У Чорнобилі хочуть побудувати сонячні електростанції

31 липня 2016, 07:14

Сонячні панелі здатні забезпечити Україні третиною енергії

Чорнобиль можна використовувати для виробництва сонячної енергії. Фото

Чорнобиль можна використовувати для виробництва сонячної енергії. Фото

Чорнобильськазонавідчуженняможеперетворитисяводнезнайбільшихджерелсонячноїенергії.Українаготовавикористовувати6000гектарів"неактивної"землівзонівідчуженняЧорнобильськоїАЕСдлявиробництвасонячноїенергії,біогазутатепловоїенергії,пише The Guardian.

Сонячніпанелі,яківстановлятьвЧорнобилі,здатнізабезпечитиУкраїнітретиноюенергії,якувиробляливцьомужмісцідоаварії30-річноїдавності-більше 1000МВтсонячноїенергіїі400МВтенергіїзіншихпоновлюванихджерел.Такожнаголошується,щолініївисоковольтноїпередачі,що залишилисявідАЕС,можнабудепристосуватидогеліоустановки.

Як повідомляє "Експерт", внедавньомуінтерв'юміністрекологіїУкраїнизаявив,щоурядведепереговориздвомаінвестиційнимифірмамиСШАічотирмаканадськимиенергетичнимикомпаніями,якіпроявилиінтересдосонячногопотенціалуЧорнобильськоїАЕС.Крімтого,ведутьсяпереговоризЄвропейськимбанкомреконструкціїтарозвитку.Вінужевиділивпонад500 млн.доларівнабудівництвовеликого"саркофага"знержавіючоїсталінадзруйнованимреактором,якийбудезалишатисянебезпечнимпротягомтисячроків.

Реклама

Якповідомляєбізнес-портал fdlx.com з посиланням наBloomberg, всьогодлядосягненняцієїметибуде потрібноблизько1мільярдаєвроінвестицій.Відзначається,щоУкраїнаплануєвстановитисонячнібатареїзагальноюпотужністюводингігават(дляпорівняння-вНімеччині,десонячнихресурсівістотноменше,геліоенергетикадає39гігават). 

Докінця 2016 рокуМіністерствоекологіїтаприроднихресурсівУкраїнизбираєтьсявстановитисонячнібатареїпотужністючотиримегавати(цедозволяєскористатися інфраструктурою, яка залишиласявідАЕС).

Відзначається,щоперехіднасонячнуенергіювідображаєновуенергетичнуреальність,вякійзнижуютьсявитратинавиробництвовідновлюванихджереленергіїтазростаютьвитратинаядернуенергетику.КількістьсонячнихгодинврайоніЧорнобильськоїАЕСможна порівнятизпівденноюНімеччиною-однимзнайбільшихвиробниківсонячноїенергіївсвіті.

В тренді
Коронавірус в Україні: статистика за 3 червня та останні дані про карантин

У тойжечасвБілорусі-всьогов20кілометрахвідЧорнобиля-сонячнаелектростанціяпотужністюв22,3MВтвжезнаходитьсявстадіїбудівництвавБрагинськомурайоні,приблизнов30кмвідЧорнобиля.Цейрайонбуводнимз найбільшзабрудненихрадіоактивнимиопадамипіслякатастрофинаЧорнобильськійАЕСіземля,наякійповиненбутипобудованийзавод,не підходитьдлясільськогогосподарства.

Реклама

Відзначимо,загальнаплощазонивідчуженнястановить1000 квадратнихкілометрів,вона як і ранішевважаєтьсядуже небезпечноюдляпроживаннялюдейабосільськогосподарськоїдіяльності.ПотужністьЧорнобильськоїАЕСстановилаблизько 4000мВт.

Нагадаємо,аваріянаЧорнобильськійАЕС-одназнайбільшихтехногеннихкатастрофвісторіїлюдства.26квітня 1986 року вчетвертомуенергоблоцістанціїставсявибух,врезультатіякогопішоввикидрадіоактивнихречовин.Упершітримісяціпісляаваріїзагинулиблизько30 осіб.Радіоактивного опроміненнязазналимайже8,4мільйонажителівБілорусії,УкраїниіРосії.НавколоАЕСбуластворенатакзваназонавідчуження,зякоїевакуювалидваміста-Прип'ятьіЧорнобиль,атакож74села.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти