Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

В Україну йде спека: прогноз синоптиків на тиждень

3 червня 2017, 07:15

Олександр Литвин

Найближчим часом очікується сильне потепління, прогнозують синоптики


Яку погоду чекати українцям. Фото

Яку погоду чекати українцям. Фото

ВУкраїнінаступного тижнянастанепотепліннядо30градусіввищенуля.Прицьомунавсійтериторіїкраїни,крімзаходу,синоптикипрогнозуютьмалохмарнупогоду.Сайт"Сегодня"з'ясував,якупогодучекатиукраїнцямвнайближчікількаднів.

Прогноз погоди на тиждень

Третьогочервня вУкраїніочікуєтьсятеплатамалохмарнапогода.Напівднітемператураповітрябудеколиватисявмежах25-27градусіввищенуля,назаході-від24до26градусів.У тойжечасвЗакарпатськійобластістовпчиктермометрадосягне28градусів.
Напівночі-від21до24градусів.Устолиціповітрявденьпрогрієтьсядо23-25градусів.ВночінавсійтериторіїУкраїнитемпературабудеколиватисявмежах10-15градусівтепла.

030060_01

Фото: Укргідрометцентр

Реклама

Значне потепліннячекаєукраїнціввсуботу,четвертогочервня.Устолиціповітряпрогрієтьсядо29градусів,назаході-до30градусіввищенуля.Уцентріінапівдністовпчиктермометраколиватиметьсяміжвідміткамив26-29градусів.У тойжечасвСумськійобластіінапівночі-21-23градуси.

04006

В тренді
Новий закон "Про працю": озвучені неприємні моменти

Фото: Укргідрометцентр

П'ятогочервня назаходіпройдутьсильнігрозовідощі.Прицьомутемператураповітрябудеколиватисявмежах28-30градусіввденьі15-17градусів-вночі.Устолицітавцентрікраїнистовпчиктермометравденьдосягнепозначкив27-29градусіввищенуля.Напівдні-до30,анасході-до27градусіввищенуля.
050060

Фото: Укргідрометцентр

Якзазначають синоптики,вчервні,в порівняннізтравнем,частішеспостерігаютьсяградішквали.Вцьомуроцівпершиймісяцьліта,припускаютьвУкргідрометцентрі,середнятемпературабудеколиватисявмежах16-20градусівтепла.Місячна кількістьопадів-45-32міліметра.

Народний прогноз погоди

Другого червнявідзначаєтьсяденьмучениківФалалея,ОлександраіАстерія,відзначає портал "Синоптик".Мученик Фалалей відомий у народі під ім'ям Огуречника, тому що з цього дня починали сіяти огірки: "На Пилипа та на Фалалея – діставай огірки швидше". "На Фалалея – сади огірки". Якщо в цей день багато шишок на ялинці – до хорошого урожаю огірків. У цей час розпускається жасмин. Також може зацвітати горобина. Пізнє цвітіння цього чагарнику вказувало нашим пращурам на пізню осінь.

У цей день вшановується пам'ять рівноапостольних царя Костянтина і матері його цариці Олени. У народі Олену називали Льоносійкою, оскільки це був час посіву льону. Наші пращури помітили, якщо в цей день погода буде похмурою, то і осінь буде такою. Також по цьому дню судили про початок зими: "Якщо 3 червня дощ з градом, то 3 грудня – сніг з крупою". У цей час уже відцвітають сади. Триває цвітіння у малини, шипшини, горобини. Можуть з'являтися і перші гриби: червоноголовики, підберезники, білі.

Четвертого червня відзначає день пам'яті мученика Василіска. Цей день в колишні часи вважався солов'їним днем. Наші пращури ходили слухати спів солов'я, вважали, що "хороший ранок з пісень птахів починається". Якщо на Василіска соловей співає всю ніч, то день погожий буде. А якщо в цей день добре пахне жимолостю – до дощу. Четвертого червня наш предки стежили за комахами: якщо масово з'являлися павуки і гедзі – до врожаю огірків. На хороший урожай вказували і сильні роси.

П'ятого червня вшановується пам'ять святителя Леонтія Ростовського і чудотворця Романа Углицького. На Леонтія кінчають посадку огірків. Наші пращури помітили: "Багато оводів в цей день – до великого врожаю огірків". Якщо вранці трава пахне сильніше звичайного – до дощу.

Шостого червня вшановується пам'ять преподобного Симеона стовпника на Чудовій горі, чудотворця. У цей день погоду в колишні часи передбачали бджоли: якщо вони роєм гудуть на квітучій горобині – завтра буде ясний день. У цей час у садах цвітуть пізні сорти яблунь, вишні.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...