Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Саміт двох Корей і спецдоповідь по Трампу: ТОП-5 новин світової політики за тиждень

28 квітня 2018, 16:57

Лідери Південної Кореї і КНДР домовилися підписати мирний договір і планують почати процес денуклеаризації, а Конгрес США не виявив зв'язків Трампа з РФ

Фото: AFP

Фото: AFP

Сайт"Сегодня"підібравТОП-5найбільшзначущихподійсвітовоїполітикитижня, що минає.

Історичний саміт двох Корей

Уп'ятницю,27 квітня,надемаркаційнійлініїміжкраїнамивідбуласяісторичназустрічлідерівКНДРіРеспублікиКореяКімЧенИнаіМунЧжеІна.

За підсумками переговорів сторони підписали декларацію, в якій закріпили намір підписати мирний договір, а також працювати над процесом денуклеаризації на Корейському півострові.

"КНДР і Республіка Корея оголошують кінець перемир'я, що триває з 1953 року, з тим, щоб трансформувати його в мирний договір. З цією метою Північна Корея, Південна Корея і США будуть просувати проведення тристороннього або чотиристороннього саміту з метою встановлення системи твердого миру", - йдеться в документі.

За інформацієюReuters,деклараціявключаєвсебеобіцянкипродовжитискороченняозброєнь,припинитиворожідії,перетворитиукріпленийкордонвзонумируіпочатибагатосторонніпереговоризіншимикраїнамизарадиукладенняугодипро закінченняКорейськоївійни.

"Південь і Північ домовилися активно діяти для співпраці з міжнародним співтовариством у питанні денуклеаризації Корейського півострова", -йдеться в документі.

Реклама

Спецдоповідь по Трампу

Уп'ятницю,27 квітня,Спеціальнийкомітетз розвідкиПалатипредставниківКонгресуСШАвиставиввзагальнийдоступкопіюдоповіді,складеногоза підсумкамипроведеногокомітетомрозслідуваннятвердженьпро "втручання Росії" в президентські вибори 2016 року. Документзнаходитьсянаофіційномусайтікомітету.

Всьоговдоповідікількарозділів.Одинзнихстверджує,щокомітетне знайшовпрямихдоказівзмовиміжвладоюРФіпередвиборчимштабомДональдаТрампа.

ЗвіттакожпіддавкритицікампаніюТрампазаїївзаємодіюзсайтомWikiLeaks,якавипустиладокументи,які,на думкуРосії,булизламані.

В тренді
У США тролять росіян: американський вертоліт знищив танк "Армата" і БМП "Курганець"

Протести в Вірменії

УВірменіїдругий тижденьтриваютьпротести.Спочаткулюдивийшлинавулиціпротипризначенняекс-президентакраїниСержаСаргсянанапосадупрем'єр-міністра.

ПідтискомвулиціСержСаргсянподавувідставку.

Вданийчасучасники протестудомагаються,щобновимголовоюурядубувобранийодинзключовихорганізаторівпротестівдепутатопозиційноїпарламентськоїфракції"Елк"НіколауПашинян.Йогокандидатурувжеофіційновисунулинапрем'єрськийпост.

ПротивиступаєРеспубліканськапартіяВірменії,якамаєбільшістьголосівупарламенті
.

Питання обрання нового прем'єр-міністра Вірменії розглянуть 1 травня.

Корупційний скандал в ПАРЄ

У понеділок,23 квітня,БюроПарламентськоїасамблеїРадиЄвропивирішилопочати розслідування фактів корупції в ПАРЄ.
Таке рішення було прийнято після того, як 22 квітня зовнішня слідча група оприлюднила свій звіт, в якому підтвердила системну корупцію в ПАРЄ.

Бюро прийняло рішення запросити нинішніх і колишніх членів Асамблеї, чия поведінка було визнана групою з розслідування неетичною або порушувала кодекс поведінки Асамблеї, або відмовилися співпрацювати з органом розслідування, щоб негайно припинити їх діяльність в рамках Асамблеї.

Як стало відомо, президент групи Європейської народної партії в ПАРЄ Чезар Флорін Преда припинив виконання обов'язків через те, що його прізвище фігурує в звіті про випадки корупції серед членів ПАРЄ
.

Авіаносна ударна група ВМС США в Середземному морі

Авіаносна ударна група ВМС США, очолюванаатомнимавіаносцем"ГарріТрумен"(USS Harry S. Truman(CVN75)),уп'ятницю,27 квітня,увійшлавакваторіюСередземногоморя,випливає зданихсистемиміжнародногомоніторингупересуванняморськихсуден.

За данимибританськихспостерігачів,такожзафіксувалипроходженнякораблівпоблизуГібралтару,разомз"Гарі Труменом"вСередземнеморепопрямувалиракетнийкрейсерВМССША"Нормандії"(USS Normandy(CG60)),есмінець"ФоррестШерман"(USS ForrestSherman(DDG98))інімецькийфрегат"Гессен"(FGS Hessen(F221)), що входять до складугрупи.

Всі подробиці в спецтемі Ескалація конфлікту в Сирії

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...