Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Орієнтир на успіх: тандем бізнесу і суспільства

18 вересня 2019, 15:03

Актуально

Відносно недавно в Україні з'явилася ще одна рушійна сила, завдяки якій можливі реальні позитивні зміни в суспільстві - інтелектуальне волонтерство. Як це працює, ми дізналися у керівника проекту Pro Bono Club Ukraine - Олександри Чучко

Волонтерство бізнесу

За останні кілька років громадський сектор довів, що їх рух – це не порожній звук. Саме волонтерами були зрушені з мертвої точки справи, які здавалися безперспективними. При цьому більшість своїх успішних результатів активісти домоглися завдяки завзятості. Найчастіше шлях був нелегкий: вони набивали гулі, наступали на граблі, але досягали поставленої мети. Ініціатори проекту Pro Bono Club Ukraine (платформи змістовних партнерств бізнесу з громадським сектором) вважають, що активісти могли б досягати результатів в рази швидше, маючи профільні знання.

"Багато з представників соціальної ініціативи вперше стикаються з більшістю проблем своєї поточної діяльності. Тому вони змушені методом проб і помилок вибудовувати свою діяльність. Їм просто нема в кого було запитати, як зробити краще, ефективніше. Винаходити велосипед – справа довга і енерговитратна. І ось тут приходить на допомогу інтелектуальне волонтерство або "Рro bono" послуги. Це послуги, що надаються добровільно і безкоштовно для суспільної користі, - пояснює Олександра Чучко, керівник проекту Pro Bono Club Ukraine. - Організації можуть отримати знання у тих, хто на цьому спеціалізується – у бізнесу. В світі співпраця бізнесу та громадського сектору не в новинку. Компанії підтримують хороші відносини з правозахисними, екологічними та іншими рухами, працюючи над іміджем "капіталістів з людським обличчям". Разом з тим, останнім часом все більше ініціатив йде від окремих фахівців. Деякі експерти витрачають тисячі годин своєї кваліфікованої допомоги, щоб підтримувати громадські проекти. А компанії все більше займаються створенням умов для такого типу волонтерства. Наприклад, Google оплачує години волонтерства, в тому числі кваліфікованого".

Проект Pro Bono Club Ukraine, за її словами, якраз і організовує співпрацю між бізнесом та громадським сектором. Відбувається це в різних форматах. Це може бути, наприклад, пряме співробітництво. Компанія або окремий фахівець допомагає організації вирішити певну проблему. Наприклад, створити стратегію, оптимізувати фінансові процеси. Або такі завдання як створення моделей фінансування, робота з командою, юридичні консультації тощо. Допомога також може бути у формі консультації. Це передбачає не тривалу співпрацю, а короткострокову. Наприклад, допомогти організації зрозуміти, яка підтримка їй потрібна або які процеси потрібно міняти. Крім цього існують онлайн і оффлайн тренінги. На них фахівці діляться своїм досвідом з широкою аудиторією представників громадських організацій.

За словами Олександри Чучко, бізнес активно йде назустріч громадському сектору.

"Звісно, бізнес, по-перше, переслідує свої інтереси, але це не суперечить цілям організацій. Зокрема, інтересом комерційної компанії може бути "прокачування експертності" своїх співробітників. Або, наприклад, бізнесу може бути цікава причетність до соціальної діяльності та вирішення значущих проблем суспільства", – прокоментувала вона.

Світова практика нам на допомогу

Інтелектуальне волонтерство в світі швидко розвивається, стрімкими темпами збільшуючи свою частку в соціальній активності компаній. Замість фінансування своїх іміджевих проектів, компанії все більше йдуть на довгострокові і продуктивні партнерства.

В Україні концепція pro bono послуг (з лат. – "заради суспільного блага") громадським організаціям і соціальним проектам набирає обертів. Підтримку від бізнесу регулярно залучають такі громадські та благодійні організації та ініціативи, як "Учи для України", "Пігулки", "Про.Світ", "Пласт" та інші.

В тренді
Щоб стати приватним детективом, доведеться вчитися: деталі законопроекту

На сьогоднішній день громадський сектор може отримати допомогу практично в будь-якій сфері.

"Ми активно розвиваємо культуру pro bono в Україні. Pro Bono Club Ukraine є офіційним членом Global Pro Bono Network. Мережа об'єднує 50 найбільш активних організацій-посередниць з усього світу. Ми сприяємо обміну досвідом і співпраці з метою розвитку міжнародного pro bono руху. За трохи більше року існування проекту приблизний грошовий еквівалент наданих через нас pro bono послуг склав понад $ 46000. Свої послуги pro bono надали 120 представників корпоративного сектора. І вже більше 2000 представників організацій приєдналися до наших активностей, - розповіли в Pro Bono Club Ukraine. - Підраховано, що в безоплатну допомогу в світі інвестовано близько 152 мільйонів доларів".

У клубі зазначили, що важливим елементом допомоги є не кількість, а ефективність. На відміну від ресурсної допомоги, pro bono має довгостроковий вплив. Наприклад, робота над розробкою стратегії може дати свої плоди через кілька років, але вона буде стабільною. А консультація фахівця з фінансів або з юридичних тонкощів може збільшити продуктивність організації в рази.

Допомога на регулярній основі

Зараз в Україні є необхідність систематизувати Рro bono допомогу. Зробити її зручною і доступною для компаній і організацій. Для тих, кому потрібна допомога або тих, хто хоче поділитися своїми знаннями достатньо зв'язатися з Pro Bono Club Ukraine. Завдяки їх роботі, більше 300 організацій отримали експертну підтримку від понад півсотні компаній.

"Тепер дуже важливо масштабувати діяльність. Ми співпрацюємо з громадськими, благодійними організаціями, підприємствами, ініціативами, окремими активістами і окремими професіоналами. Тепер потрібно зробити їх співпрацю систематичною, спростити пошук один одного", – пояснюють в клубі.

Тому, ще одним пріоритетом змін є створення спільноти і культури pro bono. Не дивлячись на те, що багато компаній самостійно займаються pro bono активностями, деяких зупиняє відсутність знань моделей такої співпраці і ризики в пошуку партнерів.

Дізнатися про такі моделі від практиків і перейти від бажання до дії компанії можуть спробувати на Європейському Про Боно Саміті. Він вперше пройде в Києві 26 вересня в залі UNIT.Core, інноваційного парку UNIT.City. У події візьмуть участь 100 учасників з числа українських і зарубіжних представників бізнесу, які хочуть розвивати корпоративну соціальну відповідальність в своїх компаніях. Організації та компанії зможуть придивитися до практик інших. Під час саміту відбудеться презентація результатів першого дослідження ринку КСВ в Україні. Також представники бізнесу та громадського сектору можуть знайти потенційних партнерів для подальшої співпраці.

Реклама

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...