Как британские казаки помогли сборной Украины пробиться на юношеский Евро-2016

30 Марта 2016, 22:46

"Британский казак" Степан рассказывает, как диаспора поддержала украинских футболистов в Англии

Продлолжаем блог гражданина Великобритании украинского происхождения Stepan Luczka, который вместе с друзьями старается посещать матчи украинских команд в Европе. "Динамо", "Шахтер", "Днепр", сборная – все ощущали поддержку "британских казаков" с баннером "We are the kozaks". В 2012 году он в компании из нескольких отчаянных фанатов отправился на чемпионат Европы в Украину из Великобритании на машине. Скоро они отправятся на Евро-2016.

Степан изучает украинский язык и пишет нам именно по-украински. Орфографию и пунктуацию частично оставляем как есть – не судите строго.

0007

Юнацька збірна команда України серед гравців 1999 року народження приїхала до Англії на три матчі відбіру до Євро-2016. Це матчі були проти Фінляндії (24.03), Туреччини (26.03) та Англії (29.03).

Наші потужно розпочали і перемогли у першому матчі 3:0 Фінляндію. В суботу 26 числа, юнаки грали наступний матч проти Туреччини.

Підтримка була і Діаспора знов на виїзд! Наші хлопці були на матчі (Зенко, Андрій і Андрій). Матч відбувся в тренувальному штабі збірної Англії в мілярдньому комплексу (St George's Park).

0010

Вболівальників не було, тільки наших питали чи вони були футбольні селекціонери, але ж вони відповідали шо вони приїхали наших вболівати.

Перед матч гравці готовились на матч. Бачили хлопців на трибунах і з здивованим оплесками вітали шо приїхали вболівати за Україну.

0008

Ще і головний тренер (Олександр Петраков) підійшов до хлопців подякувати за підтримку.

Матч розпочався о 19:00 і турки почали краще і мали більше шансів. Але вже 20 хв пройшли, і наші почали грати. Багато кутових було, і пощастило коли Сергій Булетса забив від кутового.

Арбітр свиснув і перший тайм закінчився. 1-0. Другий тайм почався і збірна цього разу почала дуже позитивно, і скоро було 2-0. Знов забив Сергій Булетса.

Турки вже сили не мали, і ніяких шансів не мали в другому таймі. Один із турецьких захисників помилився на пас, і Юрій Козиренко дістав м'яч і третій гол забив.

Матч і так закінчився 3-0, і як арбітр свиснув до закінчення матчу ціла збірна разом святкувати перемогу і за те шо вийшли з групи на Євро 2016.

0009

Відсвяткували разом на полі, а потім головний тренер сказав всім щоби пішли до наших хлопців і подякувати підтримку. Кожний гравець передав руку і подяку шо прийшли.

Юнаки вже пішли, а Петраков залишився. Подякував за підтримку і говорив щоб хлопці ще прийшли вболівати, тому шо це їм це допомогло.

Англія теж перемогла перші два матчі, і останній матч був дуже важливий. Україна і Англія мали по 6 очків і переможець автоматично виходив з групи, а друге місце – у плей-офф.

Вівторок, 29 березня, Бертон, Англія, стадіон Піреллі. Цього разу були вболівальники – і англійці, і наші. 578 вболівальників, 13 з яких вболівали за Україну.

Ми трошки спізнилися і, нажаль, гімн пропустили. Арбітр свиснув початок матчу і ми якраз зайняли місця.

0011

Україна знов погано почала грати і на 16 хвилині англійці забили гол. 1-0.

0012

На 23 хвилині був сильний удар від Англії. М'яч летів у ворота, але наш воротар не хотів пропустити другого м'яча. Прекрасно рукою м'яча на кутового вдарив.

Після цього моменту, команди грали від майданчику до майданчику – ніби матч був дуже відкритий, але голів быльше не було і так скінчився перший тайм.

Чекали на другий тайм, і до нас прийшов один і з чоловіків в тренерському штабі збірної. Колишній гравець металіста – Ігор Якубовський. З ним поговорили і передав нам подарунки. Ще з ним сфоткались.

0013

На полі вийшли на другий тайм. Наша збірна шукала гол щоб зіграти внічию, а Англія на контратаці грала.

На 56 хвилині і захисник збірної України трьох гравців обіг, в майданчику бачив воротаря і забив класний гол!! Гоооооооооол!!!! 1-1!!! Забив Олексій Шкід.

Англія просто атакували після нашого гола, тому що для здобуття первого місця в групі для Англії їм треба було перемогти, бо Україна забила більше голів.

Сильно атакували, і було видно шо наші може і трошки переживали. Грали багато в захисті, і в останні хвилині матчу Англії майже гол забили. Але наш герой на воротах ще раз класно врятував команду!!!

1-1 і збірна здобула перше місце у відборі на Євро. Знов Петраков говорив гравцям щоб до нас прийшли. Руку і подяки передавали, і ще їхні футболки нам передавали.

З трибуни ми кричали МОЛОДЦІ! А як вже йшли, крикнув Слава Україні! Ціла команда відповіла...... Героям Слава!!