Олександр Черниш: "HoldGroup24 – зроблено в Україні"

10 жовтня 2018, 16:01

Актуально

Молодий український бізнесмен Олександр Черниш, якому нещодавно виповнився 21 рік, два роки тому створив холдинг HoldGroup24 і один за одним відкриває нові проекти. Він розповів про те, що посприяло його підприємницькому духу та які б поради він дав бізнесменам-початківцям.

Олександр, розкажіть, чому ви вирішили займатися власним бізнесом? У вас міжнародна освіта, ви могли б зробити кар’єру в будь-якій іноземній чи великій українській компанії.

Дійсно, я навчався у Великій Британії, вивчав міжнародний бізнес-менеджмент. Але мені одразу ж стало зрозуміло, що я не зможу жити і працювати за кордоном. Тільки на батьківщині. Я пояснюю це тією атмосферою, яка панувала в моїй сім’ї. Мій батько і дідусь завжди займалися діяльністю, яка приносила користь народу. Я з дитинства знав, що стану підприємцем: відкладав гроші на майбутню справу, ще в школі організував видання газети, спробував себе у ресторанному бізнесі та державних структурах. Зараз я просто хочу робити добрі справи через свої бізнес-проекти і благодійну діяльність.

2 роки тому ви створили свій перший подарунковий сервіс PinkiBow. До яких висновків ви дійшли за час існування проекту?

Ми планували зробити онлайн-майданчик, на якому б можна було придбати все для привітання – квіти, букет із повітряних кульок, коробку із смаколиками, м’яку іграшку та кондитерські вироби. Через деякий час від квітів та кондитерки вирішили відмовитися і зосередитися на трьох позиціях. Тобто стратегія і бачення мають бути, але потрібно постійно аналізувати бізнес-процеси, гнучко їх зупиняти чи змінювати, швидко приймати рішення. Пам’ятаючи про правило Парето – 20% бізнесу приносить 80% доходу, більше зусиль треба вкладати в ці 20%. З цих трьох позицій, найбільшим попитом користуються повітряні кульки. Тому ми біля офісу повісили великий банер з рекламою кульок і до нас в офіс почали заходити люди просто з вулиці. І головне – це тримати під контролем всі аспекти бізнесу. Я вдався помилки, коли замовив у розробників сайт і залишив цю справу спеціалістам, а потім прийшлося багато чого переробляти. Сайт взагалі має бути із максимально простим інтерфейсом.

__44

Які ще проекти входять у склад HoldGroup24?

Із самого початку я вирішив вибудовувати холдинг, я знав, що не зупинюсь на одному проекті, тому для зручності керування і отримання ефекту синергії створив холдинг. До його складу входить громадська організація "Інноваційна Україна", від імені якої реалізуються всі наші соціальні і благодійні проекти. А також бренди одягу та аксесуарів власного виробництва OLEHANDRO (www.olehandro.com) та DUFNI (www.dufni.com). Для їх продажу ми створили онлайн-майданчик Boutiqonia, проте вже зараз співпрацюємо із шоу-румами. Крім того, ми пропонуємо консультаційні послуги для підприємців, в тому числі і по створенню проектів.

Які б поради ви дали бізнесменам-початківцям?

Чітко визначитися з продуктом, що саме і для кого. Слідкувати за тенденціями ринку і швидко реагувати. Побудувати команду, знайти людей, яким будеш довіряти. Стратегічно правильно визначити розташування офісу/складу. Пропонувати продукти і сервіс або високої якості, або ніякої. Не витрачати гроші на розвиток бізнесу бездумно. Можна витратити значну суму на контекстну рекламу. Не витрачати гроші на дорогий офлайн-майданчик, якщо він сам себе фінансово не виправдовує. Краще зосередитися на онлайн-продажах. Вкладаючи гроші в щось, необхідно чітко розуміти, як це визначиться на всій справі, чи не завдасть це шкоди стабільності чи репутації бізнесу.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти