Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Історична зустріч Трампа і Кім Чен Ина і нова назва для Македонії: ТОП-5 подій світової політики

16 червня 2018, 14:47

Мігранти посварили Рим і Париж, коаліція Меркель на межі розколу, Путін і Трамп можуть зустрітися влітку

Фото: AFP

Фото: AFP

Сайт"Сегодня"підібравТОП-5найбільшзначущихподійсвітовоїполітикитижня, що минає.

Історичний саміт США і КНДР

В понеділок, 12 червня, в Сінгапурі відбулися історичні переговори президента США Дональда Трампа і лідера Північної Кореї Кім Чен Ина. Зустрічвідбуласявготелі"Капела"наостровіСентоса.

Післязакритихпереговорівлідерівдвохкраїн,наякихбули присутнілишеперекладачі,відбулисяпереговориврозширеномуформаті.

Замериканськоїсторонивнихвзяли участьдержсекретарСШАМайклПомпео,помічникТрампаз нацбезпекиДжонБолтоніглаваапаратуБілого домуДжонКеллі.

За підсумкамисамітусторонипідписали
документ, який зафіксував досягнуті домовленості.

ЖурналісткаBBCЛаураБікерпривелачотириключові моментиздекларації:
  • СполученіШтатиіКНДРзобов'язуютьсявстановитиновівідносиниміжСШАіКНДРвідповідно до бажаннянародівдвохкраїнмиру і процвітання.
  • СполученіШтатиіКНДРприєднаютьсядоїхзусиллямпоствореннюміцногоістабільногомирногорежимунаКорейськомупівострові.
  • ПідтверджуючиДеклараціюПанмунджомавід 27 квітня2018 року,КНДРзобов'язуєтьсядобиватисяповноїденуклеаризаціїКорейськогопівострова.
  • СполученіШтатиіКНДРзобов'язуютьсяпродовжуватипошукостанківвійськовополонених,включаючинегайнурепатріаціютих,хтовжеідентифікований.

В той же час Дональд Трамп заявив, що санкції проти Північної Кореї, незважаючи на успіх саміту в Сінгапурі, залишаться в силі.

Реклама

Крімтого,вінповідомив,щопокиСША небудутьзменшуватичисельністьсвоїхвійськвПівденній Кореї.

Нова назва для Македонії

У вівторок, 12 червня, Македонія і Греція досягли згоди у суперечці про назву колишньоїЮгославськоїреспубліки,якийтриваєз 1991 року.

В тренді
В Ірландії активізувалися російські спецслужби: що відбувається

Прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв заявив, що нова назва країни – Республіка Північна Македонія – буде переводитися на всі мови, а досягнута з Грецією домовленість "підтверджує македонську ідентичність і є гарантією майбутнього процвітання країни".

Заєв також повідомив, що "Македонія отримає запрошення стати 30-м членом НАТО", що є "гарантією інвестицій в країну".

Повідомлення про домовленість викликало невдоволення в обох країнах. Президент Македонії Георге Іванов, зокрема, заявив, що не підпише угоду з Грецією про перейменування країни
. Біля будівлі македонського парламенту пройшла акція протесту.

Лідерголовної опозиційноїпартіїГреції"Новадемократія"КіріакосМіцотакісзаявивпронамірпровестивпарламентікраїниголосуванняз питанняпронедовірупрем'єр-мініструреспублікиАлексісу Ціпрасучерез угодупро нову назвуМакедонії.

За данимиЗМІ,сторонипідпишутьугоду17 червня.

Конфлікт Франції і Італії

Цього тижняічерезпитаннямігрантівставсяконфліктміжФранцієюіІталією.

ПричиноювиникненнянапруженостіміжкраїнамисталакритикаПарижадійРиму,якийнаказавзакритиіталійськіпортидлясуднаAquarius,що перевозилобільше600врятованихвморімігрантів.

Прес-секретарпрезидентаФранціїЕммануеляМакронаБенжаменГрівоназвав"цинічнимиібезвідповідальними"діївладиІталії
.

Віце-прем'єр Італії Луїджі Ді Майо вимагав від французької влади вибачень за подібні заяви.

Конфлікт вдалося врегулювати в ході телефонних переговорів президента Франції Еммануеля Макрона і прем'єр-міністра Італії Джузеппе Конте.

Згідно з данимифранцузькоїадміністрації,МакронзаявиввходіпереговорівзКонте,щовін"не робивжоднихвисловлювань,здатнихобразитиІталіюіїїнарод".

Адміністраціяфранцузькогопрезидентатакожпідтвердила,щоранішенаміченийнап'ятницювізитіталійськогопрем'єр-міністравПарижвідбудеться.

Розкол в коаліції Меркель

У четвер,14 червня,сталовідомо,щопартіяХристиянсько-соціальнийсоюз(ХСС)-розглядаєможливістьвиходу з парламентського блоку з Християнсько-демократичним союзом (ХДС), очолюваногоканцлеромАнгелоюМеркель.Про цезаявиводинзпровіднихдепутатіввідбаварськоїХССгазетіAugsburger Allgemeine.

"Для спільної фракції нам може бути дуже тісно. Ми недалеко від розпаду", – сказав він.

Як повідомляється, в блоці Ангели Меркель заглибилися розбіжності з міграційної політики, які загрожують затяжною політичною кризою. Основна суперечка між міністром внутрішніх справ Хорстом Зеєгофером і Ангелою Меркель полягає в тому, що глава МЗС, який одночасно очолює ХСС, вимагає дозволу для прикордонних земель відмовляти претендентам у притулку, якщо вони зареєструвалися в іншій державі ЄС або якщо в Німеччині їм вже було відмовлено в притулку.

Меркель прагне уникнути односторонніх кроків Німеччини, які можуть дратувати інші країни-члени ЄС і ще більше послабити зусилля, спрямовані на загальну міграційну політику для всього ЄС.

Коментуючи те, що відбувається, Ангела
Меркель висловила впевненість в тому, що серед правлячої коаліції не станеться розкол через суперечкупро міграційну політикуміжїїпартієюХДСіїїсоюзником,баварськимХСС.

Зустріч Трампа і Путіна

У четвер,14 червня,вБілому Доміповідомили,щоМоскваіВашингтонопрацьовуютьможливістьорганізаціїзустрічі президентів США і Росії Дональда Трампа і Володимира Путіна, середймовірнихмайданчиківдлясамітурозглядаєтьсяАвстрія,якранішеповідомлялиджерелавЄС.

"Обидві сторони вивчають можливість зустрічі. Я не думаю, що вже прийняті якісь рішення або опрацьовані деталі, проте обидві сторони вивчають можливість спробувати це зробити", -розповів старший директор по Європі і Росії в Раді національної безпеки (РНБ) при Білому домі Річард Хукер.

Напитання,чи вивчаєамериканськаадміністраціяваріантпроведеннязустрічінавищомурівнівАвстрії,Хукервідповівпозитивно.

"Я впевнений, що розглядається такий варіант, однак рішення ще не прийнято", - сказав він.

Днемпізніше
президент США Дональд Трамп заявив, що може зустрітися з президентом Росії Володимиром Путіним цього літа.
"Можливо, що ми зустрінемося, так", – сказав він, відповідаючи на питання журналіста, чи зустрінеться він цього літа з російським президентом.

Це непершийраз,колиТрампвисловлюєготовністьпровестизустрічзросійськимпрезидентом.

УКремлі,всвоючергу,повідомили,щоПутініТрампвходіостанньої телефонноїрозмовиобговорювали,щоВіденьможестатиоднимзмістїхзустрічі
.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...