У Хорватії почалися президентські вибори

28 грудня 2014, 12:57

В країні відкрилися 5350 виборчих дільниць

 

У Хорватії проходять вибори

  У Хорватії проходять вибори

Хорватіяобирає президентаначерговий5-річний термін.Рівно о07:00 замісцевим часомвкраїні відкрилися5350виборчих дільниць,повідомляє  ІТАР-ТАСС.

Реклама

За данимиДержавної виборчоїкомісії (ДВК)Хорватії, виборчимправомнацих виборахволодіє3 млн779 тис.281осіб, у томучислі 8328 осіб,незареєстрованихвякості постійно проживаютьнатериторії країни.Восновномумова йдепро жителівБоснії і Герцеговини, дехорватимають подвійне громадянство.Загальна чисельність населенняХорватіїстановить4253000.

Напостглави держави претендують4 кандидати,зокрема чиннийпрезидентІво Йосипович, який представляєСоціал-демократичну партіюХорватії (СДПХ).Згідно з опитуваннямигромадської думки,вінмає найбільші шансинаперемогу.Йогонайближчасуперницяпопередвиборній гонці-КоліндаГрабар-Кітарович,виступаючавідправоцентристськоїпартії "Хорватська демократичнаспівдружність"(ХДС).Натретьому місці,відповідно до соцопитувань, -кандидатМіланКуюнджіч,виступаючийвід "Союзуза Хорватію"-політичного об'єднання, що представляє8 партій,втому числіочолювану нимпартію "Хорватськийсвітанок".У числі претендентівнавищий державнийпосттакож 25-річнийстудентІванСінчіч, який виступаєвіднеурядової організації "Живастіна".

Якщо жоден зпретендентів неотримуєвпершому турі50% плюсодинголос,через 14днівпроводиться другийтур,вякому беруть участьдвакандидати, що набралинайбільшу кількість голосів упершому турі.Другийтур,якщовін знадобиться,відбудеться 11січня 2015 року.Переможцемоголошуєтьсякандидат, який одержаввідносну більшість.

В тренді
Він повернувся: в Чорногорії знову вводять карантин через коронавірус

Особливістю цихвиборівобіцяє статирекордне числоспостерігачів, зазначаєДВК, за даними якогостежити заходомголосування будутьблизько 22тис осіб.Такимчином,накожну виборчу дільницювсередньомудоведетьсяпо 4спостерігача.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти