Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Інтернет-піратство залишається серйозною проблемою в Україні – офіс торгового представництва США

5 травня 2017, 15:57

Україна не досягла достатнього системного прогресу в скороченні використання неліцензійного програмного забезпечення, вважають в USTR

Україна залишається "піратською країною". Фото: buhbiz.com.ua

Україна залишається "піратською країною". Фото: buhbiz.com.ua

Ситуація з дотриманням прав інтелектуальної власності в Україні залишається складною, незважаючи на деякі успіхи в боротьбі з піратством. Про це йдеться в щорічному звіті "Спеціальний звіт 301" (Special 301 report), опублікованому Офісом торгового представництва США (USTR).

"Досить багато організацій-порушників продовжують вільно працювати в Україні, збираючи авторські гонорари, однак, не розподіляючи їх законним правовласникам", – наголошується в документі.

Згідно зі звітом, в США розраховують, що найближчим часом українська влада доопрацює і прийме законопроект щодо вдосконалення діяльності організацій колективного управління зі збору роялті.

У звіті також звертається увага на те, що Україна не досягла достатнього системного прогресу в скороченні використання неліцензійного програмного забезпечення, хоча попередні кроки були нею зроблені.

"У конкретних державних відомствах вдалося досягти певних успіхів у скороченні використання неліцензійного програмного забезпечення, однак, схоже, не існує централізованого підходу або достатніх коштів, виділених для переходу уряду на авторизоване програмне забезпечення", – наголошується в звіті.

Згідно з документом, інтернет-піратство залишається значною проблемою в Україні і підживлює піратство на інших ринках. Зокрема, піратські фільми, створені в результаті незаконного відеозапису, виставляються в інтернеті, що завдає ринку збиток.

Реклама

"Однак в цьому році сайт ex.ua, був закритий, крім того, співробітники правоохоронних органів закрили fs.to, один з найбільших піратських сайтів в Україні. Незважаючи на це, інші сайти продовжують працювати за межами України, в тому числі extratorrent.cc і MP3VA.com", – уточнюється в звіті.

Як повідомлялося, USTR залишив Україну в переліку країн – основних порушників прав інтелектуальної власності (Priority Watch List).

Експерти USTR позитивно оцінили окремі заходи, прийняті Україною в напрямку поліпшення захисту прав інтелектуальної власності.

В тренді
Коронавірус в Україні: статистика за 10 квітня і всі подробиці з регіонів

Серед іншого, в офісі схвально відгукуються про прийняття в 2016 році законодавчої бази, спрямованої на створення Вищого спеціалізованого суду з питань інтелектуальної власності, який повинен почати свою роботу у вересні 2017 року.

Позитивний відгук американських експертів отримало рішення про ліквідацію Державної служби інтелектуальної власності, яка протягом тривалого часу піддавалася критиці за непрозору і ангажовану діяльність.

За інформацією Мінекономрозвитку України, стриманий позитивний відгук отримало також рішення щодо вдосконалення діяльності організацій колективного управління зі збору роялті, включаючи відповідний законопроект, розроблений МЕРТ за сприяння Всесвітньої організації інтелектуальної власності за участю представників міжнародних організацій в сфері колективного управління та експертного середовища.

Окремо в Спецдоповіді відзначається прийняття Верховною Радою закону "Про державну підтримку кінематографії в Україні" як відображення нової політичної волі держави щодо вирішення проблемних питань в сфері дотримання прав інтелектуальної власності.

Раніше, міжнародний альянс інтелектуальної власності (IIPA) у березні рекомендував USTR залишити Україну на поточний рік в Priority Watch List, а також поступово призупинити або скасувати пільги для неї, якщо українська влада не продемонструє прогрес у вирішенні проблем забезпечення прав інтелектуальної власності.

Україна отримала статус найбільш "піратської" країни ще в 2013 році, проте санкції до неї не застосовувалися через складну політичну ситуацію.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...