Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Втрати державного масштабу: які цінності і природні багатства тоннами вивозять з України

9 травня 2016, 05:10

Україна

Тільки вартість контрабандного лісу і металу прирівнюється до бюджету країни

Щощоднянелегальновідправляєтьсязакордоніякбіднієкоженукраїнець,покиконтрабандистинабиваютьсвоїкишені,з'ясовувалапрограма "Ранок з Україною" на каналі "Україна".

Без газу і нафти, але з металом і лісом – Україна значно багатша країна, чим прийнято про нас думати. Тільки те, на чому ми могли б добре заробити, "темні" ділки продають буквально за безцінь. "Найпопулярніше зараз – це, звичайно, ліс. Останній факт – коли планувалося вивезти цілий склад кругляка, на який накладено мораторій", – говорить експерт Комітету з питань запобігання та протидії корупції Святослав Дубина. "Якщо ми говоримо про обсяги, це приблизно на суми в сотні мільйонів доларів щомісяця неконтрольовано вивозиться метал", – додає військовий експерт Микола Маломуж.

Контрабандистигектарамивирубуютьлісітоннамивидобуваютьметали,залишаючипіслясебеголігалявиниібезплідніземлі.АосьвивозятьцевседужецікавимиспособамивКитай,Індію,ПакистаніТуреччину."Якщоговоритипро метал,заявляється,наприклад,100тис.тонн,авивозять300тис.черезнеконтрольованіканалививозу,черезпорти.Відповідно,навантаженнянаплавучізасоби-якправило,великікораблі",-кажеМаломуж.

Реклама

Тобто за офіційними документами ділки декларують одну кількість експорту і платять за це мізерні податки, а насправді продають контрабандою за кордон в три рази більше. Експерти підрахували: втрати тільки в металі та деревині сумарно оцінюються в цілий бюджет України. І це далеко не всі наші втрати: стільки ж грошей як крізь пальці зникають з бурштином. "Цей ринок абсолютно вийшов з-під будь-якого контролю. Контрабанда бурштину за кордон перевершила будь-яку народну контрабанду", – стверджує громадський активіст Полісся Микола Ляхович.

Абсолютно некеровано в Україні видобувають тонни бурштину. Якщо продавати його офіційно, мінімальна вартість одного кілограма оцінюється в 1000 доларів, а максимальна – в 15 000. Неофіційні ж старателі вивозять бурштин за кордон по три копійки. "Його не можна знайти ніяким металошукачем або ще чим-небудь серед, скажімо, мішків з борошном. Бурштин не знайдуть ніякі собаки. Тому це абсолютно процвітає" – пояснює Ляхович. Так що не дивно, що велика частина населення українського Полісся не має ніякої іншої роботи, крім незаконного видобутку.

В тренді
Банкір-театрал, фінансував пам'ятники акторам: що відомо про загиблого Федора Шпига

АлеякщоРівненщинастраждаєвідбурштиновоїлихоманки,тоЗахіднуУкраїнувжедавнопоглинулацигарково-алкогольнаконтрабанда."Залучається,скажімотак,імала авіація-цеібезпілотнілетальніапарати,іквадрокоптера,ілітаки,ігелікоптери.БувзафіксованийперелітлетальногоапаратувПольщу.Виявилимісцеможливогоскиданняцигарок-івиявиливцьомумісці50ящиків",-розповідаєкерівникпрес-службиадміністраціїДержавноїприкордонноїслужбиАндрійДемченко.

На подив,головніконтрабандистиназаході-діти.Самеїх,обклеєнихсигаретамиілітрамиспирту,дорослівідправляютьдо кордонівРумуніїтаУгорщини.Їхзавдання-простопролізтиміжголим дротом, що умовнозахищаєнашікордони."Протягомпершогокварталуцьогорокунакордоніібілякордонузафіксованопонад 1200випадківприпиненняконтрабандноїдіяльності.Вартістьтоварівстановитьпонад150 млнгрн",-кажеДемченко.

Прибутокконтрабандистамприноситьрізницявціні.АджепокивУкраїнівартістьтютюнуне перевищує1долар,вЄвропіцінидавноперевалилиза5.Так,бідаукраїнськоїконтрабандиполягає невігноруваннізаконів,автому,щотакимчиномдержававтрачаємільйонні прибутки.Якбимилегальнопродаваливсі нашітовариіприродніресурси,нам непотрібнобулобпозичати грошізакордоном,анацвалютазміцнюваласьвідофіційногоекспорту.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...