Посол України в Канаді спрогнозував, яка буде явка в другому турі

1 квітня 2019, 10:28

У нинішніх виборах українці в Оттаві голосували активніше, ніж у 2014 році.

Перший тур виборів Президента України пройшов в Канаді спокійно і злагоджено, не дивлячись на загрозу провокацій. Про це розповів посол України в Канаді Андрій Шевченко.

Реклама

"У нас була певна попередня інформація, ми були готові до появи людей з російськими журналістськими посвідченнями, адже Канада дуже чітко підтримує Україну, тому існувала спокуса створити на дільницях якісь провокації і непорозуміння, проте все пройшло дуже мирно і спокійно", - сказав Шевченко.

Він зазначив, що виборці в Канаді показали більш високу явку, ніж в середньому по закордонному виборчому округу, і передбачив, що в другому турі візьме участь ще більше людей. "Ми обережно прогнозуємо настільки ж досить високу явку в другому турі тому, що інтерес є, і він великий", – зазначив посол.

Він додав, що в нинішніх виборах українці в Оттаві голосували активніше, ніж у 2014 році.

"У нас вперше відбулося голосування в Едмонтоні, де для участі у виборах зареєструвалося близько 900 осіб. Вперше в історії незалежної України пройшло голосування в Західній Канаді", - підкреслив дипломат.

Реклама

За його словами, за ходом голосування на дільницях ретельно стежили спостерігачі від Конгресу українців Канади.

"Ми по гарячих слідах були в контакті з канадським урядом і суспільством. Вони уважно стежили, розпитували цікавилися. Якщо ми правильно відчуваємо настрій, який є в Канаді, то він зводиться до простої формули: вільні вибори в вільній країні, і це дуже хороший результат", - підсумував Шевченко.

Всього на трьох дільницях в Канаді (в Торонто, Оттаві і Едмонтоні) проголосував 1391 українець, що становить близько 20% від усіх внесених до списків виборців. Підтримку в майже 50% здобув Петро Порошенко.

А поки вся Україна вчора переживала найважливішу політичну подію весни і обирала нового президента, команда "Сегодня" буквально з'єднала між собою континенти і розгорнула свої студії по всьому світу. При цьому ведучі і журналісти "Сегодня" не просто тримали руку на пульсі виборчого процесу в Австралії, Бельгії, Франції, США та Канади, а й самі проголосували на закордонних дільницях

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти