Якісне футбольне поле — результативна гра, що для цього робить Україна

30 листопада 2018, 11:36

Точка зору

Для майбутнього вітчизняного футболу ключове значення мають інновації — насамперед це стосується доступних кожному громадських майданчиків. Від цього напряму залежить результат гри наших команд, участь в національних та світових чемпіонатах. Які кроки в цьому напрямку робить Україна — читайте в колонці Андрія Бондаренка, директора заводу "ФФУ Продакшн", на якому виготовляють штучні спортивні покриття.

ebf516b3655c3caa922e504fb0e978f0_xl_01

Сучасне футбольне поле — це складна інженерна конструкція, спорудження якої вимагає дотримання жорстких вимог і стандартів, встановлених FIFA, UEFA, національними футбольними федераціями, правилами футболу, стандартами будівництва та екологічної безпеки. Рівна поверхня, стійкість до механічного впливу та всесезонність, добре водовідведення (дренаж), ігрові властивості — це одні з ключових ознак, які відрізняють футбольне поле від звичайного непідготовленого майданчика.

Наразі у світі використовують три види покриттів: класичні натуральні газони, штучні покриття та гібридний варіант, в якому поєднується натуральна і штучна трава. Міжнародна практика показує, що найбільш придатними для довгого активного використання є штучні поля — безпечні, доступні, якісні, довговічні, стійкі до механічних навантажень і впливу навколишнього середовища. В Ісландії, відомій своїм успіхом на ниві розвитку масового футболу, такими покриттями повсюдно обладнують шкільні та громадські майданчики. Результат — у країні з населенням 325 тис. осіб понад 20 тис. напівпрофесійних або професійних футболістів.

До полів зі штучним покриттям є певні вимоги, не менш жорсткі, ніж до натуральних. Гра на них повинна максимально відповідати властивостям натурального газону — це стосується як рухів спортсменів, так і поведінки м’яча. Штучне покриття має бути зручним і безпечним, зберігати свої властивості не менше п’яти років і витримувати інтенсивне ігрове навантаження в різних кліматичних умовах. Воно повинно бути стійким до ультрафіолету і не вигорати з часом. Не менш важливими характеристиками є екологічність і безпечність для здоров’я.

Штучні покриття, на відміну від натуральних газонів, придатні для гри в будь-яку пору року. Вони не потребують значних витрат на обслуговування, адже штучне покриття не потрібно стригти, викошувати, поливати, удобрювати, підсівати тощо. Саме тому в світі давно почали системно впроваджувати штучні газони для футбольних полів. Аби відповідати міжнародним стандартам, необхідно якнайшвидше впроваджувати культуру гри на полях зі штучним покриттям і в Україні. "ФФУ Продакшн" працює на досягнення цієї мети, виробляючи якісне штучне покриття за технологією всесвітньо відомої німецької компанії Polytan. Штучні поля з цим покриттям, яких лише в Києві вже понад 60, відповідають жорстким європейським стандартам, що гарантує найвищий рівень якості від виробництва до монтажу.

Світова практика показує, що стандартизація в спорті сприяє кращим спортивним досягненням. Тренуючись на своєму високотехнологічному дворовому полі, а потім приїжджаючи на змагання до іншої команди, яка має майданчик з таким самим покриттям, спортсмени на виїзних змаганнях грають так само ефективно, як і на рідному полі. Якщо кожен двір матиме власне нове поле, гравці — у першу чергу, підростаюче покоління — неодмінно відчують різницю. Поступове освоєння Україною технологічних рішень та розбудова всесезонної спортивної інфраструктури сприятимуть популяризації масового футболу та підкоренню нових спортивних вершин. Поки зроблені лише перші кроки, тож працювати ще є над чим.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти