Дорослі українці не миють руки, а дітям дорого: результати опитування ЮНІСЕФ

11 листопада 2018, 07:00

Марія Пирогова

Жінки частіше миють руки перед їжею, а чоловіки - після відвідування туалету

Здоров'я. Не миючи руки після вулиці, є ризик підхопити

Здоров'я. Не миючи руки після вулиці, є ризик підхопити / Фото: Олександр Яремчук

Українці нелюблятьмитирукипісляпрогулянок,затечистятьзубидвічі надень,якінаказуютьстоматологи.ТакіданісоцопитуванняU-ReportвідЮНІСЕФ.

Згідно з дослідженням,більшістьукраїнцівпередобідомобов'язковомиютьруки-про цезаявили69%з14,1тис.опитаних.Аосьпіслятуалетудо умивальникайдутьтільки18%респондентів,прийшовшидодомуітогоменше-9%.ТерапевтТамараГлинникстверджує,щотакийпідхіднегативнопозначаєтьсяназдоров'ї
.

"Угромадськомутранспорті,постійноторкаючисьпоручнівіконтактуючизгрошима,можналегкопідхопитиякреспіраторнівірусніінфекції,такікишкові",-говоритьлікар.

Вонадодала,щохочалюдичастішезаражаютьсягрипомповітряно-крапельнимшляхом,ймовірністьзахворітичерезбрудні рукитежвисока.Также,за її словами,більшістьвипадківдіареїпровокуютьсаменемитіпіслятуалетуруки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Опитування виявило,щолише4%нашихспіввітчизниківнамагаютьсямитирукиівіншихситуаціях.Причомужінкичастішедотримуютьсячистотупередприготуванням(71%проти64%),ачоловіки-післявідвідуваннятуалету(23%проти16%).Звікомнародтурботливішевідноситьсядостерильностірукнакухні-передприготуваннямїжіберутьсязамило67%підлітків,апісля35роківцейпоказникзростаєдо76%. Старші українцічастішенехтуютьособистоїгігієнипіслявідвідуваннятуалетуівулиці(18%і10%середмолодіпроти11%і7%середлюдейсередньоговіку).

Реклама

Більшість українців чистять зуби два рази в день. Далі йдуть відповіді "тільки вранці", "після їжі" і "іноді". А ось про чищення зубів ввечері повідомляли рідше. На щастя, ніхто не заявив, що не робить цього ніколи.

Більшість (56%) не відчуває ніяких труднощів з дотриманням гігієни. При цьому майже чверть заявила, що не може дотримуватися чистоти через перебої з гарячою водою. 9% поскаржилися на проблеми подачі і холодної, і гарячої води, 7% – на занадто дорогі мило, зубну пасту, шампуні. У 4% українців, за їх визнанням, взагалі немає умов дотримуватися гігієни. При цьому від відсутності гарячої води найбільше страждають молоді люди у віці 15-24 років, а від високих цін на миючу косметику – діти до 14 років.

Під час водних процедур українці нерідко економлять воду – найчастіше при чищенні зубів (68%). В душі бережуть воду тільки 9%. Ще 21% не схильні себе обмежувати. Жінки трохи свідоміше споживають воду, коли чистять зуби (70% проти 64%), а чоловіки в душі (10% проти 9%)
.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Клавіатура брудніша за унітаз, а тачпад — за гроші

У світі є предмети набагато брудніше обідка унітазу. Це довело американське агентство CBT Nuggets, яке порахувало кількість бактерій на різних побутових предметах і склало список найбрудніших. Дослідники повідомляють, що на звичайному тачпаде комп'ютера живе 125 так званих СFU (колонієутворюючих бактерій) на один квадратний сантиметр, що в 162 рази більше, ніж на самих засмальцьованих грошових купюрах. Ще небезпечніше виявилася комп'ютерна мишка – на ній дослідники знайшли 201,5 тис. СFU на 1 кв. см. Цей показник майже в 46 тис. разів вище, ніж на кнопці зливу в унітазі. Третє місце в списку зайняв смартфон. На ньому в середньому живе близько 248 тис./кв.см (в 31 тис. разів більше, ніж на кульковій ручці). Друге місце в переліку дісталося комп'ютерній клавіатурі. На її кнопках розташувалися 542,6 тис. бакт./кв.см. У порівнянні з таким мірилом сидіння унітазу виявилося чистіше в 20 тис. разів. Очолив же рейтинг найбрудніших предметів звичайний офісний пропуск. На ньому знайшли 713 тис. бакт./кв.см. Навіть собаки так не бруднять свої іграшки – на них виявилося бактерій в 243 рази менше.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти