Читай українською: ТОП творів Сергія Жадана

8 Июля 2016, 13:37

Для стилю Жадана характерний вжиток розмовної та нецензурної лексики

<p>Письменник Сергій Жадан. Фото: facebook.com/sergiyzhadan</p>
Письменник Сергій Жадан. Фото: facebook.com/sergiyzhadan

Сергій Жадан за свої трішки більше ніж 40 років написав не один сильний та цікавий твір. Він пише романи, поезії, есеї. А темою його творів є пострадянська дійсність в Україні.

Український письменник, поет, перекладач, активіст бере активну участь в громадському житті.  А з 2000 року призначений віце-президентом Асоціації українських письменників.

1375731_559617947419811_59762680_n

Фото: facebook.com/sergiyzhadan

Для стилю Жадана характерний вжиток розмовної та нецензурної лексики.

Літературні праці Сергія Жадана одержали численні національні та міжнародні нагороди, були перекладені тринадцятьма мовами, зробивши автора одним з найвідоміших сучасних українських письменників.

"Ворошиловград"

.jpg_290

Фото: instagram.com/wika.kot

Роман став книжкою року 2010 за версією "Бі-бі-сі".  Твір жорсткий, меланхолійний та реалістичний.

"Вони приходять і забирають у тебе все, що тобі належить. Вони позбавляють тебе твоєї свободи й твоєї території. Вони забирають у тебе твоє минуле і твою пам’ять. І все, що ти можеш їм протиставити – це свою любов і свою ненависть. Ну, і свої кримінальні навички", – написано в анотації.

Автор присвятив цей твір українському рейдерству.

"Депеш мод"

.jpg_291

Фото: instagram.com/lizaskrupnik

Жорстка історія входження в серйозне життя. Дія твору відбувається у червні 1993 року.

"Троє друзів мусять терміново знайти четвертого, який зник у невідомому напрямку, і повідомити його про самогубство вітчима. "Депеш Мод" тільки з першого погляду скидається на галюцинацію напівголодного студентика, насправді це строкатий портрет перехідної доби і покоління, яке зависло в жорстокому міжчассі дев’яностих", – написано в анотації.

"Месопотамія"

.jpg_292

Фото: instagram.com/aimelisse

"Месопотамія" за змістовним наповненням — це дев'ять прозових історій і тридцять віршів-уточнень. Усі тексти цієї книги — про одне середовище, герої переходять з історії в історію, а потім — у вірші.

Філософські відступи, фантастичні образи, вишукані метафори й специфічний гумор — тут є все, що так приваблює у творах Сергія Жадана.

Історії Вавилона, переказані для тих, хто цікавиться питаннями любові і смерті. Життя міста, що лежить поміж рік, біографії персонажів, які б'ються за своє право бути почутими й збагнутими, хроніка вуличних сутичок і щоденних пристрастей. Освідчення і зради, втечі і повернення, ніжність і жорстокість.

Сам автор вважає, що ця книга "дуже харківська і надзвичайно інтимна". Крім того, Жадан стверджує, що це найбільш особиста його книжка, оскільки про Харків він ще ніколи лірично не писав.

Ідея назви книги, як говорить Жадан, така, що Харків лежить між двома ріками: між Лопанню і Харковом, "наше місто як межиріччя, як Месопотамія — місто на горі, земля між ріками".

Раніше сайт Сегодня.ua складав ТОП-3 найкращих творів Леся Подерев'янського.

Вы сейчас просматриваете новость "Читай українською: ТОП творів Сергія Жадана". Другие Lifestyle смотрите в блоке "Последние новости"

Автор:

Анна Ковпак

Источник:

"Сегодня"

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter

Загрузка...
Загрузка...