Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

"Він нам не цар": як росіяни масово вийшли на акції протесту

5 травня 2018, 19:35

Організаційним ядром акцій, приурочених до інавгурації Путіна, виступив Навальний

Усуботу,5 травня,поРосіїпрокотиласяхвиля протестних акцій під гаслом "Він нам не цар", організованихросійськимопозиціонеромОлексіємНавальнимірегіональнимиштабамийогоруху.ТрадиційнодляРосії,всезакінчилосямасовимизатриманнями,такякчастинаакцій небулаузгодженамісцевою владою,аленавітьвтихмістах,демітингибулидозволені,не обійшлосябеззатриманьактивістів.

Засловамиорганізаторів,акції"Віннам нецар"приуроченідоінавгураціїпрезидентаРосіїВолодимираПутіна,якавідбудеться 7 травня.

Акції почали проводити на Далекому сході -  і майже одразу стало відомо про перші затримання. Так,вКрасноярськупередакцієюбулазатриманакоординаторштабуНавальногоЯнаГерасимова.Їїзвинувачуютьворганізаціїнеузгодженогозаходу.Всьогов Красноярськусиловикизатрималипонад 150 осіб.Повідомляється,щосередзатриманихвиявилисяіпростіперехожі,які не маютьвідношеннядо мітингу.

В автозаку виявився і відомий красноярський бізнесмен і телеведучий Володимир Перекотій. Він знімав те, що відбувається на телефон і запитав у поліцейського кілька разів, що порушили люди, які просто йшли по своєму місту. Після цього Перекотій також виявився в спецмашині.

Також скоро стало відомо про 15 затриманих на акції в Барнаулі, причому в цьому місті акція була узгоджена. Пізніше поліція всіх їх відпустила. Крім того, на акції в Якутську були затримані кілька журналістів. Їм пред'явили звинувачення за участь в незаконному ході. Поліція відмовлялася відпускати представників преси, а всього в Якутську затримали 75 осіб.

У Новокузнецьку поліція затримала понад 20 осіб. Силу правоохоронці не застосовували, однак люди були налякані такими діями силовиків, яких на вулицях міста було дуже багато.

А в Томську після закінчення несанкціонованого місцевою владою маршу і мітингу поліція затримала керівника штабу Навального Ксенію Фадєєву.

При цьому в Москві і в Санкт-Петербурзі акції не були узгоджені з місцевою владою.УПетербурзіактивістамдовелосяділитиДвірцевуплощузбайкерамиівійськовими,заходиякихбули призначеніначас,близькедочасупроведенняакції.

Реклама

В Москві ж на мітингу зустрілися противники і прихильники путінського режиму. "Опозиційнийтабір" бувкатегоричноналаштованийпротиновообраногопрезидентаікричав:"Путінвийди геть,дотримуйсязакону!", "Путін-злодій!","Гетьцаря!", "Гетьнезмінюваністьвлади!", "Росіябудевільною!"

В тренді
Новий землетрус в Туреччині: семеро загинули, відео руйнувань

Усвоючергув"пропутінськоготаборі"зібралисякількасотеньлюдейвкозацькій формі,атакожактивістиоднієїзпрокремлівськихорганізаційзгеоргіївськимистрічками.Воничіткоокреслилисвоюпозиціювсвоїхгаслах:"Путін!","Росія!","Вимагаємочисток!","Путін-нашпрезидент!","Перемоглив45-му,перемоглиізараз!","Батьківщина,свобода,Путін!", "Майдан непройде!", "Ми-Росія,ми-народ,ми-заПутіна!".

В Москві затримали самого Олексія Навального і буквально внесли його в автозак вперед ногами.Присутніактивістиу відповідьнадіїполіціїкричалиуслід"Ганьба,ганьба".

Усоцмережахпишуть,щолюдинаПушкінськійкидаливполіцейськихпляшкиікущі,вирванізклумб.Увідповідь,згідно з повідомленнями,поліцейськібиликийкамипо камерахфотографів.

АвСаратовіпіслязавершенняакції"Віннам нецар"наНабережнійКосмонавтівспіробітники поліції затримали хлопчика. ЯкповідомляютьмісцевіЗМІ,дитина перебуваланаакціїздемонстрантами.

Післятого,якосновначастинаучасниківакціїмирнорозійшлася,кількаполіцейськихпідійшлидо хлопчикаізатрималийого.Яквідзначаютьочевидці,входізатриманнядитина кричалаполіцейським:"Ганьба!"

Підсумкиакції"Віннам нецар"

Всеього акції пройшли в 19 містах Російської Федерації, а в ході мітингів затримали щонайменше 1029 осіб. НайбільшелюдейзатрималивМоскві-475активістів.Крім того:

  • 164демонстрантабулизатриманівЧелябінську
  • 75 – в Якутську
  • 63 – в Тольятті
  • 53 – в Петербурзі
  • 49 – в Краснодарі
  • 35 – в Красноярську
  • 26 – в Новокузнецьку.
Такожповідомляється,щоєзатриманівКалузі,Новокузнецьку,Самарі,Барнаулі,Пензі,Благовєщенську,Кургані,Твері,Воронежі,Кемерово,ЄкатеринбурзітаТомську-тобтов20містахРосії.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...