Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Афіни і Скоп'є вирішили багаторічну суперечку про нову назву Македонії

17 червня 2018, 12:53

Новою офіційною назвою буде Республіка Північна Македонія

Багаторічна суперечкаміжАфінамиіСкоп'є про нову офіційну назву Македоніївирішенав неділю,17 червня,входіпідписаннявідповідної угодиглавамигрецькогоімакедонськогоМЗСНікосомКотзіасоміНіколоюДімітровим.

Угода дозволяє завершити суперечку між Афінами і Скоп'є. Як відомо, Грецію не влаштовувала назва Республіка Македонія, оскільки вона було занадто співзвучна з грецькою областю Македонія. Згідно з домовленістю, новою офіційною назвою країни буде Республіка Північна Македонія.

Рішення про перейменування викликало невдоволення в грецькому суспільстві. Особливо сильно воно виявилося в Салоніках – столиці регіону Греції, який називається Центральна Македонія. Багато греків, незадоволені збереженням слова "Македонія" в назві держави, вважають, що сусідня країна хоче "узурпувати" історію стародавньої Македонії, якою правив Олександр Македонський.

Вони переконані, що угода між Афінами і Скоп'є є прикладом слабкості грецької влади, яка вирішила поступитися.

Після розпаду Соціалістичної Федеративної республіки Югославія Македонія увійшла в ООН під офіційною назвою Колишня югославська республіка Македонія, незважаючи на те, що в конституції країни назву країни було зазначено як Республіка Македонія. Проти такої назви виступала Греція, один з регіонів якої також називається Македонією. При цьому на грецьких картах це держава називалася Скоп'є за назвою її столиці Скоп'є.

Позиція Греції протягом багатьох років перешкоджала інтеграції Македонії в ряд міжнародних європейських структур.

Нагадаємо
суперечка між Македонією і Грецією з приводу назви колишньої югославської республіки, яказбігаєтьсязнайменуваннямпівнічної грецькоїобласті,веласяпротягомдвадцятип'ятироків.Афінидомагалисязміниназвисусідньоїкраїниівиступалипротиїївступудо ЄвросоюзуіНАТО.

Тим часом,президентМакедоніїГеоргеІвановзаявив,щоне підпише угоду з Грецією про перейменування країни.Пояснюючирішення непідписуватидокумент,Івановпідкреслив,що"поважаєконституціюсвоєїкраїни,тому неможеприйнятиіпідписатиакт,якийїйсуперечить".

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...