Бігати за довідками більше не доведеться: в Україні хочуть створити єдиний держреєстр

30 липня 2018, 07:18

Марія Пирогова

Головний реєстр заощадить держбюджет і прискорить отримання адмінпослуг. Експерти: йому потрібен захист


Фото: з відкритих джерел

Фото: з відкритих джерел

Нардепи хочуть спростити українцям доступ до даних з відкритих реєстрів. У Раді зареєстрували законопроект "Про публічні електронні реєстри", який передбачає поступове об'єднання даних з більш ніж 350 держреєстрів в єдину базу. Автори законопроекту впевнені, що такий хід допоможе заощадити держбюджет і підвищить швидкість отримання адмінпослуг.

Згідно з текстом законопроекту, основою Єдиного реєстру стануть бази даних демографічного реєстру, держреєстру юросіб, фізосіб і держземкадастр. Крім них в базу увійдуть і інші каталоги: про рухоме майно, про майнові та немайнові права, нормативні акти, судові рішення, доручення, комунальні реєстри та багато інших
.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Об'єднані реєстри будуть обмінюватися даними в режимі "е-запит – е-відповідь", а з кожного окремого каталогу можна буде дивитися і шукати дані з інших. Контролювати роботу буде система е-взаємодії. Вона буде створювати спільні масиви даних, виключати дублі (однакову інформацію) і фіксувати всі операції (пошукові запити, зміна інформації та ін). За послуги реєстру доведеться платити, але тарифи залишаться колишніми (наприклад, виписка з Держземкадастру обійдеться в 53 грн). Якщо закон приймуть, він вступить в силу з початку 2021 року.

Причинприйнятизаконбагато.За данимиДержагентстваз питанье-урядування,сьогоднівкраїніпрацюютьпонад350держреєстрів(їхрегулюють190різнихпідзаконнихактів).Данічастодублюються,ацеускладнюєнаданняадмінпослугітягнезасобоюзайві витрати.

Реклама

"Тільки на підтримку 25 держреєстрів з казни витрачають більше 500 млн грн на рік. Близько 45% коштів направляють на закупівлю запчастин для серверів", – відзначають автори законопроекту і додають, що документ дозволить скоротити витрати мінімум на 15%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Простихукраїнців"материнський"реєстрпозбавитьвіднеобхідностібігатизадовідкамиврізнівідомстваабозаходитинадесяткисайтів,адозволитьотриматипослугуабоданіоперативноіводномумісці.

Експертипобоюються,щозаконпризведедо масовихкрадіжокінформації.

"Якщоранішеаферистовіпотрібнобуловозитисязізломомдекількохсистем,товцьомувипадкудоситьбудезламатиодну",-говоритьексперт зкомп'ютерноїбезпекиПавлоКосякін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Схожа думка йуголовидепартаментукіберполіціїСергіяДемедюка:

"Загрозакрадіжкиданихє.Потрібнорозділитиінформаціювцьомуреєстріза різними категоріямидоступуіступенемзашифрованості".

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти