Скандал навколо заяви Хуга щодо Донбасу розкрив проблеми в роботі місії ОБСЄ

26 жовтня 2018, 12:32

Дмитро Дубенський

Слова Олександра Хуга неправильно інтерпретували, а зауваження до роботи спостерігачів все одно залишаються


Олександр Хуг. Фото з відкритих<

Олександр Хуг. Фото з відкритих<

В останньому скандалі навколо слів заступника голови СММ ОБСЄ в Україні Олександра Хуга, якийнібито"заявляв"про відсутністьдоказівросійськоговтручаннянаДонбасі,зігралавбільшій мірінеправильнаінтерпретаціяйогокоментарязподальшимперекручуваннямцитативЗМІірозгономцієїфейковоїновини.

Про цевкоментарісайту"Сегодня"розповіввійськовийекспертОлегЖданов.

"Особисто я не полінувався зайвий раз натиснути на "мишку", щоб зайти на сайт оригіналу (Foreign Policy. – Авт.), але Хуг не говорив там про те, що ОБСЄ не бачить присутності російських військ на окупованій території Донбасу. Але той факт, що там дійсно є найманці різних країн, в тому числі з ЄС, він зазначив. Тобто треба давати посилання на оригінал, нехай люди читають. Навіщо розганяти зайвий фейк ?! Але те, що ОБСЄ працює двояко, це ми з вами знаємо з 2014 року. Йдеться про те, що вони укомплектовані, особливо офіцери, які працюють на окупованих територіях, в основному з числа колишніх російських силовиків, білоруських, казахських і т.д. І там експатів, тобто представників країн ЄС, дуже мало. Раніше і на нашій території їх було мало, поки ми не зажадали ротації офіцерів на представників країн ЄС. Так потім на українській території ОБСЄ початку хоч більш-менш об'єктивно фіксувати результати обстрілів з боку бойовиків, звідки прилітають снаряди і т.д.", – зазначив він.

ЗасловамиЖданова,втой жечаснаокупованійтериторіїнерідко"місіяроз'їжджаєразомзбойовиками".

"Скільки фактів вже було, як вони по Донецьку "гасали" на машинах ОБСЄ, і той же Захарченко з ними зустрічався, і в Луганську теж було дуже багато "польових командирів", які співпрацювали з місією. Тому на тій стороні взагалі дуже проблематично і не об'єктивно працює ця місія. Це якщо говорити в загальному про зауваження до СММ ОБСЄ. На жаль, ми не виявляємо принциповості в питанні комплектації місії і в питанні її роботи. Місію нам дали, ми трохи обурилися, щоб з неї прибрали російських офіцерів, і це, до речі, не стільки політичне керівництво країни ухвалило рішення, скільки наші військовослужбовці, рядовий склад. Тому що, коли приїжджали офіцери в формі ОБСЄ з російськими паспортами, вони починали відверто знімати позиції ЗСУ на фото. Але, як відомо, будь-який фотоапарат робить мітку GPS і автоматично фіксує координати знімка, і доходило до того, що під силою зброї їх або не пускали на наші позиції або змушували їхати. Така ситуація є. Але це – безпринципність нашої дипломатії, політики", – пояснив експерт.

Реклама

Якповідомлялося,неправильноінтерпретованіамериканськимвиданнямсловаХугащодо Донбассу пояснила і віце-спікер ВР Ірина Геращенко. На її думку,цебулоневдалеформулювання,а неусвідомленапозиціязаступника головимісіїОБСЄвУкраїні.

Відзначимо,щовінтерв'юХугрозповідав,зокрема,прозафіксовану нещодавно колону техніки на Донбасі біля кордону з Росією.ТодіОБСЄповідомляла,щовантажівкипересувалисяполямивнічний час,авкузовібулопоміченоозброєння.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти