Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Медреформа стартувала: за що доведеться платити в лікарнях

4 квітня 2018, 03:27

Віталій Андронік

Українці почали підписувати декларації з лікарями

2 квітня стартувала активна фаза медреформи. Пацієнти почали підписувати декларації з сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами – лікарями первинної медицини. Декларація підтверджує, що ви вибрали лікаря і хочете обслуговуватися саме у нього. Так ви повідомляєте державі, що оплата за ваше лікування повинна нараховуватися саме в ту медустанову, де працює ваш лікар.

За усі послуги терапевта, сімейного лікаря та педіатра заплатить держава. За одного пацієнта
 Національна служба здоров'я заплатить лікареві первинкивсередньому370грнна рік,з 2019-го-450.

Якщолікарпідпишедеклараціюз 2000пацієнтами,зарікдержавазаплатитьмедустанові,депрацюєлікар,від740тис.до1 млнгрн.Вцейбюджетвходятьвитратинаприміщення,оплатароботилікаря,медсестри,простівитратніматеріалитачастковепокриттяаналізів.Близькополовиницієїсуми-витратипрактики,все інше-зарплатапрацівників.

Реклама

Зацими тарифамиплатитьдержава-самедлятого,щобулікарівбулигіднізарплати,іщобцігрошіне платилипацієнти,якцевідбуваєтьсязараз.Тому,йдучидо лікаря,пам'ятайте:цемедичнапослуга,заякувивжезаплатилиподатками.
Палатніпослугиврезультатімедреформиз'являться,але ненаданомуетапі.Первиннийрівеньбудебезкоштовним.Частинамедпослугспеціалізованоїмедичної допомогибудутьплатними.

НакожнумедпослугиМОЗстворитьтариф.За цією ставкоювідомствозаплатитьлікарнігрошізабудь-якудопомогупацієнтові.З2020року вУкраїніз'явитьсядержавнапрограмамедобслуговування.Цепакетпослугіліків,якібуде покривати держбюджет. ПрограмущорічнобудеприйматиВерховнаРада.Чимбільшевбюджетібудегрошей-тимбільшемедпослугукраїнціотримаютьбезкоштовно.Алецеозначає,щочастинамедициниавтоматичностане платною.

Детальнопро платні послугичитайтевматеріаліЦіна медреформи: за які медпослуги українцям доведеться заплатити.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...