Яку погоду чекати українцям: прогноз синоптиків на тиждень

10 червня 2017, 07:19

Олександр Литвин

В Україну йдуть грозові дощі, при цьому в найближчі кілька днів температура повітря підніметься до 31 градуса


Яку погоду чекати українцям. Фото

Яку погоду чекати українцям. Фото

Українцівнавихіднихчекаєпорівняно теплапогода.Назаході,сходіівдеякихобластяхцентральноїУкраїни-грозовідощі.На початкунаступного тижняочікуєтьсяпотепліннядо31градусавищенуля.Сайт "Сегодня"з'ясував,якупогодучекатиукраїнцям.

Прогноз погоди на тиждень

Усуботугрозовідощіпройдутьназаходікраїни.Прицьомустовпчиктермометраколиватиметьсявмежах23-25градусіввищенуля.ТакажтемператураповітряочікуєтьсявцентріінапівночіУкраїни.Напівдніочікуєтьсявідносно теплапогода-до27градусівтеплавдень.Насходікраїниповітряпрогрієтьсядо24-26градусіввищенуля.

Грозовідощівцейдень,згідно з прогнозомУкргідрометцентру,такожочікуютьсявХерсонській,Запорізькій,Харківській,ДонецькійіЛуганськійобластях.Нарешті території-мінлива хмарність.

1006

Реклама

Фото: Укргідрометцентр

11червнягрозовийциклонпокинетериторіюсходукраїни.Прицьомуопадиочікуютьсяназаході,у Вінницькій,ЖитомирськійтаОдеськійобластях.Віншихрегіонах-хмарно з проясненнями.Узахіднихобластяхневелике похолодання,вденьповітряпрогрієтьсядо19-23градусів.Насході,вцентрі,столицііпівночі-від23до25градусів.Напівдністовпчиктермометрапідніметьсядо27градусівтеплавдень,вОдеськійобласті-до23градусів.

1106

Фото: Укргідрометцентр

В тренді
В Україну йде справжнє літо: коли чекати майже 30 градусів
У понеділок,12 червня,опадивУкраїні неочікуються.Навсійтериторіїкраїни-невеликахмарність.Прицьомуукраїнцівчекаєпотепління,напівдні-до28градусів,назаході-до27,вцентріінапівночі-до28,анасході-до25градусіввищенуля.

Реклама

1206

Фото: Укргідрометцентр

13червня грозовідощіочікуютьсяназаходікраїни,крімВолинської,РівненськоїтаЗакарпатськоїобластей.ТакожопадипройдутьвЖитомирській,Чернігівській,СумськійобластяхтавКиєві.Назаходістовпчиктермометраколиватиметьсявмежах23-25градусів,напівдніівцентрі-до31градусатеплавдень.Напівночіівстолиці-від24до28градусів.Усхіднихобластяхповітрявденьпрогрієтьсядо25-28градусів.

Народний прогноз погоди

10червнявідзначаєтьсяденьпам'ятіпреподобногоМикитисповідника,повідомляє портал "Синоптик".СвятийМикитавнародішануєтьсявартовимгусей,томуйогопростоназиваютьгусятник.Цеобрядове свято.Гусизвеснивимагаютьуважногодогляду,тому щоз'явилисявцей часгусенятачастогинуть.Щобврятуватиїхвідзагибелі,народідавїмсвятогопокровителя.Ународівважається-якщотихийдень,тоурожайбудехороший.Стежилитакожзаконюшиною:"Конюшиназближуєлисточки-до негоди".

11 червня вшановується пам'ять священномучениці Феодосії, діви Тирської. У народі свято називали Колосяниця і гречишниці, оскільки в цей час починає колоситися хліб і сіють гречку. З давніх часів день Федосії вважається нещасливим днем: "День святої Феодосії вартий лише всіх понеділків". У минулі часи в цей день спостерігали за горобцями: якщо вони веселі, рухливі, забіякуваті – на гарну погоду.

12 червня відзначається день пам'яті преподобного Ісаакія-сповідника. У народі цей день вважається зміїним. За народним повір'ям, у цей день змії "ходять по лісах станицями" і вбивати їх дуже небезпечно. Кожному зустрічному вони готові за це мстити без милосердя. З давніх часів до нас дійшла традиція на день Ісакія саджати боби. Наші пращури 12 червня спостерігаючи за павуками: якщо павуки посилено працюють у цей день, значить погода буде мінятися. В цей час цвітуть шипшина і жасмин.

13 червня вшановується пам'ять мученика Єрмія. У народі Єрмія називали Розпрягальником. Це було обрядове народне свято. Вважалося, що в цей день слід закінчити сівбу. Наші предки прислухалися до зозулі, якщо вона в цей день кує – хороша погода буде. Також звертали увагу на росу – чим рясніше вона ввечері, тим завтра спекотніше.

14 червня вшановується пам'ять мучеників Юстина Філософа і Харитона. У народі помітили, якщо в цей день довго кує зозуля – передбачається тепла погода без холодного ранку. Ранок цього дня мав для селян велике значення – по ньому визначали урожай: червоний ранок на Устина – червоний налив жита; дощ, похмуро – урожай на льон і коноплі. Для цього дня існує красива сімейна традиція: вечір цього дня слід провести наодинці з коханими, тоді в сім'ї буде щастя.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти