Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

"Євробляхам" збираються перекрити шлях в Україну: що саме хочуть зробити

15 квітня 2018, 08:02

Віталій Андронік

Держава хоче прибрати можливість ввозити автомобілі без розмитнення

Законопроект відрізняється від того, що обговорювали з протестуючими, попередила Южаніна

Законопроект відрізняється від того, що обговорювали з протестуючими, попередила Южаніна / Фото: Данило Павлов

Власникам"євроблях"готуютьрепресії.Алепередцимпарламентдастьїмшансрозмитнитимашини.ЗаразвУкраїні425тис.автоз іноземноюреєстрацією.Більшеполовинизнихзнаходятьсявкраїнінезаконно-цепоофіційнимиданими.Активістиназиваютьцифрувтри-чотириразибільше.

УРадівжепідготувалипроект,якийповиненперекритибільшу частинусхемввезенняавтомобілів.Заосновупарламентськийкомітет зподатковоїімитноїполітикивзявдосвідсусідів.Двароки томуМолдовадозволилагромадянам
розмитнити авто на єврономерах зі знижкою 70%.Яктільки"акція"закінчилася,поліціїдалиправозупинятимашиниз єврономерамиіперевірятидокументи.Запорушеннятермінівперебуваннямашинуевакуювали,авсівитратинісвласникавто.

Депутатипокидомовляються,наяких умовахдавати"євробляхам"знижку.Репресивнізаходивжеготові,івони небудутьзмінюватися,заявиланазборахзактивістамиголовакомітетуНінаЮжаніна.

Щоготуютьєвробляхам,розбиравсясайт"Сегодня".

Штрафи, позбавлення прав і конфіскація автомобіля

Активістируху"АвтоЄвроСила"оприлюднилизаконопроект,якийЮжанінарозіслалаїмдлявивчення.Конфіскації,штраф-майданчики,десяткитисячгривеньштрафівізаборонине сподобалисяактивістам.

Проект і справді вдарить по схемах ввезення машин на іноземних номерах. У законодавстві є щілина, яка дає право ввозити іноземцю машину на рік без розмитнення. Її навчилися обходити. Українці купують авто на єврономерах, але реєструють її не на себе, а на литовську компанію. Фірма оформляє українця своїм співробітником і виписує довіреність на користування автомобілем. Так можна рік кататися по Україні. Є й інші схеми. Наприклад, жителі прикордонних районів можуть не платити податки, а кожні п'ять днів перетинати кордон і повертатися назад в режимі транзиту. Справа в тому, що в Україну можна ввозити автомобілі, які відповідають екостандартам Євро-5 – це машини від 2010 року випуску. Більшість авто на єврономерах віком 15-20 років. Їх вже не можна розмитнити. Також власники таких машин скаржаться на високі ставки податків. Розмитнення машини може обійтися більше, ніж коштує сам автомобіль.

Реклама

Проектперекриваєцісхеми.Якщойогоприймуть,українцізможутьїздитинаавто,зареєстрованомунаіноземнукомпанію,до10днів.Якщопотрібнобільше-доведетьсяпідтверджуватицедокументами.Аякщолюдина,яка ввезламашинувУкраїну,передастьавтовкористуваннякомусь іншому,абозовсімїїрозбереназапчастини,тозагрожуєштраф17 000 грн.

Контрользаавтомобіляминаєврономерахпосилять.Поліціяіфіскальнаслужбаотримаютьдоступдо базиприкордонників.Фактично,вониотримаютьправозупинятиводіївнаєврономерах іперевірятитерміниперебуваннявУкраїні.Дляцьогостворятьелектроннубазуавтомобілів,яків'їхаливУкраїну.

В тренді
Частині пенсіонерів хочуть доплачувати по 500 гривень: Гончарук озвучив подробиці

ПоÐФото: zaknews.in.ua

Такождепутатихочутьввестиобов'язковуреєстраціюмашин,яків'їжджаютьвкраїнубільш,ніжна30днів.

ЗаперевищеннятермінівперебуваннявУкраїнівводятьсяновіштрафи.ЗатримкавУкраїніна:
  • 1-3 дні – 850 гривень чи попередження;
  • 4-10 днів – 5100 грн.
  • 10-20 днів – 17000 грн.
Якщомашиназареєстровананакомпанію-штрафивище.ЗазатримкувУкраїнідо20днів-штраф17тис.грн.Такийжештрафзавтратутранспортуабойогопередачу.

ЯкщоавтоперевищитьтерміниперебуваннявУкраїніна:
  • більше,ніж20днів,штраф-34тис.грн;
  • більше,ніж30днів,штраф-85тис.грн;
  • більше,ніж30днів- 170000 дол,абоконфіскаціямашини.

Такимчином,законопроектКомітетумитноїполітикиВерховноїРади,якийбувпереданийдляознайомленняактивістам"АвтоЄвроСили",перекриваєпрактичновсіметодиввезеннята користування"євробляхами"вУкраїні.

Штрафуватипропонуютьне тількивласникамашини(вінможебутипідставним),алеіводія.Якщоводійїздитьнамашині,якапорушиларежимперебуваннявУкраїні,йогооштрафуютьна8500грн.Заповторнепорушення-штраф17 000 грн,позбавленняправнарікіконфіскаціяавтомобіля.

Як хочуть легалізувати "євробляхи"

Зпочаткурокукомітетіактивістиобговорюютьумовирозмитнення"євроблях".Покиспільної мовивонине знайшли.

У Молдові це було так. Ставку акцизів на розмитнення уряд знизив на 70%. Була одна умова: машини повинні бути завезені до 1 листопада 2016- го. Акція діяла півроку, за цей час машини потрібно було розмитнити і зареєструвати. В іншому випадку авто видворяють з країни. Витрати на евакуацію автомобіля ніс його власник – 0,15 євро за кожен кілометр. Як тільки акція закінчилася, поліції дали право зупиняти машини з єврономерами і перевіряти документи. А громадянин Молдови тепер не може знаходиться за кермом автомобіля з іноземною реєстрацією.

Читайте також: Для "євроблях" готують масштабну легалізацію

АлевУкраїнієсвоївідмінностівідМолдови.Унаснемаєтехогляду,алеє норма Євро-5 для потриманих автомобілів. Хочаекологічнийстандартвіншихкраїнахвідноситьсятількидо виробників.
ТехоглядвУкраїністанеобов'язковимтількиз 2020 року-цеодна з умовугодипро асоціаціюзЄС.

zn_ua__Фото: Василь Артюшенко, zn.ua

Оскількибільшість"євроблях"старше10-15років,вкомітетіпропонуютьввестикоефіцієнт.Віндозволитьавтомобілімолодшого вікурозмитнюватидешевше,ніжстарі.

Співзасновник громадськоїорганізації"Доступнеавто"МихайлоКатруквважає,що"молдавськийсценарій"дляУкраїни-цепопулізм.На його думку,передвиборамивладі вигіднобулопіднятитему"євроблях".

Самужрозмитненняварто робитидоступнимне тількидлявласниківмашиннаєврономерах,вважаєКатрук.

Длявирішення проблемидостатньозамінитивимогуЄвро-5натехоглядіввестинапостійній основіпільговітарифинарозмитненнястарих автомобілів,якіпарламентприйнявв 2016-му,зі скасуваннямвсіхобмежень.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...