ЄС і Британія: разом, але окремо

20 лютого 2016, 12:00

Брюссель і Лондон домовилися про нові умови членства Британії в ЄС

Девід Кемерон домігся свого. Фото

Девід Кемерон домігся свого. Фото

Британськийпрем'єрДевідКемеронпіслябагатомісячнихпереговорівзкерівникамикраїнЄСоголосивпро те,щодомігсяпереглядуумовчленстваВеликобританіївЄвросоюзівчастиніпитаньтрудовоїміграції,атакождомігся"особливихумов"членствакраїнивЄС.

"СьогодніісторичнийденьдляБританії",-заявивКемероннапрес-конференціїза підсумкамисамітувБрюсселі.

Читайте також: Великобританія отрималаособливийстатус в ЄС

ЄвросоюзіВеликобританіядосяглидомовленостіщодоумовчленстваСполученогоКоролівствавЄС.Про цеглаваЄвропейської РадиДональдТускповідомиввсвоємумікроблозівTwitter.

"ОдноголоснапідтримкановогорішеннядляВеликобританіївЄС",-написавТуск.

ГоловаЄврокомісіїЖан-КлодЮнкер,всвоючергу,заявив,що"місяціважкоїроботизголовоюЄврорадиіспівпрацюзЄвропарламентомокупилися"."СправедливодляВеликобританії,справедливодля27країн-членівЄС",-додаввінуTwitter.

Відео: В БрюсселішукаютьспосібзберегтиВеликобританіювЄС

Реклама

КанцлерНімеччиниАнгелаМеркельпісляпереговорівзаявила,щоВеликобританіяотрималане дужебагатопреференцій.

"Явважаю,щомидалиВеликобританіїне дужебагато.Якразпитанняпрозловживаннясоціальною допомогоюважливийідлянасвНімеччинітеж",-сказалаМеркель.

Засловамиканцлера,цестосується,наприклад,регулюваннявиплатнапрожитковиймінімумдітяммігрантіввтихкраїнах,вякихтіживутьнасправді.

"НавітьНімеччинаможеотримати з цьогокористь",-зазначилавона.

В тренді
Багато загиблих і поранених: США третій день охоплені масовими бунтами

12_09

Переговорибулидовгими,алеплідними. Фото: AFP

19 лютого було опубліковано результати опитування, проведеного міжнародною групою TNS, згідно з якими британці розійшлися в думках з питання виходу країни з ЄС. Так, за те, щоб королівство перестало бути частиною Євросоюзу, висловлювалися 36% опитаних, проти – 34. Ще 7% заявили, що не братимуть участі в референдумі, а 23% не змогли дати відповідь.

У жовтні 2015 року повідомлялося, що британський уряд на чолі з Кемероном висунув чотири ключових вимоги до Євросоюзу як умову збереження Сполученого Королівства в ЄС.

Перша з них полягає в тому, що Брюссель повинен "чітко заявити" про намір не залучати Великобританію до будівництва "європейської наддержави".

Другий пункт – заява влади ЄС про те, що євро офіційно не є єдиною європейською валютою, що рівнозначно визнанню мультивалютного статусу союзу. Таким чином Лондон сподівається зберегти ходіння британського фунта стерлінгів.

Третій пункт передбачає наділення національних парламентів правом відкидати директиви Брюсселя, спрямовані на зміну існуючих в ЄС законів.

Четвертий передбачає структурну реорганізацію Євросоюзу, завдяки якій дев'ять країн-членів ЄС, що не входять в єврозону, будуть захищені від домінування інших 19 держав. При цьому найбільшому фінансовому і фондовому майданчику Європи – лондонському Сіті – повинні бути надані особливі гарантії.

До кінця 2017 року Великобританії повинен пройти референдум з питання членства Сполученого Королівства в Євросоюзі. Провести такий референдум пообіцяв після переобрання в травні 2015 року Девід Кемерон. Сам він виступає за збереження країни в складі ЄС, але за умови значного реформування міждержавного об'єднання.


Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти