Особливості війни Росії з Україною: військ стало менше, але апетити Путіна зросли

29 липня 2018, 05:00

Москва змінила стратегію по Україні, і тепер танки і "Гради" не головна зброя Кремля


Російські танки. Фото: AFP

Російські танки. Фото: AFP

Війна Росії з Україноюмаєтриголовніособливості-військоваскладова,запереченняМосквоюприсутностісвоїхвійськнаукраїнській землііновастратегіяКремлязахопитивсюкраїнубезбойовихдій-поставитивКиєвілояльнувладу.

Про ценаписавкоординаторгрупи"Інформаційнийопір",військовийекспертКостянтинМашовець,передає"ІО".

Застосування військ РФ в Україні

Реклама

Експертзазначає,щовпорівняннізпочатком2014 року,колиРосіявикористовувала30-40тисячсолдатівдляанексіїКримуітрохибільше 20тисячпривторгненнінаДонбас,кількістьросійськихвійськзменшуєтьсяізводитьсядо військовихінструкторівіпідрозділівспецназу.

Машовецьвважає,щовійськовіпланиКремляпорушилареакціяжителівУкраїнинавторгненняагресора,патріотичне піднесенняідобровольчі рух,якеорганізувалосерйозну відсічзагарбникам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

"Это ломало к чертям всю стратегию, и было чревато влезанием в масштабный, кровавый, а главное, затратный конфликт, да еще в условиях международного давления. Широкомасштабная партизанская война на захваченных территориях, возрастающая международная политическая и финансово-экономическая изоляция, а главное невозможность в таких условиях быстрого и качественного использования захваченных ресурсов в Украине явно отодвигали военный фактор в общей структуре стратегии агрессора по восстановлению полномасштабного контроля над Украиной на второй план. Вот, собственно, главные причины так называемого "минского процесса" и того, почему Путин появился за одним столом с Порошенко, перехода к вялотекущей позиционной войне на Донбассе", – пишет военный эксперт.

"Настамнет". Заперечення пристуності військ РФ на Донбасі

Реклама

Другою особливістю,безсумнівно,сталипростотитанічнізусиллякремлівськихкримінальниківщодо маскуванняіприховуваннясвоєї прямої участівагресії,іособливовсферізастосуваннявійськовоїсили.НавітьПутін раніше говорив, що їх там немає.

В тренді
"Україна завтра" – нове соціально-політичне ток-шоу телеканалу "Україна 24"

"Кремль застосовував і продовжує застосовувати цілий набір засобів і методів приховування своєї агресії в інформаційному полі (як у власному, так і в українському, і міжнародному). Починаючи від фейкових "захоплень" і "роззброєння" українських військових частин і об'єктів з важким озброєнням, закінчуючи використанням "на швидку руку" збитих ПВК (приватних військових компаній, зокрема "Ванер" – ред.). Кремль явно намагається дистанціюватися від власне військового чинника агресії", – пояснив Машовець.

Взяти Україну за допомогою лояльної Кремлю влади в Києві

ТретьоюособливістюєспробазмінивладивКиєві,якабудеслухнянаМоскві.Але жфактичнорозпочалася передвиборчакампанія.Перехіддовнутрішньо-ізовнішньополітичнихважелівта інструментів,до інформаційно-психологічних,атакожфінансово-економічних форміметодів веденняагресії,змінивзагальнезначеннявійськовогочинникавкремлівськоїстратегії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Реклама

"І дійсно, навіщо всі ці танки, гармати і орди оступачених ватників, задрапірованих в армійську форму, якщо можна просто поміняти керівництво "хунти" в Києві на лояльне (тобто, контрольоване хлопцями з Кремля)? Знову ж, витрати зовсім інші, на порядок нижче, і в "міжнародній спільноті" відразу "поле для маневру" розширюється. Безпосередньо в самій Україні це спричинить цілий набір "бонусів" – від "закриття питання Криму", до "позитивної динаміки" для російського бізнесу (наприклад, відмивання грошей). По суті, дозволить досягти всіх "цілей війни "без самої війни".

РанішепрезидентУкраїниПетроПорошенкоговоривпро можливе втручання Росії в українські вибори.Главадержавизазначив,щоРосіявикористовуєтакож"величезнуарміюпровокаторівіагентіввсоціальнихмережах".

НещодавноросійськийполітологАндрійПіонтковськийговорив,щоу Путіна залишилася остання ставка по Україні. Вінвважає,щоРосіїне потрібенДонбас-планиуПутінанабагатоглобальніші.


Конфлікт на сході України почався після вторгнення в квітні 2014 року російських військ на українську землю через кордон в частині Донецької та Луганської областей. Це сталося після того, як в березні був незаконно анексований Росією Крим. У зв'язку з тим, що Росія всіляко заперечує своє відношення до конфлікту, війна виглядає що не оприлюднена. У той же час світова спільнота в особі Євросоюзу, Сполучених Штатів і багатьох інших країн засуджують агресивні дії РФ і не визнають анексію Криму. Росія регулярно озброює місцевих бойовиків, передає їм техніку, а також направляє на схід України своїх військових.

ВООНконстатували,щоз квітня2014року по грудень2017 року наДонбасізагинулипонад 10 тисяч осібібільше24тисячотрималипоранення.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти