Кращі спортсменки року в Україні – згадуємо головні перемоги 2017!

7 січня 2018, 21:14

Українські красуні-спортсменки в році, що минає, били рекорди і ставали чемпіонками світу та Європи

Найуспішніші спортсменки України в 2017 році. Колаж segodnya.ua

У 2017 році українські спортсменки радували своїми результатами. У нас рекорд в тенісі за всю історію незалежності, битва за шахову корону, завойовані титули чемпіонок світу, чемпіонок Європи, володарка першого місця в генеральній класифікації Кубка світу, особисті і світовий рекорди.

Ми підготували для вас десятку найуспішніших українських спортсменок 2017 року різних видах спорту. Ми спеціально не виділяли когось одного в якості кращої, ви можете самі проголосувати в кінці матеріалу.

Еліна Світоліна
теніс, 23 роки

01_svitolina

Еліна в цьому році побила рекорд Андрія Медведєва і стала найуспішнішою українською тенісисткою в історії, посівши у вересні третє місце в світовому рейтингу. Медведєв був №4 у травні 1994 року – так що рекорд тримався цілих 23 роки! У 2017 році на корті Світоліна здобула 53 перемоги при 14 поразках, завершивши сезон на шостому місці в рейтингу WTA. Стала переможницею п'яти турнірів, заробила за рік понад 3,2 мільйона доларів.

По завершенні сезону Світоліна порадувала своїх уболівальників еротичною фотосесією в одному з глянцевих журналів.

Анна Музичук
шахи, 27 років

02_muzychuk

В кінці 2016 року Анну стала чемпіонкою світу зі швидких шахів, а в цьому знову довела, що їй немає рівних в цьому виді на чемпіонаті Європи. Крім цього, в березні в Тегерані Музичук пробилася в фінал чемпіонату світу з класичних шахів, де в запеклій боротьбі лише на тай-брейку поступилася шахову корону китаянці і посіла підсумкове друге місце.

У листопаді Анна допомогла збірній України завоювати "бронзу" командного чемпіонату Європи, який проходив на Криті. До речі, коли стало відомо, що звання чемпіонки світу доведеться захищати в Саудівській Аравії, Анна Музичук заявила, що не поїде на чемпіонат світу. "Не дивлячись на рекордний призовий фонд, я не збираюся грати в Ер-Ріяді. Їхати туди, щоб ризикувати життям? Носити абайю цілодобово? Всьому є межа. Хусток було досить в Ірані", – заявила українка.

Ольга Харлан
фехтування, 27 років

03_kharlan

У липні лідер збірної України з фехтування на шаблях у третій раз в кар'єрі виграла чемпіонат світу. І це при тому, що більшу частину стартів в цьому році Харлан пропустила через операцію на плечі. У фіналі ЧС українка здобула перемогу над спортсменкою з Тунісу з розгромним перевагою – 15:5. До цього Ольга вигравала чемпіонати світу 2014 (Казань) і 2015 (Москва).

Яна Беломоїна
велоспорт, 25 років

04_belomoina

Влітку Яна здобула відразу дві знаменні перемоги. У липні стала чемпіонкою Європи з маунтінбайку в олімпійській дисципліні крос-кантрі. Всі шість кіл дистанції українка, на відміну від своїх суперниць, проїхала безпомилково. В результаті Беломоїна фінішувала з величезним запасом часу, випередивши найближчу суперницю більш ніж на три хвилини. У серпні Яна достроково стала недосяжною для конкуренток в генеральній класифікації Кубка світу з маунтінбайку. Ця вершина підкорилася українській спортсменці вперше.

Юлія Джима
біатлон, 27 років

05_dzyma

Юлія стала срібною призеркою чемпіонату світу в естафеті у складі збірної України (разом з Іриною Варвинець, Анастасією Меркушіно і Оленою Підгрушною). Ця медаль була єдиною для нашої країни на ЧС в Хохфільцені.

Також Джима завоювала три медалі на чемпіонаті Європи в Польщі. "Золото" в спринті, "срібло" в гонці переслідування і "бронзу" в естафеті. У стартував сезоні 2017/18 після трьох етапів в активі Джими 3 медалі: "бронза" в спринті та індивідуальній гонці в Естурсенде і "срібло" в естафеті в Хохфільцені.

Довгоочікуване "Класико"! Онлайн матчу "Шахтар" – "Динамо"

Дарина Білодід
дзюдо, 17 років

06_bilodid

Титул чемпіонки Європи з дзюдо в категорії до 48 кг Дарина завоювала в квітні в віці 16 років! Українка стала наймолодшою переможницею континентальної першості за 26 років. Цікаво, що 2017 рік став першим, в якому Білодід виступала серед дорослих. У листопаді Дарина знову здивувала весь світ, вперше в кар'єрі завоював Гран-прі з дзюдо в голландській Гаазі.

Юлія Левченко
легка атлетика, 20 років

07_levchenko

Цей рік – кращий в кар'єрі молодої легкоатлетки. У липні 19-річна стрибунка у висоту з особистим рекордом (1.96 метрів) виграла молодіжний чемпіонат Європи. А вже в серпні на дорослому чемпіонаті світу з легкої атлетики Юлія двічі б'є особистий рекорд і з результатом 2.01 метра стає другий. Жіночої медалі чемпіонату світу в цій дисципліні у нас не було 16 років!

У жовтні Юлія Левченко отримала нагороду "Зірка, що сходить" легкої атлетики від Європейської легкоатлетичної асоціації.

Нагадаємо, що, на думку читачів нашого сайту, Юлія Левченко – найкрасивіша українська спортсменка на Олімпіаді-2016.

Катерина Крива
карате, 25 років

08_kryva

У травні Катерина двічі піднімалася на найвищу сходинку п'єдесталу пошани чемпіонату Європи з карате, який став першим після включення цього виду спорту в олімпійську програму. Наша спортсменка стала кращою у змаганнях куміте у ваговій категорії до 50 кг, а також завоювала "золото" в командному турнірі в складі збірної України.

Анна Письменська
стрибки в воду, 26 років

09_pysmenska

Анна вперше в кар'єрі стала чемпіонкою Європи. Сталося це в змаганнях на триметровому трампліні на "домашньому" ЧЄ в Києві в червні. Цікаво, що "бронзу" цій дисципліні вдалося взяти іншій українці Анастасії Недобіге.

Юлія Ткач
боротьба, 28 років

10_tkach

У травні Юлія завоювала бронзову медаль чемпіонату Європи з боротьби, який проходив в Сербії. У сутичці за третє місце українка виграла у росіянки Тражукової. А в серпні на чемпіонаті світу з боротьби в Парижі Ткач стала єдиною українською медалісткою в жіночій боротьбі. Юлія завоювала "срібло" у ваговій категорії до 63 кг, поступившись у фінальній сутичці представниці Монголії.