Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

"Листи щастя" для водіїв повертаються: розсилати почнуть з грудня

19 листопада 2018, 07:19

Ілля Требор

На дорогах з'являться тисячі камер, а власники авто будуть заявляти про "відповідальних водіїв"


Штрафи. Будуть приходити "належним

Штрафи. Будуть приходити "належним / Фото: Вiталiй Лазебник

До українських водіїв повертаються "листи щастя" за порушення ПДР. Черезмісяць, 17 грудня,запрацюєдержстандарт,який регулюєсистемувідеофіксації.

Дефіцит приладів

У стандарті описані технічні вимоги до камер, які будуть вимірювати швидкість на відстані – особливості роботи приладів, умови їх експлуатації. І хоча повна версія документа ще не доступна (наприклад, невідомі моделі камер), передбачається, що "фіксатори" можна буде встановлювати на стовпах, мостах і навіть автомобілях. При цьому, глава МВС Арсен Аваков раніше відзначав, що по всій країні може бути встановлено близько 4000 приладів. Автоматично реєструватися будуть перевищення швидкості, проїзд на червоне світло світлофора, виїзд на зустрічні смуги, тротуари і пішохідні доріжки. За словами автоюриста Володимира Караваєва, держстандарт відкриває нову епоху "листів щастя". Їх, нагадаємо, Конституційний суд України визнав незаконними в 2010 році. Але експерт додає: навіть після 17 грудня систему не можна буде запустити миттєво, оскільки в Україні є не всі прилади.

"Щобзафіксуватипроїздначервоне світло,наприклад,тіж"ТруКами",що вимірюютьшвидкість,не підходять.Потрібніприлади,що реєструють"простірзприв'язкоюдочасупорушенняПДР".Алеунастакихпокинемає",-кажевін.

ЮристВадимВолодарськийвважає,щозаразпроблемане у відсутностідержавного стандарту,автому,щоштрафвиписуютьвласникуавто.

"АлеунасєрішенняКСУ,дечіткопрописанапозиція-будь-якаюридичнавідповідальність,втомучислііадміністративна,прив'язуєтьсяне довласності,адо конкретної дії,скоєноїконкретною особою",-пояснюєвін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Система

Щоб уникнути цих проблем, Кабмін в середу затвердив правила роботи реєстру "належних користувачів". У цю базу даних власник буде вносити дані про людей, яким він передав у тимчасове користування свій автомобіль. Для цього господар транспортного засобу повинен заповнити заяву на сайті МВС. Там потрібно вказати паспортні дані нового користувача авто, його ідентифікаційний код, адресу проживання, електронну пошту та мобільний телефон, а також марку та державний номер своєї машини. Вказувати в заяві необхідно і термін, на який водієві надається статус належного користувача. Буде суворе обмеження: один автомобіль – один відповідальний водій.

В тренді
В Україні помітно подорожчав євро, а долар дешевшає

На думкуВолодарського,такийпорядокпроблеми невирішить.

"Ніхтожне скасуєправовласникацюмашинупередатисьогодніодномуводієві,завтра-іншому,післязавтра-третьому.Цедоситьпоширенапрактика,коливродинікілька людей,івсі воникористуютьсяоднієюітієюжмашиною.Томупитаннязалишаєтьсяактуальним",-резюмуєАвтоюрист.

Нагадаємо,нещодавнонадорогиповернулисявідеоприладивимірюванняшвидкості.Ізмоментузапуску в Україні системи TruCam з 8 жовтняправоохоронцізафіксувалибільшевосьмитисячперевищеньшвидкісногорежимунадорогах.

Аще,через те,щовпершийсніжнийденьвУкраїністалосямайже500ДТП, водіїв хочуть карати за відсутність зимової гуми в холоди

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...