За даними каналу, Пучдемона супроводжують його радники. Очікується, що у вівторок, 31 жовтня, він виступить із заявою.

Генпрокуратура Іспанії висунула звинувачення екс-главі регіональної адміністрації Каталонії Карлесу Пучдемону і іншим членам розпущених Мадридом регіональних адміністрації і парламенту Каталонії. Про це 30 жовтня повідомив генеральний прокурор Хосе Мануель Маса, передає DW.

Реклама

За його словами, в Мадриді лідерів Каталонії звинувачують в заколоті, підбурюванні до заколоту, повстання проти державної влади і зловживанні бюджетними коштами. Генпрокурор закликав суд викликати обвинувачених для надання свідчень.

За підготовку заколоту іспанське законодавство передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення волі строком на 30 років.

В тренді
У Держдепі США можуть створити аналог ВООЗ – ЗМІ

Як повідомлялося, парламент Каталонії 27 жовтня проголосував за проголошення незалежності від Іспанії. "За" проголосували 70 депутатів, 10 були проти, двоє утрималися.

Сенат Іспанії в свою чергу проголосував за застосування статті 155 конституції Іспанії, яка призупиняє самоврядування в Каталонії. У той же день прем'єр Іспанії розпустив парламент Каталонії та оголосив нові вибори.

Реклама

Після повідомлення в офіційній газеті іспанського уряду, управління у Каталонії перейшло до уряду в Мадриді. Зокрема, віце-прем'єра іспанського уряду Сора Саенц де Сантамарія призначили тимчасовим главою Женералітата (уряду) Каталоніїзамість відстороненого Карлеса Пучдемона.