Російські ЗМІ опублікували перше інтерв'ю Путіна з далекого 1991 року

3 грудня 2016, 17:30

У ньому нинішній російський лідер розповідав про роботу комітету із зовнішніх зв'язків мерії Ленінграда, який очолював

Володимир Путін. Фото: Петро Котов / "Вечірній Ленінград"

Володимир Путін. Фото: Петро Котов / "Вечірній Ленінград"

Російськевидання "Медуза" опублікувалоінтерв'юпрезидентаРФВолодимираПутіна,якевіндавусерпні 1991 рокужурналістугазети"ВечірнійЛенінград"ПетруКотову.У тойочолювавкомітетіз зовнішніх зв'язківмеріїЛенінграда.

- Володимире Володимировичу, з яких структур складатиметься очолюваний вами комітет?

- Перш за все – це управління по зовнішньо-економічних зв'язків, створене на базі існуючого однойменного комітету при виконкомі. Втім, чи варто виділяти особливо якийсь із структурних підрозділів нового комітету мерії – всі вони необхідні і по-своєму важливі: і валютно-економічний відділ, і управління з обслуговування іноземних представництв, і реєстраційна палата, і управління з гуманітарних зв'язків.

Єдиний підрозділ, який, по-моєму, не має права на існування, – відділ по виїздів за кордон. Сподіваюся, в тому вигляді, як він створений, відділ проіснує лише до введення в дію Закону про виїзд. Поки ж він діє згідно з постановою Ради Міністрів СРСР, ніким не скасованим, допомагаючи виїжджаючим за кордон у службових справах в зборі та підготовці документів.

- Володимире Володимировичу, головне питання, яке, думаю, цікавить всіх ленінградців: яка користь їм і відповідно місту буде від діяльності вашого комітету?

- Тут я, ймовірно, когось розчарую. Видимої вигоди від нашої роботи не буде. Принаймні перший час. Адже комітет із зовнішніх зв'язків не покликаний займатися комерційною діяльністю. Наше головне завдання – координувати і направляти дії учасників зовнішньоекономічних зв'язків, забезпечувати їх необхідною інформацією, допомагати укладати угоди, знаходити гідних зарубіжних партнерів.

Останнє може здатися дивним, адже, на загальну думку, якраз закордонні фірми бояться поки виходити на нестабільний радянський ринок. Це не зовсім так. Пропозицій з-за кордону до Ленінграда надходить багато, але не всі їх можна приймати. Іноземні партнери бувають різні, в тому числі і не відповідають вимогам, що пред'являються.

В кінцевому рахунку вдало укладені ленінградськими підприємствами угоди повинні приносити місту, а значить, його жителям, ту реальну користь і вигоду, яка допоможе вибратися з кризи не тільки в економічній, але і в соціальній і культурній галузях.

- Значить, "Захід нам допоможе"?

- Гуманітарною допомогою займається комітет з соціальних питань. Але якщо ми будемо сподіватися тільки на таку допомогу Заходу, то не виключена небезпека повені міста другосортним ширвжитком і застарілими технологіями. "Дамбою" (вибачте за непопулярне порівняння) на шляху цього, прямо скажемо, принизливого процесу може стати тільки ділове співробітництво із західними партнерами, виключно на взаємовигідних умовах.

- Ваш комітет створений не на порожньому місці. Були, ймовірно, і до цього служби, які займалися зовнішніми зв'язками?

- Звичайно. Крім названого управління з питань зовнішньоекономічних зв'язків, при інших управліннях виконкому існували відділи або люди, які займалися зв'язками з зарубіжжям. Але працювали вони з постійною оглядкою на Центр, що було малоефективно, і місту приносило мізерну користь. А останнім часом і взагалі відбулося різке "розтягування" міжнародних зв'язків до рівня кооперативів.

Сам по собі процес демонополізації, скажімо, зовнішньої торгівлі, правильний, але я вважаю, що анархія тут неприпустима. Представлення інтересів міста на міжнародній арені має бути централізовано і ретельно підготовлено. Якраз цим і будуть займатися всі служби нашого комітету.

- Ваші відносини з радою міста?

- Вони засновані на повному взаєморозумінні. Наші позиції і плани збігаються.

- Якщо не секрет, яка зарплата у голови комітету?

- Мій оклад 1200 рублів.

- Ваше захоплення у вільний час, якщо, звичайно, таке є?

- Вільного часу практично немає. Але якщо видається вихідний день, то я намагаюся поєднати приємне з корисним – займаюся спортом.

- І останнє запитання, навколо якого виникає часто нездоровий ажіотаж: на які валютні кошти мер міста "розсікає", як висловлюються деякі наші читачі, по закордонах?

- Хочу заспокоїти охоронців збереження "валютного гаманця" міста – найчастіше поїздки мера за кордон оплачує сторона, що запрошує. Якщо ж це відрядження за нашою ініціативою, а з тим, що вони необхідні, думаю, всі погодяться, то валюта витрачається тільки на виплату добових. Квитки можна придбати за рублі.

Наприклад, на початку червня Анатолій Собчак знаходився чотири дні в Німеччині, де зустрічався з президентом країни. Під час цієї поїздки були укладені договори з фірмою "Хольстен" про створення спільного підприємства з виробництва пива і з фірмою "Сіменс" про будівництво загальноміського медичного центру. Робота була проведена велика. При цьому Собчаку було виплачено з державної скарбниці міста 100 німецьких марок як добові. Крім того, деякі поїздки мер здійснює за особистий рахунок
.

В тренді
Трамп готовий кинути армію на протестувальників: з'явилася реакція Пентагону

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти