Вадим Рабинович: "Сенат Франції підтримав боротьбу за свободу слова в Україні"

8 листопада 2018, 10:00

Прямим текстом

Франція не залишиться осторонь від утиску незалежних ЗМІ в Україні. Про це в ефірі українського телебачення заявив народний депутат, лідер партії "За життя" Вадим Рабинович за підсумками слухань з питань свободи слова у французькому сенаті. На них політик обговорив з французькими колегами неприпустимість закриття українських телеканалів, які перед виборами не бояться говорити людям правду. У підсумку йому вдалося домовитися про візит делегації сенаторів в Україну.

"За життя" не дозволить задушити свободу слова в Україні"

У понеділок, 5 листопада, у французькому сенаті в Парижі пройшли спеціальні слухання з питань свободи слова. На них була присутня українська делегація в складі лідера партії "За життя" Вадима Рабиновича і генеральних продюсерів українських телеканалів "112 Україна" і NewsOne.

"У Сенаті Франції ми говорили про те, що відбувається зі свободою слова в Україні. Виступали і керівники телеканалів NewsOne і "112 Україна", виступав і я. Ми говорили про те, що відбувається в Україні – докладно розповіли про це європейцям", – заявив політик.

За словами народного депутата, в Україні закриваються телеканали тільки за те, що на них виступають люди, які розповідають правду про події, які відбувається в Україні. Він запевнив, що партія "За життя" буде робити все, "щоб українці дивилися будь-які канали".

Що стосується слухань в сенаті, то, за словами Вадима Рабиновича, у Франції пообіцяли надати гідну оцінку ситуації, яка склалася навколо свободи слова в Україні. Він додав, що французькі сенатори не виключають можливості ввести санкції проти людей, які створюють перешкоди для свободи слова в країні.

"Я попередньо розмовляв з багатьма сенаторами – і вони в шоці! Ми їм показали, як били наших журналістів, показали статистику. І я почув від них таке: якщо таке буде продовжуватися, то можливі навіть санкції щодо тих людей, які душать свободу слова в Україні", – сказав народний депутат.

Він також поінформував французьких сенаторів про масштаби наруги над принципами свободи слова в Україні.

"Тільки за минулий рік скоєно 148 нападів на журналістів. На жаль, їх вбивають. Наш парламент, не маючи на це ніякого права, ухвалив рішення про закриття двох найбільших інформаційних телеканалів тільки тому, що там критикують владу. І прикривається це все боротьбою з російською агресією. Канали хочуть закрити не тому, що вони зробили щось незаконне, а тому, що під час прямого ефіру хтось із гостей висловлювався не так, як би того хотіла влада", – розповів на слуханнях Вадим Рабинович.

Лідер партії "За життя" закликав учасників заходу звернути увагу на дедалі частіші випадки утисків свободи слова і атаки на журналістів, які відбуваються в Україні.

"Я ніколи не думав, що в моїй країні – Україні – може статися так, що людей позбавлять права дивитися ті канали, які вони хочуть, тільки тому, що владі не подобається те, що про неї говорять. Так, ми не Європа, але ми майже Європа. І сьогодні мільйони людей намагаються позбавити права дивитися телевізор. Вони повинні як за радянських часів: дивитися один канал і слухати одну думку", – зазначив парламентарій.

При цьому політик висловив переконання в тому, що зовнішня агресія не є приводом до обмеження свободи слова та закриття засобів масової інформації. Він звернувся до французьких сенаторів із закликом підтримати свободу слова в Україні. Лідер партії "За життя" нагадав, що сьогодні Україна перебуває в дуже складному становищі через зовнішньої агресії і внутрішньої корупції.

"Але це не привід закривати канали. І я звертаюся до вас з проханням підтримати наше прагнення захистити телеканали, а разом з ними і свободу слова в Україні", – закликав Вадим Рабинович.

Він також заявив про намір запросити європейських політиків увійти в наглядові ради телеканалів "112 Україна" і NewsОne.

"Ми не тільки запросили гостей до Києва – приїхати, подивитися на канали, познайомитися з їхньою роботою. Ми також запросимо французьких сенаторів і голову європейської профспілки журналістів в наглядові ради телеканалів NewsОne і "112 Україна". І подивимося, як їх потім будуть закривати. Я вважаю, це хороше ноу-хау. Ми отримали сильну підтримку з боку дуже могутньої країни – Франції. країни, яка народила демократію, яка готова і буде захищати демократію, в тому числі у нас, в Україні, країні, яка не дозволить закривати телеканали, не дозволить глумитися над свободою слова", – заявив лідер партії "За життя".

"Переможниця шоу "Кандидат" отримає прохідне місце в списку партії "За життя"

Відзначимо, що саме на телеканалі "112 Україна" у неділю, 4 листопада, відбувся фінал соціально-політичного реаліті-шоу "Кандидат". Переможцем проекту стала Ірина Майстер з Василькова Київської області. За неї в прямому ефірі проголосували 36% телеглядачів, її ж визнали найкращою ведучою шоу – народні депутати Вадим Рабинович, Нестор Шуфрич (член партія "За життя"), а також телеведуча Анна Степанець.

За словами Вадима Рабиновича, переможниця гарантувала собі місце в прохідній частині списку партії "За життя" на наступних виборах до Верховної Ради, а також отримала річне навчання в Стенфордському університеті в США.

"Мета цього проекту – відібрати кращого кандидата. Але це не моє завдання, це завдання всіх телеглядачів. Вони і голосували за своїх фаворитів цієї неділі. І тепер в партію ми запрошуємо по-справжньому "народного кандидата", – заявив політик за підсумками голосування.

Він додав, що проект "Кандидат" – це хороший досвід створення соціального ліфта, який познайомив країну з новими особами з регіонів і дозволив впровадити їх в політичні процеси в Україні.

"Я не знаю інших таких проектів, на яких люди змогли б себе проявити подібним чином. Їх бачила вся країна, і ми бачили, як все це відбувалося. Мені дуже сподобався цей проект. Я працював з хлопцями майже три місяці, і вважаю, що у нас росте блискуча молодь! Треба йти в народ, робити ось такі соціальні ліфти, піднімати людей з регіонів. всі учасники – дуже гідні люди. Мені ці хлопці подобаються, думаю, що вони всі будуть працювати в партії "За життя". Навіть ті, хто вибув з проекту, вже почали працювати в наших регіональних організаціях, – і це дійсно новий підхід до формування нових політиків", – переконаний парламентарій.

"Влада знову змахлювала, заявивши про "значне зростання" України в рейтингу Doing Business"

Поки в Україні точиться боротьба за збереження свободи слова і робота з введення нових осіб в українську політику, стара влада продовжує маніпулювати фактами і спотворювати інформацію про реальний стан справ в країні. Так Вадим Рабинович прокоментував щорічний рейтинг Doing Business, в якому Україна цього року посіла 71 місце.

"Формально Україна дійсно піднялася на 5 позицій в рейтингу – з 76 на 71 місце. Однак, фактично Україна програє в цьому рейтингу майже всім пострадянським республікам, за винятком Таджикистану і Узбекистану. Просто подивіться – Грузія на 6 місці, Балтійські країни у 20-ці , Азербайджан на 25 місці, Росія на 31, Білорусь на 37. Молдова, маючи тривалий конфлікт в Придністров'ї, і та посідає на 24 щабель, вище за Україну. За більшістю критеріїв (6 з 10), з яких і складається сумарний рейтинг, ми демонструємо не зростання, а падіння, після якого влада ще заявляє про якісь успіхи!" – заявив лідер партії "За життя".

Він зазначив, що за легкістю реєстрації підприємства Україна втратила чотири позиції. Народний депутат додав, що на той час, як реєстрація бізнесу мала бути легкою та швидкою, в нашій країні, на жаль, все з точністю до навпаки.

"З отриманням доступу до електроенергії у нас взагалі морока. Опустилися за цим показником на сім позицій, і посідаємо "горди" 135-й рядок. Щоб підключити підприємство до електрики в Україні потрібно чекати 281 день! У той час як в Європі цей термін мінімум в два рази коротший. Очевидно, що для розвитку бізнесу в Україні потрібно забезпечити доступність кредитів і знизити податкове навантаження. А в рейтингу Doing Business ми бачимо, що з доступом до кредитування Україна втратила три позиції і опустилася на 11 рядків по оподаткуванню. Ще один критерій рейтингу – стягнення коштів з підприємств у разі банкрутства. Тут ми взагалі серед гірших економік світу – на 145 місці зі 190 країн", – навів цифри Вадим Рабинович.

Він висловив переконання, що ці погіршення реально позначаються на розвитку в першу чергу малого та середнього бізнесу. Внаслідок, звичайній людині фактично неможливо почати свою справу, щоб просто заробити на хліб.

"Україні зараз потрібно дієве поліпшення економіки, а не фіговий папірець псевдореформ. Мало того, що нас обкрадають – нам з вами нахабно брешуть про те, що в Україні стає краще жити. Але цифри говорять про зворотне! Втім, навіть в тій ситуації, до якої нас довели, ми ще можемо власними силами, без будь-яких МВФ, відродити країну. Програма партії "за життя", в якій по пунктах прописані наші дії після приходу до влади, допоможе за рік відновити економічний потенціал України. Після чого ми зробимо справжній ривок і станемо локомотивом європейської економіки!" – резюмував Вадим Рабинович.

Ольга Акіншина

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти