Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Тільки 18% українців володіють англійською на рівні вище середнього

17 грудня 2015, 13:11

Рада Європи вважає володіння іноземною мовою ключовою компетенцією для успішного працевлаштування

Результати опитування. Фото: TNS

Результати опитування. Фото: TNS

Згідно з результатами онлайн дослідження TNS, 89% опитаних вчили англійську мову, але тільки 18% володіють нею на рівні вище середнього. У порівнянні з країнами Європи Україна відстає в готовності населення спілкуватися іноземною мовою. Дані Євробарометра "Європейці і їхні мови" показують, що більше половини жителів країн ЄС знають мінімум дві мови, а 38% європейців вільно володіють англійською. Найкраще, за даними EF English Proficiency Index, серед європейських країн англійську знають у Швеції (70,94% населення), Нідерландах (70,58%) і Данії (70,05%).

На шляху України до Європейського Союзу набуває актуальності тема іноземних мов. Одна з цілей мовної політики ЄС полягає в тому, щоб кожен європейський громадянин володів двома іноземними мовами на додаток до їх рідної мови. Українці, у свою чергу, розуміють необхідність знати мови – 2/3 респондентів запевнили, що планують їх вивчати. Найбільш популярним серед іноземних мов є англійська – його планують вивчати половина опитаних, а 97% хотіли б, щоб його вивчали діти.

"Левова частка українців не володіють найважливішим інструментом інтеграції в європейське співтовариство – іноземними мовами. Сьогодні вперше за багато років перші особи України, президент, прем'єр-міністр більшість членів уряду і парламенту, так чи інакше, володіють іноземними мовами. Але цього мало. Знання іноземної мови має стати нормою для всіх громадян", – прокоментував результати дослідження Мустафа Найєм, народний депутат та засновник ініціативи GoGlobal, яка реалізує національну програму вивчення та популяризації іноземних мов України speaking.

Знання іноземних мов відкриває людям ряд нових можливостей. Більше половини респондентів вважають, що іноземна мова може забезпечити для них та їхніх дітей можливість вільного спілкування з іншими людьми. У той же час 43% вважають, що знання іноземної дозволяє одержати більш оплачувану роботу в Україні.

Реклама

Рада Європи вважає володіння іноземною мовою ключовою компетенцією для успішного працевлаштування та участі в громадянському суспільстві. В Україні знання іноземної мови все частіше стає одним з обов'язкових вимог при прийомі на роботу. За даними рекрутингового порталу rabota.ua, в 12% вакансій, розміщених на їхньому сайті, зазначено вимогу знання англійської мови. Багато роботодавців, хоча і не заповнюють потрібне поле на сайті, але в тексті вакансій прописують, що англійська потрібна. При цьому серед сфер, в яких знання англійської мови підвищує середню заробітну плату працівника, порівняно з середньою зарплатою фахівця без знання мови є безпека та охорона (майже в 6 разів), медицина і фармацевтика (утричі), а також виробництво (майже в два з половиною рази) і IT (більш, ніж вдвічі).

___13

В тренді
В Україні коронавірусом заразилися 418 осіб: подробиці

"У рамках обміну професійною інформацією володіння англійською мовою є важливим навиком для наших співробітників. Навіть якщо наші фахівці прямо не взаємодіють з англомовними керівниками тут, в Україні, вони, як правило, є одними з основних гравців, які реалізують той чи інший міжнародний проект в рамках свого підрозділу на підприємстві. Тому ми постійно забезпечуємо можливості для вивчення англійської мови для наших співробітників. На підприємстві діє інтерактивна English Academy в корпоративному Університеті АрселорМіттал в Кривому Розі. Ми також працюємо з онлайн-провайдером, що надає можливість комфортного вивчення англійської мови для нашого персоналу", – прокоментувала корпоративну мовну політику заступник директора департаменту з персоналу ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" Лариса Поліщук.

Вже на початку наступного року в рамках національної програми вивчення та популяризації іноземних мов України speaking ініціатива GoGlobal реалізує соціальну інформаційну кампанію, метою якої буде стимулювати українців вивчати іноземні мови. Для забезпечення інструментів вивчення мов буде створено веб-сайт, який буде акумулювати можливості платного і безкоштовного вивчення іноземних мов, розмовних клубів, кіносеансів мовою оригіналу, стажувань за кордоном тощо.

Крім того, вже зараз ініціатива GoGlobal спільно з Британською Радою в Україні реалізує проект "Вчителі англійської – агенти змін", метою якого є перекваліфікація вчителів англійської мови. В рамках проекту буде підготовлено 170 тренерів, які будуть передавати свій досвід вчителям англійської мови та підвищувати їх рівень до такого, який відповідає стандартам Ради Європи. Нагадаємо, що 2 016-й рік оголошено Роком англійської мови в Україні.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...