя – дуже відповідальний крок, але його потрібно робити абсолютно самостійно. Батьки з любові, звичайно, хочуть допомогти, але мають право тільки на делікатний рада. Все, що потрібно було сказати – у них був час до повноліття дитини, всі перші 18 років його життя. Далі – самостійність, чадо пора відпустити. У Біблії на це рахунок сказано: "Так то полишає чоловік свого батька та матір свою, та й пристане до жінки своєї, і стануть вони одним тілом" (Бут.2: 24)

Люди старшого покоління в нашій країні часто плутають любов, надійність і зручність. Несвідомо, вони бажають не коханого, а зручного супутника дочки, причому зручного для себе – щоб пестив і плекав їх чадо і, заодно, їм по господарству допомагав. І ставляться до майбутнього зятя, як до неживого предмету, який в господарстві знадобиться. Він все заздалегідь щось винен. Але ж майбутній зять – теж людина, має право на особисте щастя. Батьки не повинні так недбало ставитися до нього, тим більше, якщо вони вірять в Бога.

Віруючі батьки перед заміжжям дочки задають собі, перш за все, питання: "Чи зможе наша дочка ощасливити обранця?", "Чи правда ми її виховали?", "Чи багато хорошого вклали?", "Далі своїм прикладом правильне уявлення про сім'ю"?

Як і у всіх обставинах, в такій важливій справі як вибір супутника життя, віруючий звертається з молитвою до Бога, щоб Він допоміг розібратися, зробити вірний вибір, дав якийсь знак. Господь завжди допомагає".

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти