Розлад кишечника під час подорожі: вирішуємо проблему

PR

26 Октября 2006, 15:49

Що робити, якщо довгоочікувану подорож затьмарили розлади травлення? Яким чином можна швидко "налагодити" роботу кишечника під час відпустки? Відповіді на ці та інші питання шукайте у нашому матеріалі.

Розлад кишечника під час подорожі: вирішуємо проблему

Чому під час подорожі можуть з’являтися розлади кишечника?

Нерідко трапляється ситуація, коли відпочинок під час омріяної відпустки порушує банальна неприємність – розлад кишечника. При цьому повноцінному відпочинку перешкоджають діарея, запор або метеоризм (здуття живота). І в даному явищі немає нічого особливого, адже в подобних умовах існує чимало факторів, які спроможні спровокувати порушення нормальної роботи кишечника. Перш за все, подорож пов’язана зі зміною оточуючої обстановки. Так, зміна кліматичної зони при поїздці до іншої країни, під час якої людина потрапляє в нові умови, незвичні для її організму, можуть стати однією із причин виникнення запору чи діареї. Доволі часто це відбувається при зміні клімату на більш жаркий.

Окрім зміни клімату, при подорожі також суттєву роль відіграють і зміна соціально-побутових умов, звичного ритму життя, а також режиму харчування (якісного і кількісного складу їжі). Розлад кишечника може розвинутися як реакція не тільки на нову їжу, а і на воду – якісний склад питної води також має суттєвий вплив на процес травлення.

Серед провокуючих факторів з боку харчування, які найчастіше мають місце під час поїздок, відмічаються наступні: порушення часового ритму прийому їжі (приміром, великі проміжки), переїдання, швидка зміна режиму харчування або його нерегулярність, перекуси "на ходу" та вживання фастфуду. Крім того, свою роль можуть зіграти і особливості місцевої національної кухні (наприклад, переважання жирних, важко перетравлюваних страв).

3_20

Також фактором, який може посприяти виникненню розладу кишечника, є алкоголь. Так, вживання алкогольних напоїв здатне спровокувати появу діареї. Особливо важким випробовуванням для шлунково-кишкового тракту є поєднане вживання алкоголю та важкої незвичної їжі.

Тривога та перебування у стресогенних ситуаціях відіграє не останню роль у виникненні розладів кишечника. Діарея може бути викликана нервовим напруженням, зокрема, переживаннями з приводу самої поїздки. Відомо, що діяльність кишечника, як і всіх інших органів, регулюється нервовою системою. В ситуаціях, коли нервова система піддається надмірному навантаженню, може статися збій у роботі шлунково-кишкового тракту, який проявиться діареєю.

Таким чином, сукупний вплив на організм незвичної місцевої національної кухні, іншого складу питної води, занадто високих або низьких температур (у порівнянні з постійним місцем проживання), хвилювань, що супроводжують поїздку, та інших провокуючих факторів, що спостерігаються під час подорожей, спроможний викликати порушення у роботі кишечника. При цьому, в переважній більшості випадків відзначається негативна дія цих факторів на мікрофлору кишечника. Це обумовлено в першу чергу тим, що саме мікрофлора однією з перших реагує на будь-які суттєві зміни зовнішніх умов, яким піддається організм.

Але треба мати на увазі, що діарея під час поїздки може бути спричинена також і інфекційними збудниками. Тому якщо спостерігається важка діарея і часте блювання, що супроводжуються підйомом температури тіла, ці прояви не усуваються на тлі вживання заходів або їх інтенсивність не зменшується, необхідно якомога швидше звернутися до лікаря (особливо при наявності подібних симптомів у маленької дитини).

Нормальна мікрофлора кишечника

Склад мікрофлори кишечника людини у нормі представлений "корисними" бактеріями (у переважній більшості біфідо- та лактобактеріями). Також до нього може входити невелика кількість умовно-патогенних мікроорганізмів. Непатогенні (корисні) бактерії зазвичай відіграють позитивну та захисну роль у роботі шлунково-кишкового тракту. Такі мікроорганізми захищають кишечник і перешкоджають росту багатьох патогенних бактерій та грибів.

Часте перебування у стресових ситуаціях, зміна клімату, соціально-побутових умов, режиму та складу харчування здатні викликати кількісні зрушення у складі мікрофлори кишечника, які, як правило, позначають терміном "дисбактеріоз". Цей стан характеризується зменшенням числа непатогенних (корисних) бактерій і, навпаки, збільшенням кількості умовно-патогенних мікроорганізмів. При цьому подобні умови виявляються сприятливими для появи та росту патогенних мікроорганізмів. У зв’язку з цим, найбільш оптимальним шляхом, який допоможе налагодити роботу кишечника, виступає відновлення нормального складу його мікрофлори.

Налагоджуємо роботу кишечника

Важливою умовою відновлення адекватної роботи кишечника є нормалізація раціону та режиму харчування. Рекомендується не переїдати, виключити з меню важкоперетравлювані продукти, жирні, копчені та смажені страви, а також скоротити споживання алкогольних напоїв.

Новим засобом, який сприяє усуненню проявів дисбактеріозу, відновленню нормального складу мікрофлори і нормалізації роботи кишечника є Біоспорин. Даний засіб виявляє високу протидію по відношенню до патогенних та умовно-патогенних мікроорганізмів, при цьому не впливаючи на представників нормальної мікрофлори кишечника. Біоспорин допомагає усунути запор, метеоризм, діарею та інші прояви дисбактеріозу. Також даний засіб сприяє утворенню комплексу ферментів, які стимулюють і регулюють процес травлення та допомагають краще засвоюватися їжі.

.

1_25

Біоспорин має досить цікаві властивості: він створює умови для відновлення мікрофлори і нормалізації роботи травної системи, не заселяючи при цьому кишечник. Тобто після завершення курсу прийому Біоспорин самостійно виводиться з організму. Даний засіб у формі капсул можна використовувати не тільки у дорослих, а і у дітей старше 12 років. Саше Біоспорин дозволяється застосовувати немовлятам.

Завдяки своїм властивостям та швидкій дії засіб Біоспорин виявляється корисним при виникненні порушень функцій кишечника під час подорожі. Саме тому його бажано включити до складу дорожньої аптечки.

Отже, намагайтеся не хвилюватися, раціонально харчуватися у дорозі, а також завжди мати під рукою дорожню аптечку "про всяк випадок", і розлади травлення не затьмарять Вашу відпустку!

Не є лікарським засобом. Має застереження щодо застосування. Перед застосуванням ознайомтесь з листком-вкладишем і текстом на упаковці.
Висновок ДСЕЕ № 05.03.02-04/28856 від 02.07.2015, висновок ДСЕЕ № 05.03.02-04/28857 від 02.07.2015.

Вы сейчас просматриваете новость "Розлад кишечника під час подорожі: вирішуємо проблему ". Другие Последние новости Украины смотрите в блоке "Последние новости"

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter

Загрузка...