Свята та пам'ятні дні жовтня: Покрова Пресвятої Богородиці і поминальна субота

1 жовтня 2017 7:38

Людмила Лисак

Чому кращий відпочинок – чиста совість, яка ікона повинна бути вдома у чекають поповнення

По клику – большое изображение.

"Потрібно знати місцевих святих і історію своєї церкви"

Реклама

"Ми продовжуємо нашу розмову про великих угодників Божих, – напучує намісник Києво-Печерської лаври, митрополит Павло. – Ми звикли в першу чергу говорити про великих святих Вселенської церкви, як Пантелеймон Цілитель, Іоанн Хреститель, Петро і Павло, тоді як є безліч місцевошанованих святих, яких часом недооцінюють, хоча справи їх також великі. Тортури і смерть первомучеників хрестових була жахливою, але і за радянських часів розстріли і гоніння на служителів церкви були не менш жахливими. Світ не знає, як ці святі угодники в точно сти жили і як вмирали. Це є велика таємниця для людини. Але завдання Святої церкви – шанувати пам'ять святих і мучеників за віру. Тому, дорогі браття і сестри, я б радив вам стежити за календарем, за читанням Євангелія, вивчати житіє своїх святих покровителів і історію своєї церкви".

Топ-дати жовтня: вибір владики

  • 3 жовтня – мучеників і сповідників Михаїла, князя Чернігівського, боярина його Феодора чудотворця, які горіли любов'ю до Бога і ближнього.

А також день пам'яті Ікони Божої Матері "Помічниця в пологах". Кожна людина – сім'я. Не тільки дружина народжує, а народжує і чоловік, як співучасник цієї події: "Два злилися в плоть єдину і собі подібних народжують чад, щоб прославилося ім'я Господнє". Майбутні батьки завжди переживають: як пройдуть пологи, яким буде здоров'я мами і малюка. Але є Та, яка завжди була помічницею, яка теж невимовним чином стала Матір'ю Спасителя світу. Тому, дорогі батьки, нехай у вашому домі обов'язково буде ікона Божої Матері "Помічниця в пологах", біля якої ви будете молитися Богу і Матері Божій!

  • 4 жовтня – набуття мощей святого митрополита Димитрія Ростовського.
Він був насельником Києво-Печерської лаври, у Видубицькому монастирі. І його праці починалися в Лаврі і були відображені в унікальній книзі "Житіє Святих", яка сьогодні є настільною не тільки для нас, ченців, але і взагалі для православних віруючих. І в молодому віці він зробив дуже багато корисного. Він написав Канони, Житія Святих. У Ростові є рака з нетлінним мощами цього святого. Його праці рівні апостольським. Минуло вже три століття, а його книги допомагають людям йти по шляху істини. Відомо, що коли він писав Житія Святих, то до нього навіть являлись ті чи інші угодники Божі і підказували, де він помилявся.
  • 5 жовтня – день пам'яті ікони Божої Матері "Зографська".

Вцейденьщепам'ятьпророкаІони,якийживу восьмомустоліттідоРіздваХристового.Згадаймодивовижнуісторіюпро те,яквінзасвою неслухняністьБогубувпроковтнутийкитом,іпробувтамтри дні,поки непокаявся.Апотімпішовдо Ніневіїпроповідуватипро Господа.

Не пропусти!
Перемогти Німеччину французам допоміг антирекорд: постарався Хуммельс
Хуммельс забиває гол у свої ворота

new_image_499

Реклама

Служба. Владика Павло

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти