Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Національній опері виповнилося 150 років: які таємниці зберігає театр

26 листопада 2017, 09:00

Олександр Марущак Олександр Марущак

Зал захищає протипожежна завіса, а артисти згадують щура, який любив оперу

/ Фото: Олександр Яремчук

"Сегодня"продовжуєрозповідьпроКиївському театріоперитабалету,якийцього року відзначив150-річчя.Намвдалосяпобувативбудинкуу вихіднийіпобачитийогобезглядачів.

Особливовражаємасштабамисцена.Вонапобудованапідухиломвчотириградуси,щобглядачмігчіткобачити, що відбуваєтьсянаній,атакожвсідекорації.Підухиломпобудованийіпартер,декрісларозставленівшаховомупорядку.Сцена-34мвширинуі27му висоту(дев'ятиповерховийбудинок).Такою вонасталапісляреконструкціїв1980-хроках.

"Портал сцени зараз закритий від залу протипожежною завісою, її вага 20 тонн, вона зроблена з металу і азбесту. Як відомо, другий київський міський театр згорів в 1896 році, шансів без завіси у нього не було. В ті часи театри горіли дуже часто, наприклад, під час пожежі у Віденській опері загинуло до тисячі осіб ... у Києві під час пожежі люди не постраждали. у новому театрі, відкритому в 1901 році, протипожежна завіса була встановлена у вигляді розсувних металевих воріт", - розповідає нам архіваріус театру Лариса Тарасенко.

Підлогасценивкритапалубнимбрусом,вонадобрепружинитьпідартистами.Під неюєспеціальнісейфидлязберіганнядекорацій,авчотирьохмісцяхнавітьобладнанімаленькіліфти,розрахованінаодногоартиста.Убалеті"Жизель"головнагероїняраптовоз'являєтьсязмогили.До речі,насцені,крімвеличезної кількостіосвітлювальнихприладів,єнавітьсвоядзвіниця,вонаобладнанадекількомадзвонами,якізвучатьпід часвистав.

У1950-хрокахнасценіставсякурйознийвипадок.

Реклама

В тренді
Коронавірус в Україні: статистика за 28 травня та останні дані про карантин

"Виявляється, театр подобається не тільки глядачам, але і щурам. Тут їх, звичайно, завжди цькували, але ось один щур став легендарним, оскільки був дуже музичним. Він любив забратися на колосники – верхні конструкції над сценою – і слухати оперу. Артисти часто помічали його по червоних оченятах в темряві. Під час виступу народної артистки СРСР Зої Гайдай стався конфуз. Під час виконання арії на верхній ноті вона відверто дала "півня". Мабуть, для щура це теж стало несподіванкою, він звалився прямо на голову Гайдай. Від переляку Зоя Михайлівна втратила свідомість. Скандал. Швидко опустили завісу, артистку привели до тями. Потрібно віддати їй належне, вона знову вийшла на сцену. А коли підняла голову, побачила на колосниках червоні оченята. Щур вже встиг забратися на своє місце, щоб слухати

Балеринитеатрузгадують,щоколисьдо віконтеатрувнадиласякішечка,якавзимкулюбилаприходитиідивитися,яквонитанцюють.Тактривалокількароків.До речі,живністьнасценутеатруне виводять,авикористовуютьмуляжі-дужепереконливийреквізит,що виготовляєтьсябутафорамитеатру.

По клику – большое изображение.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...