7 з 10 українців жертвує гроші на благодійність

19 жовтня 2018, 07:24

Анастасія Іщенко Анастасія Іщенко

На початок 2016 року в Україні було зареєстровано понад 15 тис. благодійних фондів та організацій.

Фото: Pixabay

Фото: Pixabay

Збори грошей на лікування в інтернеті, пластикові ящики для пожертвувань в різних установах, люди, які просять про допомогу в метро або на вулиці – благодійність в Україні продовжує набирати обертів, і більше 70% українців хоч раз, та жертвували кошти. Але крім допомоги у благодійності є і зворотна сторона – шахраї, для яких чуже горе просто стає способом заробити гроші.

Величезний сплеск інтересу до благодійності в Україні почався після 2014 р. з початком військових дій на сході країни дуже багато українців почали допомагати військовослужбовцям хто чим міг: грошима, різної провізією, речами і т.д. Зараз активно допомагають не тільки військовим, але і переселенцям, тяжкохворим, бездомним тваринам.

За даними Державної реєстраційної служби, на початок 2016 року в Україні було зареєстровано понад 15 тис. благодійних фондів та організацій. Правда, далеко не всі з них ведуть свою діяльність чесно і відкрито, надаючи потрібну інформацію і звіти. Однак великі і відомі фонди щорічно витрачають на благодійність величезні суми. Наприклад, тільки за даними за 2015 р зареєстровані в Україні фонди, які показують свою звітність, витратили на благодійність майже 9,5 млрд грн, причому більше 6 млрд покрили ТОП-100 фондів.

Зараз більшість українців хоч раз так жертвували гроші на благодійність, а середня сума пожертвувань складає 50 грн
.

"За данимисоціологічногодослідження,проведеноговкінці2017рсередтисячіукраїнців,тільки30%населенняУкраїни небралиучасті в доброчинностівзагалі.Решта70%робилицетимчи іншимчином,23%кидалигрошівящик.Середнясумапожертвуваньстановила50гривень",-зазначаєПолінаНюхіна,директорорганізації "Українськийфорумблагодійників".

Українці жертвують гроші по-різному: хто регулярно робить відрахування з зарплати, хто вважає за краще допомагати адресно, деякі користуються благодійними скриньками, які можна знайти в магазинах, державних установах і т.д. Соціологічна служба Центру Разумкова спільно з фондом "Демократичні ініціативи" провела дослідження, в ході якого з'ясувалося, що в 2016 р найпоширенішими видами благодійної допомоги в 2016 р стали пожертвування через благодійні скарбнички – 51%, допомога готівкою безпосередньо нужденним – 28% , благодійні пожертвування в церкві – 21%, переказ відсотків від зарплати на благодійність – 20%.

Але,незважаючинасплескблагодійнихнастроїв,в українцівтакожзростаєінедовіра.ЗасловамиНюхіної,23%опитанихзаявили,щоне довіряютьблагодійнимфондамізбирачамкоштів.Одназпричинтакої недовіри-відсутністьзвітностіпро використані кошти.

Реклама

Отметим, ранее мы рассказывали о том, як шахраї в Україні масово обманюють старих.

Більшдокладнопро те,якйдуть справизблагодійністювУкраїні,читайтевматеріалісайту "Сегодня": "Липова" благодійність: куди йдуть гроші та як розпізнати шахраїв

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти