Українським водіям будуть потрібні нові документи

1 червня 2016, 05:55

Законодавство України мають намір привести у відповідність до вимог ЄС

Українським водіям будуть потрібні нові документи. Фото: auto.ria.com

Українським водіям будуть потрібні нові документи. Фото: auto.ria.com

В ході планового приведення українського законодавства у відповідність до вимог Європейського Союзу, Кабінетом міністрів створений законопроект №4683. Це той самий об'ємний документ, який повинен повернути техогляд, істотно змінити законодавство в сфері комерційних перевезень автомобільним транспортом, регламентувати використання тахографів і обмежувачів швидкості, ввести нові заходи відповідальності за порушення нових вимог, передає Auto.ria.

Свідоцтво професійної компетентності

Зараз мова піде про новий документ, який стане обов'язковим для водіїв комерційного транспорту – свідоцтві професійної компетентності водія (СПКВ). Згідно з текстом законопроекту, СПКВ – документ встановленого зразка, який засвідчує професійну компетентність водія транспортного засобу на достатньому рівні для безпечного надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів. Управляти комерційними транспортними засобами без наявності СПКВ буде заборонено, а в разі порушення доведеться сплатити штраф у розмірі від 340 до 680 грн. Відзначимо, що до комерційного транспорту фактично відносяться всі типи ТС, крім використовуваних в особистих цілях. Тобто: автомобілі таксі, автобуси і вантажівки, за допомогою яких надають послуги з перевезення вантажу і/або пасажирів.

Реклама

image021

Де взяти свідчення?

Для отримання СПКВ слід спочатку пройти навчання. Планово навчати будуть в спеціально створених Центрах з навчання керівників і водіїв, чия діяльність пов'язана з пасажирськими або вантажними перевезеннями. Після навчання доведеться успішно скласти іспит і в тому ж Центрі отримати свідоцтво ПКВ.

Який термін дії СПКВ?

В тренді
Ринок праці в Україні: хто і де зможе знайти нову роботу

Реклама

СПКВ буде дійсно 5 років. А після закінчення цього терміну – знову навчання, іспит, – і нове СПКВ ще на 5 років. Отримати СПКВ можна буде для певного типу перевезень, вантажних або пасажирських, відповідно до наявних категоріями в посвідченні водія. Тобто: не маючи, наприклад, відповідної категорії D в "правах", ви не зможете "відкрити" для себе право їзди на автобусі, отримавши СПКВ на пасажирські перевезення. "Права" залишаються окремим і обов'язковим документом, а СПКВ буде документом, що дозволяє працювати водієм в середовищі комерційних або спеціальних перевезень.

Коли СПКВ стане обов'язковим?

Наявність такого свідоцтва може стати обов'язковим з 1.11.2016 року для водіїв, що перевозять дітей або небезпечні вантажі, а з 1.11.2017-го – для всіх інших. Нагадаємо, що законопроект №4683 у даний час має статус "зареєстрований у Верховній Раді", і йому треба буде пройти як мінімум два голосування і всі інші обов'язкові процедури, щоб стати Законом.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти