Президентові України Януковичу Віктору Федоровичу

Открытое письмо

10 Сентября 2012, 16:50

Шановний Вікторе Федоровичу!

До Вас як до Гаранта Конституції України, головного керманича Держави і політичного діяча, який поставив перед собою амбітну мету – створити партнерські і взаємовигідні відносини між державою і бізнесом, звертаються представники систем платного телебачення, які забезпечують доступ до телеканалів більше як 15 мільйонам  телеглядачів України.

30 серпня в Києві ми провели Надзвичайний з'їзд представників індустрії платного ТБ України, в якому прийняли участь провайдери програмної послуги, дистриб'ютори телепрограм, українські супутникові телеканали, інші представники телевізійної галузі.  З назви з’їзду "Надзвичайний" зрозуміло, що на проведення заходу    нас підштовхнули особливі обставини.

Такими обставинами стали останні рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у сфері регулювання медіа галузі.  Рішення Нацради №1033, №10З4 від 11.07.2012, №1260 від 29.08.2012 розширюють перелік обовязкових для ретрансляції телепрограм (універсальна програмна послуга) на безоплатній основі    в кабельних мережах України до 36-43 телепрограм. І це не межа, оскільки підхід, який застосовує Нацрада у своїх рішеннях націлений на повне керування контентом в кабельних мережах України.

До речі, напередодні з'їзду, 29 серпня, своє рішення №1033 Нацрада скасувала. Водночас, у той же день, прийняла нове рішення №1260, яке за своєю суттю несе такі ж самі негативні наслідки для нашої галузі.

Усі ці останні рішення Національної ради створюють непосильне навантаження на аналогові кабельні мережі. Така величезна універсальна програмна послуга є безпрецедентним випадком в світовій і європейській практиці, де обов'язкові до ретрансляції програми найчастіше обмежуються лише програмами державних телекомпаній чи компаній громадського телебачення. Фактично, рішення Нацради – це вирішення господарчих  питань одного комерційного підприємства (провайдера) за рахунок усіх інших провайдерів програмної послуги.

Враховуючи обмеженість ресурсу аналогових кабельних мереж, величезна кількість нав'язаних провайдерам обов'язкових телеканалів, призведе до зникнення з кабелю близько двох десятків українських і іноземних телеканалів, які давно завоювали уподобання телеглядачів.

Багато місцевих підприємств кабельного телебачення технічно не готові одразу забезпечити надання такої послуги без перехідного періоду. Рішення держрегулятора може стати або причиною їх банкрутства та припинення надання програмних послуг абонентам, або їхній перехід до тіньового сектору економіки.

Звертаємо Вашу увагу на те, що ресурс кабельних мереж не є громадським або державним надбанням, а належить власникам кабельних мереж на праві приватної власності. Згідно до ст. 41 Конституції України право приватної власності є непорушним. Відповідно до положень Конституції, власники мають право вільно використовувати своє майно, у тому числі з підприємницькою метою. Останні рішення Національної ради позбавляють власників кабельних мереж права вільно використовувати ресурс своїх мереж, оскільки встановлюють неможливі для більшості компаній умови ведення цього виду діяльності. Це фактично позбавляє ліцензіатів права на свободу підприємницької діяльності, яке також закріплено Конституцією України (ст.42).

Така регуляторна діяльність Національної ради по відношенню до провайдерів має також інші негативні наслідки: обмеження плюралізму подачі інформації в кабельних мережах, монополізація інформаційного простору, підвищення тарифів на послуги доступу до телепередач для глядача, скорочення надходжень до бюджету від раніше стабільно працюючих підприємств, ріст безробіття серед самозайнятого населення тощо.

Наші неодноразові спроби бути почутими Національною радою наштовхуються на глуху стіну абсолютного непорозуміння. Ніякого діалогу із громадськістю не ведеться. Нормативні акти вводяться в дію без громадського обговорення, всупереч принципам державної регуляторної політики. Такі дії Національної ради є сигналом для згортання ринку програмних послуг, що не може бути в інтересах держави.

Треба відзначити, що спочатку це "вдарить" по бізнесу провайдерів програмної послуги, супутникових українських телеканалів і дистриб’юторів телепрограм. Вже потім їх відчують на собі телеглядачі, які є  громадянами України: їх інформаційні потреби можуть бути обмежені. Але коли це трапиться, процеси стануть незворотніми.

На жаль, констатуємо, що ми вичерпали усі можливості вплинути на дії Національної ради. Тому звертаємося до Вас, шановний Вікторе Федоровичу, як до вищої посадової особи, яка делегує своїх представників в цей державний орган. Ми впевнені, що Ви як Президент України не доручали Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення здійснювати руйнацію систем платного ТБ в Україні.

 

Шановний Вікторе Федоровичу!

Просимо Вас використати надані Вам народом України повноваження, та відкоригувати дії Національної ради. Зокрема ми просимо Вас сприяти вирішенню питання щодо надання тримісячного терміну для громадського обговорення останнього рішення №1260 від 29.08.2012 "Про затвердження Правил формування програмної послуги в пакетах програм провайдера програмної послуги", як це визначено Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності". Просимо також доручити створити робочу групу із залученням представників громадськості від Асоціації правовласників та постачальників контенту, Обласного об'єднання  "Луганське кабельне телебачення",  Асоціації "Західно-Українська гільдія операторів кабельного телебачення", Спілки кабельного телебачення України для врегулювання спірних питань нормативних актів Національної Ради у частині регулювання діяльності провайдерів програмної послуги.

Саме такі кроки з боку Президента України дозволять захистити права громадян України і представників великої галузі, яка разом із мовниками несе відповідальність за розвиток інформаційного суспільства в Україні.

За дорученням делегатів Надзвичайного з'їзду представників індустрії платного телебачення України,

З повагою,

Президент Асоціації
"Правовласників і постачальників контенту", народний депутат України

Олена Бондаренко

Генеральний директор Обласного об'єднання  "Луганське кабельне телебачення", депутат Луганської обласної ради, заслужений працівник культури

Герман Кудинов

Президент Асоціації
"Західно-Українська гільдія
операторів кабельного телебачення"

Василь  Волокітін

Генеральний директор
Спілки кабельного ТБ України

Олександр Швець

Президент групи компаній
"НТВ УКРАЇНА"

Ігор Давиденко

Президент Асоціації робітників
телеінформаційних мереж Криму

Павло Яковлєв

Президент Спілки операторів
телекомунікацій м. Одеси та Одеської
області

Володимир Крупський

Віце-президент
Асоціації "УКРТЕЛЕМЕРЕЖА"

Анатолій Ходирєв

Вы сейчас просматриваете новость "Президентові України Януковичу Віктору Федоровичу". Другие Последние новости Украины смотрите в блоке "Последние новости"

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter

Загрузка...