segodnya.ua та золота дзиґа
Голосування в номінації «Вибір глядача»
Цього року глядачі можуть зробити свій вибір та проголосувати за найкращий фільм Національної кінопремії «Золота Дзиґа»

офіційні правила

Номінанти

DZIDZIO контрабас
Вони виросли на кордоні, тому де знайти «легкi» грошi - для них не питання. Але коли на шляху з'являється гарна дівчина, всім планам капець. Тож американські гiрки порівняно з їхніми пригодами – це легке погойдування. Але нашi герої заради мрії готові на все.
Режисер: Олег Борщевський Актор у головній ролі: Михайло Хома Акторка у головній ролі: Олена Лавренюк Актор другого плану: Сергій Либа Актора другого плану: Римма Зюбіна Продюсер: Сергій Лавренюк
Ізі
«Ізі» – це комедійна драма, яка розповідає про пригоди депресивного 40-річного італійця Ісідоро – колишнього красеня й успішного пілота-автогонщика, який опустився на самісіньке дно відчаю і, будучи навіть не в змозі вкоротити собі віку, змушений коритися старшому братові – єдиному, хто ще підтримує в ньому іскру життя. Тож тепер Ізі виконує його завдання — везе із Італії у високогірне карпатське село труну із тілом загиблого на будівництві українського заробітчанина.
Актор другого плану: Остап Ступка. Акторка другого плану: Вероніка Шостак. Продюсер: Юлія Чернявська. Продюсер: Олег Щербина
Інфоголік
Інвест-менеджер Максим не уявляє свого життя без новин! За читанням новинної стрічки герой не помічає нічого навколо – ані проблеми друзів, ані дружини Маші, не хвилюють його так, як зведення новин. І навіть найкращий друг Сєня (Олег Маслюк) не може привести до тями залежного від інформації Макса. Але в якийсь момент для головного героя все перевертається з ніг на голову, і тут вже не до жартів. Як поводитиметься успішний менеджер-інфоголік, якщо новини по-справжньому почнуть впливати на його життя?
Режисер-постановник: Валентин Шпаков, Владислав Климчук. Актор у головній ролі: Євген Янович. Акторка у головній ролі: Олена Борозенець Актори другого плану: Олег Маслюк, Олексій Нагрудний Акторки другого плану: Алла Мартинюк, Анастасія Касілова. Продюсер: Валентин Шпаков, Іван Букреєв.
Кіборги
У фільмі «Кіборги» буде розказана історія одного бойового чергування протягом кількох тижнів у вересні 2014-го. Добровольча група військових приїздить вперше до Донецького аеропорту, який вже понад чотири місяці утримується українцями в умовах постійної війни. В аеропорті знаходяться три основних типи військових: добровольці, військові служби України, мобілізовані. Добровольці найбільш мотивовані, військові вважаються більш професійними. Найбільше проблем з мобілізованими. Але вони в міцній зв'язці, залежні один від одного.
Режисер: Ахтем Сеітаблаєв. Актор у головній ролі: Вячеслав Довженко. Актор другого плану: Віктор Жданов. Продюсер: Іванна Дядюра.
Межа
Літо 2007 року. За кілька місяців Словаччина вступить до Шенгену. І саме зараз, для батька великої сім'ї та керівника організованої злочинної групи, починаються найважчі часи. Його партнер, зраджує його, на кордоні з'являється новий товар, наркотики, ще й після невдалої контрабанди, борг кримінальному авторитету зростає кожен день. Врешті решт, порушується і без того небезпечний баланс сил, а головні герої опиняються у вирі абсурдних та страшних подій, які змінять їхні життя назавжди .
Актор у головній ролі: Станіслав Боклан. Акторка другого плану: Римма Зюбіна. Продюсер: Андрій Єрмак.
Мир вашому дому
Початок XX-го століття, єврейське село в Україні. Бідний молочник Тев'є має п'ять дочок, для яких єдиний шанс вирватися зі злиднів – вдало вийти заміж. Але плани на майбутнє у батька і дівчат кардинально різні… Режисер фільму Володимир Лерт народився в 1979 році в Ризі. У 1997 році він емігрував до США. У 2001 році Володимир вступив до Школи Голівудської кінематографії та Міжнародної школи акторів у Лос-Анджелесі. У 2006 році Володимира було запрошено в Україну для випуску рекламних роликів. І з того часу він зняв кілька повнометражних художніх фільмів.
Режисер: Володимир Лерт. Акторка у головній ролі: Софія Письман. Актор у головній ролі: Віктор Андрієнко. Акторки другого плану: Юлія Гершанік та Олександра Сизоненко. Продюсери: Марія Каель та Юрій Карновський.
Припутні
Невдаха в амурних стосунках, шанувальник-початківець класичної музики та трішки поліглот Юра вирішує, що треба дещо змінити в своєму житті. Сподіваючись продовжити знайомство з чарівною Свєткою в коротеньких шортиках, «таксист за покликанням» Юра отримує в бонус її мати та кидається в мандрівку до Припутніх, де не «ловить» мобільний зв'язок, живуть по-українськи, розмовляють по-народному та діють не думаючи...Тож, маємо: музика - «Воплі Водоплясова», слова - народні, почуття - непідробні, кіно - українське.
Режисер: Аркадій Непиталюк. Актор у головній ролі: Дмитро Хом‘як. Акторка у головній ролі: Олена Узлюк. Актор другого плану: Яков Ткаченко. Акторка другого плану: Ніна Набока. Продюсери: Юрій Мінзянов, Влад Ряшин.
Сторожова застава
Під час сонячного затемнення звичайний хлопчик Вітько потрапляє на тисячу років назад, у Київську Русь, у розпал вирішальної битви Добра і Зла. У його руках магічний камінь, що дає могутню силу, поруч - легендарні богатирі, про котрих він читав у книгах, а проти них - чорна магія і ціла армія на чолі з гігантським кам'яним монстром. Тепер тільки від хоробрості хлопчика залежить, чи переможе світло темряву і чи буде майбутнє таким, яким його знаємо ми.
Режисер: Юрій Ковальов. Актори: Даниіл Каменський, Роман Луцький, Єва Кошева, Олег Волощенко, Слава Красовська. Продюсери: Юрій Прилипко, Єгор Олєсов.
Червоний
1947 рік. У страшну м'ясорубку сталінських таборів потрапляє воїн УПА Данило Червоний, де мусить пройти крізь пекло і нелюдські умови каторги, переслідування кримінальних ватажків, підлість, зраду і відчай. Данило знаходить в собі сили протистояти репресіям начальника табору і робить відчайдушну спробу вирватися на волю, піднявши перше повстання у таборі.
Режисер: Заза Буадзе. Актор у головній ролі: Микола Береза. Акторка другого плану: Любов Тищенко. Актор другого плану: Олег Шульга. Продюсери: Володимир Філіппов, Андрій Суярко, Алла Овсяннікова, Андрій Звєрєв, Олександр Коваленко
Чужа молитва
Фільм «Чужа молитва» - це неймовірна, але цілком реальна історія молодої кримськотатарської дівчини, яка під час окупації фашистами Бахчисарая врятувала життя 88 єврейським дітям. Саїде – вихователька у притулку для татарських дітей-сиріт. До неї звертається по допомогу хлопчина Іцхак, який разом з іншими дітьми-євреями переховується від фашистів. Перед дівчиною виникає важка моральна дилема – допомогти дітям чи, рятуючи власне життя, відмовити їм?
Режисер: Ахтем Сеітаблаєв. Акторка у головній ролі: Лілія Яценко. Актор у головній ролі: Веніамін Прибура. Акторка другого плану: Евеліна Кошелєва. Актор другого плану: Богдан Мошенський. Продюсер: Іванна Дядюра.