Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Катерина Амосова: "Якість навчання майбутніх лікарів – наш безумовний пріоритет і наша відповідальність перед суспільством"

30 вересня 2015, 13:54

У Національному медичному університеті імені О. О. Богомольця почали впроваджувати міжнародну систему управління якістю

Катерина Амосова. Фото focus.ua

Катерина Амосова. Фото focus.ua

У Національному медуніверситеті імені О. О. Богомольця підвели підсумки впровадження міжнародної системи управління якістю, що проходив протягом року, і прийшли до висновку, що завдяки жорсткому контролю результати навчання істотно покращилися, пише видання "Факты и комментарии".

Серцевий напад, інсульт, ниркова колька, серйозна травма... Людина викликає "швидку" – і його життя цілком залежить від дій лікаря, який надає першу допомогу, а потім від фахівця, який прийняв пацієнта в стаціонарі. Ті, хто сьогодні ще вчиться в медичних вузах, через кілька років стануть практикуючими лікарями. Їх рівень підготовки необхідно жорстко контролювати і вже під час навчання визначити, кому дійсно можна буде видати диплом лікаря, а кого потрібно відрахувати. Ось чому рік тому в Національному медичному університеті імені О. О. Богомольця почали впроваджувати міжнародну систему управління якістю.

Днями, 29 вересня, під час засідання Вченої ради вузу були підведені підсумки цієї роботи. З'ясувалося, що на всіх факультетах, крім стоматологічного, значно збільшилося число студентів, які з першого разу склали всеукраїнські інтегральні ліцензійні іспити "Крок 1" і "Крок 2", аналог американських медичних ліцензійних тестів USMLE. При цьому в минулому навчальному році з 50,5 до 60,5 відсотка підвищився прохідний поріг, який встановлюється зовнішнім центром тестування. На думку проректора з науково-педагогічної роботи Національного медуніверситету Олени Стеченко, це вказує на зростання успішності студентів вишу.

Реклама

Проректор зазначила, що якість освіти стало ключовим пріоритетом протягом останнього року. Саме з цією метою Національний медуніверситет імені О. О. Богомольця з листопада 2014 з липня 2015 впроваджував систему управління якістю відповідно до міжнародних стандартів ISO 9001: 2008. Для студентів створені всі умови, що дозволяють ліквідувати академзаборгованість: збільшилася кількість днів для прийому відпрацювань, влітку викладачі всіх кафедр спеціально для цього виходили на роботу. Прийом відпрацювань кафедрами жорстко контролювався адміністрацією. Як наслідок, станом на 1 жовтня у жодного із студентів (Не іноземців) немає академічної заборгованості, хоча рік тому боржники становили більше 12 відсотків. Крім того, зроблено акцент на повноцінній практичній підготовці.

Як розповіла Олена Стеченко, практику тепер можна проходити не тільки влітку, коли захворюваність знижується і в стаціонарах менше хворих, а й під час навчального року. Раніше студенти нерідко проходили її в місцевих лікарнях, коли виїжджали на канікули додому, де не було контролю з боку викладачів.

В тренді
Бойовики загострили ситуацію на Світлодарській дузі: ЗСУ зазнали важких втрат

Підвищення вимог до студентів призвело до того, що, в порівнянні з попереднім навчальним роком, майже на один відсоток збільшилася кількість відрахованих за неуспішність.

- Дисципліна – це 90 відсотків успіху, а спеціальність лікаря передбачає велику відповідальність, – зазначила ректор Національного університету імені. О. Богомольця Катерина Амосова. – Тому, хто не здатний організувати власну навчання, не місце в медичному вузі, тим більше в такому, як наш. Якість навчання майбутніх лікарів – наш безумовний пріоритет і наша відповідальність перед суспільством.

Під час Вченої ради зазначалося, що в поточному навчальному році в Національному медуніверситеті буде розроблена спеціальна комплексна програма з підвищення якості навчання.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...