Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Життя в Євросоюзі буде дорожчати – ЄЦБ

24 вересня 2018, 19:32

Глава Центробанку Євросоюзу зробив прогноз щодо інфляції в єврозоні

Фото: Pixabay

Фото: Pixabay

Базова інфляція в єврозоні, ймовірно, буде посилюватися в найближчі місяці на тлі очікуваного прискорення темпів зростання зарплат, заявив глава Європейського центрального банку (ЄЦБ) Маріо Драгі, виступаючи в комітеті з питань економічної і монетарної політики Європарламенту.

"Річні темпи зростання споживчих цін, ймовірно, будуть триматися близько поточних рівнів в найближчі місяці і, як очікується, досягнуть 1,7% в кожному з років аж до 2020 року", – зазначив Драгі.

Згідно з прогнозом Центробанку ЄС, базова інфляція (зростання цін без обліку вартості продуктів харчування та енергоносіїв) досягне 1,8% в 2020 році.

"Стабільність цін буде обумовлена очікуваним скороченням вкладу неключових компонентів в загальний показник інфляції, а також досить значним посиленням базової інфляції в єврозоні", – заявив глава ЄЦБ.

Відзначимо
, цільовий показник Європейського центрального банка (ЄЦБ) для інфляції становить"трохи менше2%врічномувираженні".Яквідомо,вминулірокиЄвросоюззіткнувсязпроблемоюдефляціїінизької інфляції,щозагрожувалоспадомвекономіцієврозони.

Низька інфляція в ЄС – в чому проблема

Низькаінфляція,атимбільшедефляціяговорятьпро спадвекономіці.Знижуютьсяспоживчийпопит(людивважають за кращевідкладатипокупкиврозрахункуназниженніцін)івипускпродукції,зростає безробіття.Врезультатіскорочуєтьсяобсягінвестицій,щостимулюєподальшепадінняціннатовариіскороченняобсягіввиробництва,якнаслідок,зростає безробіття.

Для боротьби з низькою інфляцією в єврозоні Європейськийцентробанкзнижувавдонулябазовіставки-тобтопропонувавкомерційнимбанкамбезкоштовнікредити,аставкиподепозитахдлякомерційнихбанків-змінус0,3%домінус0,4%-тобтобанкине отримувалидохідвідсвоїхдепозитів,априплачувалиЄЦБзазберіганнягрошей.

Реклама

Цебулозробленодлятого,щобєвропейськібанкищедрішекредитувалиекономікуівидаваликредитинаселенню,особливодовгі-наприклад,іпотечні.

В тренді
Бізнес як податкове м'ясо: чому 2020-ті стануть у Росії роками повної безнадії

Тепержеєвропейськийцентробанкбудепоступовозгортатипрограму"кількісногопом'якшення"(Quantitative easing,QE),врамкахякоїдлястимулюваннязростанняцінЄЦБвикуповувавризиковіактиви,випускаючипідцедодатковігрошіізаводячитакимчиномоборотнікоштивекономікуЄС.

До речі, в грудні 2016 року завершився рекордно довгий з 1971 року період дефляції в Швейцаріїтодівпершеза26місяцівспоживчіцінине знижувалисявкраїні.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...