У ЦВК розповіли про принципи дебатів кандидатів у президенти

9 квітня 2019, 14:32

ЦВК і НСТУ підтримують проведення дебатів згідно з законодавством

Дебати між кандидатами в президенти України Володимиром Зеленським та Петром Порошенком повинні відповідати чотирьом принципам. Про це на брифінгу заявила глава ЦВК Тетяна Сліпачук.

Реклама

За її словами, ЦВК підтримують ініціативу проведення дебатів і стежитимуть, щоб вони відповідали міжнародній практиці проведення дискусії між кандидатами.

"Ті дебати, які прописані в законодавстві, відповідають міжнародній практиці і, найважливіше, повинні відповідати чотирьом базовим принципам. По-перше, це проведення їх незаангажованою компанією. У нас є суспільний мовник, який відповідає за їх організацію та проведення. По-друге, вони повинні мати чітку структуру. Це означає таймінг – вступне і заключне слово, питання-відповіді. Це означає, що в рамках цього таймінгу кандидати повинні зосередитися на тому, щоб донести до глядачів свою думку. По-четверте, неприпустимість агітаційної символіки. У залі, в студії не повинно бути ніякої символіки за того чи іншого кандидата. А людина, яка їх веде, не повинна бути арбітром або ким-небудь іншим. Вона лишень модератор", – каже Сліпачук.

У свою чергу суспільний мовник також готовий до проведення дебатів. Про це на брифінгу заявив голова НГТУ Зураб Аласанія.

"Суспільний мовник готовий за всіма чотирма пунктами, готовий до викликів. Також готові надати кандидатам можливість більш вільно, поза офіційних дебатів і державних коштів провести ток-шоу з журналістами, з експертами, якщо вони до цього готові", – заявив Аласанія.

Реклама

Відзначимо, як уже розповідав Аласанія, якщо дебати відбудуться на "Олімпійському", то коштуватимуть вони близько шести мільйонів гривень. За його словами, вартість зустрічі може зрости вдвічі, якщо буде доведено, що дебати на стадіоні є політичною агітацією, так як доведеться платити телеканалам за трансляцію.

У свою чергу, суспільство чекає очної зустрічі між Петром Порошенком і Володимиром Зеленським. Згідно з законом, дебати повинні проходити в студії "Суспільного телебачення", однак лідер "Зе! Команди" запропонував провести їх на "Олімпійському", а чинний глава держави погодився. Керівництво стадіону і НГТУ заявляє про готовність організувати прямий ефір, але рішення ще так і не узгоджене. Читайте детальніше, де і коли можуть відбутися дебати Порошенка і Зеленського.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти