Панду – геть!

8 Июня 2012, 15:48

Ржака цього тижня – це пофарбований під панду олімпійський ведмедик на бориспільській трасі. Невідомі мені художники легким рухом пензлика перетворили один із символів величі Радянського Союзу в прикольну і милу тваринку, прикрашену олімпійською символікою. Дорослим на радість, а дітям на забаву.

Панда, не зважаючи на те, що є хижаком, харчується бамбуком. Особливість шлункового тракту цього гарного чорно-білого ведмедя в тому, що він перетравлює тільки 17% їжі (інші травоїдні тварини до 88%). Тому весь час, коли не спить – панда їсть. Особлива дієта визначає поведінку панд – спокій, уникнення крутих схилів та соціальних контактів. Вам вона нікого не нагадує? Миле, ненажерливе та абсолютно не корисне створіння. У мене ж, як тільки побачив олімпійського панду, відбулося осяяння – це ж наша сучасна Україна.

Зроблю крок від зоології до політики.

Якщо розглянути ситуацію, в який ми знаходимося, без гніву і пристрасті, то очевидно, що проект Україна, побудований на пострадянському фундаменті, пофарбований в народницько-героїчні кольори минулого, потерпів невдачу. Витвір виявився гарним (велика вдячність жіночій красі), соціально пасивним (ні в Європу, а ні в Росію) і тотально неефективним (читай корупційним). Взяли совєцького мішку і перетворили на його на ліниву панду.

Перефарбування олімпійського медведика на панду – фактичний прояв колективного несвідомого. Олімпійська панда, вона як Україна: зверху пофарбована в національне, совєцька всередині, а олімпійські кільця — це медальки дня Побєди.

Я щиро переконаний, що тільки тверезий погляд, як казали римляни, sine ira et studio, це можливість змінити ситуацію. Так само я переконаний в тому, що людина є головною рушійною силою свого життя. Тому, якщо у нас були сили зліпити з країни панду, то маємо і всі сили сказати: "Панду – геть!". А от про те, що має прийти на її місце, поговоримо наступним разом.

Артем Зелений

Вы сейчас просматриваете новость "Панду – геть!". Другие Последние новости Украины смотрите в блоке "Последние новости"

Автор:

Зелений Артем

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter

Загрузка...