Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Через війну на Донбасі Україна зазнала значних втрат і більше ніколи не буде такою, як колись – вчені

16 березня 2016, 16:17

З країни виїхали близько мільйона українців

Через війну на Донбасі з країни виїхали близько мільйона українців. Фото: AFP

Через війну на Донбасі з країни виїхали близько мільйона українців. Фото: AFP

Близько мільйона українців виїхали за межі країни через події на Донбасі, країна зазнала значних демографічні, соціальні, інфраструктурні втрати, але в той же час почала формуватися українська громадянська нація, зазначають українські вчені.

У середу в Києві директор Інституту демографічних і соціальних досліджень імені Птухи НАН України Елла Лібанова презентувала національну доповідь "Політика інтеграції українського суспільства в контексті викликів та загроз подій на Донбасі", підготовлений фахівцями семи інститутів України.

"Ми вважаємо, що істотних змін на сході України слід очікувати не скоро... Тому що сформовано занадто висока соціально-психологічна напруга і значні військові контингенти там задіяні, перш за все, військовий контингент Російської Федерації", – сказав Лібанова.

Реклама

Вона підкреслила, що при будь-яких варіантах розвитку подій Україна не визнаватиме законність відторгнення тимчасово окупованих територій. "Ми вважаємо, що Донбас завжди залишатиметься в складі України", – заявила вона, презентуючи доповідь українських вчених.

Також, за її словами, Україна вже не буде ніколи такою, як була колись, і хід подій на сході країни не має зворотного напрямку.

"При будь-які зміни ситуації на Донбасі ідеологія інтеграції українського суспільства буде домінуючою в політиці... Без реалізації політики інтеграції України існувати не зможе", – заявила Лібанова.

Вона підкреслила, що в доповіді також акцентується увага, що в результаті подій на Донбасі Україна зазнала демографічні втрати.

Реклама

В тренді
Коронавірус в Україні: статистика за 28 травня та останні дані про карантин

"Ми втратили людей і через те, що значна частина їх виїхала за межі України. І сьогодні, якщо відверто говорити, то ми навіть точно не знаємо, скільки саме людей виїхало. Ми думаємо, що виїхало за межі України через події на Донбасі приблизно мільйон осіб, але скільки саме виїхало, встановити точно, з відомих причин, ми не можемо", – підкреслила директор Інституту демографії і соцдосліджень.

Також вчені в своїй доповіді констатують, що підвищилася смертність населення, люди своєчасно не отримують медичну допомогу, переживають стреси, також знизилася народжуваність.

"Безумовно, відбулося зниження рівня і якості життя, ніж це сталося як безпосередньо через військові дії, так і з-за того, що доводиться щодня витрачати величезні кошти на військові дії", – підкреслила вона. Також, за словами Лібанової, втрати обумовлені тим, що промислово розвинений регіон фактично перестав працювати.

Також вчені в своїй доповіді констатують значні втрати виробничої інфраструктури і робочих місць. У той же час, за словами Лібанової, всі ці події дають потенціал можливостей для України як для економічного зростання, так і формування громадянської нації. "Ми 25 років говорили про те, що треба формувати сучасну громадянську націю, але ми майже нічого для цього не зробили, і фактично історія розпорядилася так, що все це вийшло, на сьогодні українська сучасна громадянська нація формується", – сказала вона.

Реклама

Крім того, директор Інституту демографії наголосила на необхідності проведення роботи з населенням та вирішення проблеми культурної ідентичності. У цьому контексті вона звернула увагу на важливість проведення вірною інформаційної політики в державі. "Простим забороною російських каналів ми нічого не доб'ємося", – зазначила науковець.

За її словами, якщо в Україні буде тривати падіння рівня економіки, то, можливо, розкол в суспільстві і посилиться, але на сьогоднішній день цього розламу протидіє факт ведення війни на сході.

Всі подробиці в спецтемі Протистояння на сході України

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...