Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Як зміниться українська медицина: плани МОЗ

17 березня 2015, 15:44

Дар`я Нинько

В Україні хочуть закуповувати препарати через ООН і ввести нову систему оплати медпослуг

/ Фото: Григорій Салай

Реклама

В Україні плануються істотні зміни в сфері охорони здоров'я. "У Мінздоров'я є дуже хороша стратегія розвитку та реформ", – заявив міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі на брифінгу, присвяченому першим досягненням та перспективам реформування медичної галузі.

Квіташвілі зазначив, що публічне обговорення та презентація стратегії в регіонах вже завершені. "Це документ про розвиток МОЗ на кілька наступних років", – пояснив він.

Крім загальної стратегії реформ у медичній сфері, розроблений і план дій на 2015 рік. Його презентують пізніше на Раді реформ. "2015-й буде рік перехідний", – зазначив міністр.

"У нас є дуже конкретний план. Початкова точка – це прийняття законів у Верховній Раді", – сказав Квіташвілі.

До Верховної Ради вже внесено низку ініціатив, які забезпечують зміни в законодавчому полі для роботи МОЗ. Один із законопроектів стосується, зокрема, закупівель препаратів через ООН.

Квіташвілі висловив сподівання, що через місяць вдасться ввести додаткові зміни до законів щодо можливості укладення напряму з виробниками марочних контрактів на кілька років на закупівлю медикаментів по зваженої ціною. Також буде запущена можливість проводити електронні тендери.

Міністр запевнив, що нова система закупівель медичних препаратів буде абсолютно прозорою. "Ми скорочуємо процес, який в минулі роки тривав кілька місяців", – сказав він. За словами міністра, перші закупівлі за новим механізмом планується зробити вже в квітні, щоб продемонструвати його ефективність.

Крім того, МОЗ підготував ряд змін в питанні регулювання цін.

"Ми вирішили відійти від цінорегулювання", – зазначив міністр.

Він зазначив, що нова система буде гнучкішою і ліберальніше.

Олександр Квіташвілі припустив, що з квітня-травня Україна повинна почати перехід на нову систему фінансування для лікарень. "У травні... ми будемо запускати нову систему звітності, яка нам дасть можливість по всій країні побачити, яке у нас кількість послуг виявляється лікарняній мережею, що це за послуги, на яку кількість людей. В принципі, ми починаємо статистику заново", – сказав Квіташвілі. Міністр зазначив, що це необхідно для точного розрахунку послуг, які буде оплачувати держава.

Крім того, планується зміна регулювання в питаннях ліцензування та реєстрації медикаментів, імпорту медичного обладнання. Квіташвілі зазначив, що він вже третій місяць працює над тим, щоб в Україні була спрощена реєстрація тих лікарських препаратів, які зареєстровані європейськими, американськими, швейцарськими, австралійськими і ін. регуляторами. "Це означає, що вони допущені на місцеві ринки і що вони високої якості, що вони пройшли всі абсолютно клінічні та інші (перевірки – авт.) І вони можуть отримати спрощену реєстрацію", – сказав міністр. Він зазначив, що це дозволить Україні отримати більшу кількість препаратів на ринку, що, в свою чергу, сприятиме конкурентності цін.

Зміни торкнуться і стандартів будівництва медустанов. "Ми будемо міняти будівельні стандарти, які сьогодні існують в країні. На жаль, виходячи із застарілих стандартів, неможливо сьогодні в Україні побудувати сучасну лікарню", – сказав Квіташвілі. На його думку, найпростіший спосіб – в односторонньому порядку визнати будівельні стандарти, які працюють в ЄС.

Квіташвілі зазначив, що цими та низкою інших змін вся система охорони здоров'я України готується до 2016 року, коли бюджет буде базуватися на оплату послуг державі, що дозволить почати розвиток соціальних страхових медичних схем та медичної страховки.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...