Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Як просувається медреформа в Україні: послугами задоволені, але "дякують" рідше

3 грудня 2018, 07:37

Марія Пирогова

Кожен другий українець вже з декларацією, але 32% не знають свого лікаря

Здоров'я. Сімейні лікарі стали ввічливішими до своїх па

Здоров'я. Сімейні лікарі стали ввічливішими до своїх па / Фото: Анатолiй Бойко

Вжебільшеполовиниукраїнців(56%)уклалидоговірзсімейним лікарем,ітричвертіз них(76%)цілкомзадоволенісвоїмвибором.Такими є результатижовтневогоопитуванняагентства"Рейтинг",якепоспілкувалосяз 1200повнолітнімижителямиповсійкраїні.

Задоволені, але не довіряють

Згідно з даними дослідження, лише 6% опитаних відверто не подобається співпраця зі своїм лікарем. При цьому третина з тих, хто вже підписав декларацію з терапевтом, відзначили, що той ставиться до них уважніше і ввічливіше, ніж раніше. Ще 13% опитаних відзначили, що до лікаря стало легше потрапити на прийом. Кожен десятий заявив, що отримав у лікаря безкоштовні ліки або направлення на безкоштовну діагностику. А 8% помітили поліпшення умов в клініках – свіжий ремонт і наявність в кабінетах сучасного обладнання. Проте чверть опитаних взагалі не помітила ніяких змін після укладення договору, а ще 22% і зовсім не відвідували лікаря після підписання контракту. В цілому ж українці все ще не довіряють нашій медицині – високим рівень компетентності українських лікарів вважають всього 31% опитаних.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Такожз'ясувалося,щохоча32%всещебезпоняття,хтоїхсімейнийлікар,пронацпрограму"Лікардлякожноїсім'ї"чулидужебагато-82%респондентів.

"Високийрівеньобізнаностіспостерігаєтьсяв усіхрегіонахідемографічнихкатегоріях",-стверджуютьавториопитування.

Ліки і "вдячність"

Реклама

Аосьпро програму"Доступніліки"сьогоднізнаютьпокитільки66%українців-найчастішецежителіпівденно-східнихрегіонів,жінкиіреспондентипохилоговіку.Прицьомупрограмоювстиглискористатисятільки19%.Врамкахцієїпрограми63%українцівзадоволенітериторіальноюдоступністюаптекзнеобхіднимипрепаратами,57%-наявністюліківваптеках,а50%-їхякістю.

Дізналисясоціологиународуіпро рівенькорупціївлікарнях.У порівняннізчервнемцьогорокувжовтнівіннаполовинузнизився:якщотодінахабарнатякали15%українців,товжовтнівсього7%лікарівбулине протиотримати"подяку".Саміжукраїнцісталирідше"дякувати"медикам.Ужовтнізамедпослугитакихбуло14%,учервнітакихбуло27%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Лікарі: "Перебіжчиків" не дуже багато"

Ситуаціязукладеннямдоговорівврізнихмедичнихзакладахвідрізняється.Так,столичнийтерапевтТамараГлинникстверджує,щозапіврокузі стартупідписаннядеклараційконтингентїїпацієнтівмайже незмінився:

"Ті,хтоходивдо менераніше,ходятьізараз,хібащонашівідносинискріпленідоговором".Заїїсловами,не надтозрослаічастотавізитів."Як завжди,регулярноприходятьсердечники,гіпертоніки,амолодьвосновномуєтількизалікарнянимилистами".

СімейнийлікароднієїзкиївськихамбулаторійАндрійСидорчуккаже,щовйогоамбулаторіїперерозподілпотокупацієнтівбільшочевидний:

"Бабусіідідусібільшевірятьбагаторічному досвіду,томувибралисобілікарівстаршого покоління, а20-річніпішлидо молодих спеціалістів".

Реклама

Віндодає,щомолодихпацієнтівсталотрохибільшезарахунокприходузіншихрайонів.

"Сарафаннерадіопрацює,алевосновномулюдине хочутьпідписуватидеклараціюзлікарямизатридев'ятьземель,навітьякщовонидужехороші.Тому"перебіжчиків"не такбагато",-розповівтерапевт.

Нагадаємо,врамкахмедичноїреформивУкраїніхочутьскасуватипаперовілікарняніізамінитиїхелектронними.Цеповинномінімізуватишахрайськіікорупційнісхеми.До кінця року відомство обіцяєввестиелектронний лікарнянийівжез 2019-говінбудепрацюватискрізь.Щобвідкритилікарняний,лікаревіпотрібнобудевнестиданівспеціальнупрограму.Прицьомуроботодавецьвідразуотримаєінформаціюпро співробітника,якийвийшовналікарняний.

Азамістьпаперовихкартокбудутьелектронні.Унихлікарівноситимутьвсіданіпроздоров'ялюдиниіпризначатилікування.Так,лікарямне доведетьсядовговивчатизаписисвоїхколег,вонивідразузможутьотриматипотрібнуінформацію.

Велектроннийформаттакожперейдутьлікарнянілисти,рецепти за програмою "Доступні ліки". Якщолікарпризначитьпрепарат,якийвходитьвдержавнупрограму,тоза електроннимрецептомваптеційоговидадутьбезкоштовно.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...